Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Deep Ιανουαριου !!!
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Διάφορα
σελίδες: 1, 2, 3
ares mares
Χθες επιτελους εφτασε και στο Βολο το τευχος του Ιανουαριου (Καντε κατι να ερχετε στην ωρα του) !

Το VCD με τα λαυρακια ολα τα λεφτα yes.gif

Φοβερες βολες ωραια ΝΤΟΠΑ :)

Ααα ολα κι ολα το καλο να λεγετε !
x2dive
Αργυρη και στη Χιο ερχετε με ενα μηνα καθυστερηση πικρα σκετη .Σε ερωτηση που εκανα καποια στιγμη μου ειπαν οτι η μονη λυση ειναι να γινω συνδρομητης.Θελω να ρωτησω οι υπευθηνοι δεν βλεπουν το προβλημα
rofos1976
Το πρόβλημα είναι ότι πρώτα κυκλοφορεί σε αθήνα θεσσαλονίκη, στο τέλος του μήνα τα μαζεύουν και τα στέλνουν στην υπόλοιπη ελλάδα οπότε όσο γίνεται αυτό η επαρχία θα το παιρνει 1 μήνα μετα, το πρόβλημα είναι οικονομικό οπότε υπομονή.
strat78
Αντέ να δούμε πότε θα έρθει και εδώ, έχει και σε φωτογραφίες το καινούριο teak-sea
joseph
Επίσης,μου άρεσε μία απάντηση,στα mail αναγνωστών.
Η συμβουλή για το κρύο σε έναν συνάδερφο,οπου ο Κελής του προτεινε,μεσα στα πολλά και ενα ωραίο "κολπάκι" που δεν γνωριζα,(και δεν μου το ειχε πεί κι'όλας).
Γάντια μίας χρήσης,μέσα απο τα γάντια μας !!!!!!! ΚΟΡΥΦΑΙΟ ???????

Το vcd καλό,αλλα θα ήθελα κοντινότερο πλάνο με τους καρχαρίες !!!!!!!! laugh.gif laugh.gif

yg> Η Φοίβη δεν εγραψε σε αυτό το τεύχος ????(πολύ καλή στο προηγούμενο άρθρο).
Δεν πρόσεξα και πολύ,ενα ξεφυλλισμα έκανα.Δευτερα θα το διαβάσω.

υγ>Σε κεντρικό περίπτερο στη Μαρίνα Ζέας,πήρα στις 3-2-2006 το τελευταίο deep !!!!!!! Για "φορτώστε" !!! laugh.gif laugh.gif
ares mares
QUOTE(joseph @ Feb 4 2006, 09:09 PM) *
Η συμβουλή για το κρύο σε έναν συνάδερφο,οπου ο Κελής του προτεινε,μεσα στα πολλά και ενα ωραίο "κολπάκι" που δεν γνωριζα,(και δεν μου το ειχε πεί κι'όλας).

Το vcd καλό,αλλα θα ήθελα κοντινότερο πλάνο με τους καρχαρίες !!!!!!!! laugh.gif laugh.gif

υγ>Σε κεντρικό περίπτερο στη Μαρίνα Ζέας,πήρα στις 3-2-2006 το τελευταίο deep !!!!!!! Για "φορτώστε" !!! laugh.gif laugh.gif

Καλα εσυ εισαι ενα μηνα μπροστα laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Για το VCD με τα λαυρακια λεω laugh.gif laugh.gif laugh.gif
aquatix_guru
QUOTE(ares mares @ Feb 4 2006, 10:13 PM) *

Ναι!, κάντε κάτι και με τη διανομή στην Κρήτη!!
ares mares
QUOTE(aquatix_guru @ Feb 4 2006, 10:19 PM) *

Ωραια να ''κραξω'' λιγο (και με το δικιο μου!)

Αφου τα μαζεψουν κατα το τελος του μηνα απο Αθηνα -Θεσσαλονικη οσα περισσεψουν θα αρχισουν την διανομη στην επαρχια Βολο κ.τ.λ.

Οποτε αφου περασει κανα 2μηνο και οσα περισσεψουν απο επαρχια θα αρχισει η διανομη στην Παραμεθοριο και στα νησια laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Ουτε στολη επι μετρο απο Ιταλια να παραγγελναμε laugh.gif
kounavi

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
sharky
QUOTE(aquatix_guru @ Feb 4 2006, 10:19 PM) *

Εγώ παντός το πήρα προχθές στα Χανιά <_< (έριξε σήμα ο περιπτεράς μου ότι επιτέλους έφθασε) laugh.gif
wackass
QUOTE(ares mares @ Feb 4 2006, 11:27 PM) *
Ουτε στολη επι μετρο απο Ιταλια να παραγγελναμε laugh.gif

ennoeis aftes pou tis paragelneis aprilio, pernaei o mais, voutas kai iounio me thn 5ara kai mpoliko kouragio kai telika erxontai mesa ioulh afou exeis pa8ei 2-3 8ermoplhksies mesa sto nero?!? angry1.gif angry1.gif angry1.gif angry1.gif
joseph
Καλα εσυ εισαι ενα μηνα μπροστα laugh.gif

Για το VCD με τα λαυρακια λεω laugh.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Sorry ρε συ Αργυράκο.

Θα σκανάρω όλο το τευχος Φλεβάρη να στο στείλω με mail !!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Θα "πιέσω" και θα ρωτήσω για το πρόβλημα.
Ευχομαι να έρθω με απαντήσεις το απόγευμα της Δευτέρας.
Πάντως η συνδρομή είναι μονόδρομος προς το παρόν,απ'ότι ξέρω,για να το έχεις στην "ώρα του" ! (πέρνεις και μπλουζάκι !!!)

υγ>Τωρα θα κάνει πόστ ο Ζ360 !!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Cthulhu
Μην παραπονιεστε στην Τριπολη δεν έρχετε καθόλου! teeth.gif
Βασιλης
QUOTE(ares mares @ Feb 4 2006, 07:40 PM) *
Χθες επιτελους εφτασε και στο Βολο το τευχος του Ιανουαριου (Καντε κατι να ερχετε στην ωρα του) !

Το VