Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:VELOS
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Ψαριές και Εμπειρίες
VELOS
ΗΤΑΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΡΙΤΗΣ ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΟΤΑΝ ΒΟΥΤΗΞΑ ΣΤΗ ΧΛΙΑΡΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΣ ΑΛΥΚΗΣ,ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟΥ!Ο ΒΥΘΟΣ ΡΥΧΟΣ ΜΕ ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΑ 8 ΜΕΤΡΑ!ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΒΟΥΤΙΑ ΧΤΥΠΗΣΑ ΕΝΑ ΣΑΡΓΟ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ good.gif!ΤΟΝ ΠΕΤΗΧΑ ΒΡΑΧΩΜΕΝΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ ΣΤΑ 3 ΜΕΤΡΑ!ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΠΛΙΖΑ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΜΕ 7-8 2ΚΥΛΑ ΛΑΥΡΑΚΙΑ excl.gif!ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΩ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΡΧΑΡΙΑΚΙ ΤΗΣ 6,5 ΒΕΡΓΑΣ ΜΟΥ!ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΞΕΧΩΡΗΣΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΡΑΒΗΞΑ ΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗ ΒΕΡΓΑ ΜΟΥ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΝΤΙΚΡΗΣΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΕΝΑ,ΔΥΟ ΛΑΥΡΑΚΙΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΣΤΗ ΒΕΡΓΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΙΝΑΓΜΑΤΑ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ!!!ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΑΡΟ ΔΥΟ ΛΑΥΡΑΚΙΑ!ΕΒΓΑΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΗ ΨΑΡΟΒΕΛΟΝΑ ΜΟΥ drinks.gif
ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΒΟΥΤΙΑ ΦΕΝΕΤΑΙ!ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΒΡΗΧΕΙΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΩΤΗΤΑΣ ΜΟΥ Η ΨΑΡΟΒΕΛΟΝΑ ΕΙΧΕ ΓΕΜΗΣΕΙ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΤΙΜΗΤΙΚΑ ΜΕΓΕΘΕΙ ΚΑΙ ΗΔΗ ΨΑΡΙΩΝ!!!ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΞΕΧΑΣΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!
ΕΥΧΩΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΕΣ ΑΣΦΑΛΗΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΓΕΜΑΤΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ!!!!!!!!!
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΝΙΚΟΣ ΒΟΥΛΟΥΤΙΔΗΣ...
kop
QUOTE(VELOS @ Sep 22 2006, 03:51 PM) *
ΗΤΑΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΡΙΤΗΣ ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΟΤΑΝ ΒΟΥΤΗΞΑ ΣΤΗ ΧΛΙΑΡΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΣ ΑΛΥΚΗΣ,ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟΥ!Ο ΒΥΘΟΣ ΡΥΧΟΣ ΜΕ ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΑ 8 ΜΕΤΡΑ!ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΒΟΥΤΙΑ ΧΤΥΠΗΣΑ ΕΝΑ ΣΑΡΓΟ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ good.gif!ΤΟΝ ΠΕΤΗΧΑ ΒΡΑΧΩΜΕΝΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ ΣΤΑ 3 ΜΕΤΡΑ!ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΠΛΙΖΑ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΜΕ 7-8 2ΚΥΛΑ ΛΑΥΡΑΚΙΑ excl.gif!ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΩ ΠΕΡΑΣΑ ΤΗ ΚΑΜΠΑΝΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΡΧΑΡΙΑΚΙ ΤΗΣ 6,5 ΒΕΡΓΑΣ ΜΟΥ!ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΞΕΧΩΡΗΣΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΡΑΒΗΞΑ ΤΗ ΣΚΑΝΔΑΛΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗ ΒΕΡΓΑ ΜΟΥ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΝΤΙΚΡΗΣΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΕΝΑ,ΔΥΟ ΛΑΥΡΑΚΙΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΣΤΗ ΒΕΡΓΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΤΑΓΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΙΝΑΓΜΑΤΑ ΤΩΝ ΨΑΡΙΩΝ!!!ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΑΡΟ ΔΥΟ ΛΑΥΡΑΚΙΑ!ΕΒΓΑΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΜΟΥ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΗ ΨΑΡΟΒΕΛΟΝΑ ΜΟΥ drinks.gif
ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΒΟΥΤΙΑ ΦΕΝΕΤΑΙ!ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΒΡΗΧΕΙΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΩΤΗΤΑΣ ΜΟΥ Η ΨΑΡΟΒΕΛΟΝΑ ΕΙΧΕ ΓΕΜΗΣΕΙ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΤΙΜΗΤΙΚΑ ΜΕΓΕΘΕΙ ΚΑΙ ΗΔΗ ΨΑΡΙΩΝ!!!ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΞΕΧΑΣΤΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ!
ΕΥΧΩΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΕΣ ΑΣΦΑΛΗΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΓΕΜΑΤΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΛΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ!!!!!!!!!
ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΝΙΚΟΣ ΒΟΥΛΟΥΤΙΔΗΣ...

Καλώς ήλθες welcome.gif

Υ.Γ Αν έχεις την καλοσύνη, μην γράφεις με κεφαλαία
VELOS
ΦΙΛΕ ΠΑΝΑΓΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ?ΡΩΤΑΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ
marinos.a
Τα κεφαλαία στο διαδίκτυο εκλαμβάνονται σαν φωνές. Και είναι και κουραστικό να τα διαβάζεις.
VELOS
Οκ ευχαρηστώ για την διευκρίνηση φιλε Μαρίνο! good.gifΠώς πάει το ψάρεμα στη Κύπρο?
VELOS
Επίσης θέλω μερικές γνώμες για κάτι που με προβληματίζει! beee.gif Σκέφτωμαι να πάρω καινούρια στολη και σκέφτωμαι τη xaos της apnea αλλα ειμαι ανάμεσα σε 3 mm k 5 mm!Το θέμα ειναι οτι βουτάω καλοκαίρι ποιο πολυ αλλα και το χειμώνα σταδιακά!Τι μου προτήνετε?? pleasantry.gif
marinos.a
QUOTE(VELOS @ Sep 22 2006, 04:33 PM) *
Επίσης θέλω μερικές γνώμες για κάτι που με προβληματίζει! beee.gif Σκέφτωμαι να πάρω καινούρια στολη και σκέφτωμαι τη xaos της apnea αλλα ειμαι ανάμεσα σε 3 mm k 5 mm!Το θέμα ειναι οτι βουτάω καλοκαίρι ποιο πολυ αλλα και το χειμώνα σταδιακά!Τι μου προτήνετε?? pleasantry.gif

Κατά κανόνα μερικοί μπορούν να βάζουν 5αρα το καλοκαίρι αλλά κανείς 3αρα το χειμώνα.

QUOTE(VELOS @ Sep 22 2006, 04:19 PM) *
Οκ ευχαρηστώ για την διευκρίνηση φιλε Μαρίνο! good.gifΠώς πάει το ψάρεμα στη Κύπρο?

Αύριο θα πάω μετά από καιρό και θα σου πω τη δευτέρα.
aytokrator
Υπάρχει καμιά φωτο να δούμε και να θαυμάσουμε τα ψάρια?
theo-attack
Edit by spot: Θεόφιλε, δεν περίμενα από εσένα να ειρωνευτείς ένα νέο μέλος για την ορθογραφία του. Το παραβλέπω, ως "απλά" μια άτυχη στιγμή.
BONO.
welcome.gif φιλε Νίκο.
Μπράβο και για την ψαριά σου!!

Όταν λες Αλυκή περιοχή Κορινθιακού, σε ποιά πόλη κοντά αναφέρεσαι? (αν δεν γίνομαι αδιάκριτος)

Φιλικά

Δημήτρης
VELOS
Φίλε Δημήτρη η Αλυκή ειναι 1 ωρίτσα απο Θήβα!Η περιοχή ειναι κοντά στις Αλκυωνήδες νήσους!Οσο για τις φώτο πολύ ευχαρήστως αλλα δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να τις βάλω στο κείμενο μου sad1.gifμπορει να βοηθήσει κάποιος?Για τη στολή που ρώτησα πρίν έχει να προτήνει κάποιος κάτι????
VELOS
Μαρίνο ευχαρηστώ για τη συμβουλή σου για τη στολή και σου εύχωμαι καλες βουτιές αύριο!!!Περημενουμε νέα τη Δευτέρα!!!!
kosmas
Αν σκέφτεσαι να βουτάς και μετά τον Οκτώβρη πάρε 5ρα.Το καλοκαίρι ζεσταίνεσαι βέβαια αρκετά με την 5ρα, ειδικά αν ψαρεύεις ρηχά - όπως κάνω εγώ πχ.Προσωπικά το κατακαλόκαιρο βάζω μόνο το αποπάνω της 5ρας για να την υποφέρω. sad.gif
VELOS
Φίλε Κοσμά ειναι και αυτό μια λύση good.gifΚανένα γυλέκο μέσα απο τη στολή θα έκανε δουλειά?Η καλήτερη λύση βέβαια ειναι 2 στολές ετσι?Μια 5mm k μια 3mm για το χειμώνα!!!!
costaspap
Οντως ειχε πολυ λαβρακι ο κορινθιακος φετος.Και μαγιατικα στα ανοιχτα, πισω απο τα νησακια.
kosmas
Με γιλέκο μέσα από την τριάρα τον βγάζεις το Νοέμβρη νομίζω - δεν το χω δοκιμάσει να σου πω σίγουρα. Αλλά όπως και να το κάνεις, το θες το 5ρι το σακκάκι και το παντελόνι το Νοέμβρη, μη νομίζεις.Για μετά οπωσδήποτε 5ρι πάνω κάτω.Και Φλεβάρη , Μάρτη, αρχές Απρίλη θέλω πιο χοντρό και από 5 mm σακκάκι για να τη βγάλω πάνω από 2 ώρες.

Αν θες μια στολή πάρε 5ρα ξυρισμένη και μένε μόνο με το σακκάκι το κατακαλόκαιρο, υποφέρεται.

Καλύτερα φυσικά μια 3ρα και μια 5ρα, έτσι?
VELOS
Οκ φίλε Κοσμά!Είσαι σωστός!!Μάλλον θα καταλήξω στις 2 στολές για να μη κάνουμε και πολλές πατέντες laugh.gifΕυχαρηστώ για τις συμβουλές σου!!!Καλό βράδυ σε όλους!!!!!!!
power_ran
QUOTE(VELOS @ Sep 22 2006, 07:55 PM) *
Οσο για τις φώτο πολύ ευχαρήστως αλλα δεν μπορώ να βρώ τον τρόπο να τις βάλω στο κείμενο μου sad1.gifμπορει να βοηθήσει κάποιος?

Διαβασε αυτό :

http://www.greekdivers.com/forum/index.php?showtopic=7618

και επισης μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το site

http://www.imageshack.us/
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Kαλως ηρθες Νικο στην παρεα μας....

Καλες και ασφαλεις βουτιες...

welcome.gif welcome.gif welcome.gif
Stelios_Rjk
Καλωσηρθες στην παρεα μας.
Στην Αλυκη ε? Ερχομαι για δουλεια μερικες φορες εκει αλλα δεν εχω βουτηξει... Αν τυχει και ερθω προς τα εκει να κανονισουμε τιποτα αν θες.
VELOS
Γειά σου φίλε Στέλιο!!!Ξέρεις τη πανέμορφη Αλυκή?Κατεβένεις συχνά?Οταν τη ξαναεπησκευτείς πες μου να σε ξεναγήσω στους βυθούς της!! pleasantry.gif
Επίσης θέλω να ρωτήσω για κάτι που με προβληματήζει!! Lighten.gifΣτη κατάδυση μου μετα τα 14 μέτρα μπένει νερό στο δεξί αυτί μου!Ρώτησα γιατρό και μου είπε οτι εχει δημιουρηθεί μια πολυ μικρή τρυπούλα στο τύμπανο.Θέλω να ρωτήσω αν υπαρχει κατι ειδικό για να βάλω στο αυτί μου για να εμποδήσει την είσοδο του νερού!Φέτος δοκίμασα κ εβαλα οτοασπίδα σιλικόνης χωρίς να εχουν το αποτέλεσμα που ήθελα!Αν ξέρει κάποιος κάτι θα με βοηθήσει πάρα πολύ!!!!!!
Stelios_Rjk
Συγμωμη που δεν απαντησα αμεσα.

Ναι ερχομαι σποραδικα καποιες φορες περισσοτερο μεσα σε Σαββατοκυριακα. Θα μιλησουμε οποσδηποτε για βουτια την επομενη φορα.

Να και κατι που εφτιαξα μετα απο καποια επισκεψη. Οι ληψεις εχουν γινει απο ενα λοφο δεξια του οικισμου...
Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων
VELOS
Φίλε Στέλιο θα περημένω κάλεσμα σου!Αυτούς τους βυθούς τους ξέρω πετραδάκι πετραδάκι γιατι τους ψαρεύω εδω και 16 χρόνια!!!!
Stelios_Rjk
good.gif

Στην επομενη επισκεψη θα σου πω να βρεθουμε.
CLIPPER
QUOTE(VELOS @ Sep 26 2006, 02:48 PM) *
Επίσης θέλω να ρωτήσω για κάτι που με προβληματήζει!! Lighten.gifΣτη κατάδυση μου μετα τα 14 μέτρα μπένει νερό στο δεξί αυτί μου!Ρώτησα γιατρό και μου είπε οτι εχει δημιουρηθεί μια πολυ μικρή τρυπούλα στο τύμπανο.Θέλω να ρωτήσω αν υπαρχει κατι ειδικό για να βάλω στο αυτί μου για να εμποδήσει την είσοδο του νερού!Φέτος δοκίμασα κ εβαλα οτοασπίδα σιλικόνης χωρίς να εχουν το αποτέλεσμα που ήθελα!Αν ξέρει κάποιος κάτι θα με βοηθήσει πάρα πολύ!!!!!!

Καλώς ήρθες Νικόλα!!

Οι ωτοασπίδες με βάση τα όσα ξέρω είναι επικίνδυνες στις καταδύσεις!! Λόγω υδροστατικής πίεσης μπορεί να μπει στο εσώτερο μέρος του αυτιού και να έχεις σοβαρότερα προβλήματα. Επισης περιστατικό σα το δικό σου (τρύπα στο τύμπανο) είχε φίλος όταν ήταν πιτσιρικάς. Τώρα, είναι μετά τα 2α ..αντα και έχει αρχίσει εδώ και χρόνια να μειώνεται η ακοή του. Αυτός όμως είναι συγκεκριμένη περίπτωση. Δε γνωρίζω αν έτσι συμβαίνει γενικά.

Προτείνω να το κοιτάξεις προσεκτικά το ζήτημα σε ΩΡΛ και ότι σου πει ο γιατρός.

Πρώτα η υγεία μας φίλε!!!

Στο προηγούμενο post να συμπληρώσω ότι ο φίλος δε πρόσεξε το προβληματάκι που είχε τότε όπως έπρεπε
VELOS
Γειά σου φίλε Θανάση!!Σε ευχαρηστώ για τις συμβουλές σου και πήστεψε με το έχω ψάξει!Εχω μιώσει αρκετά το βάθος μου και εχω προσετερησθεί αλλες τεχνικές γιατι οπως ειπες πρώτα η υγεία!! good.gif
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.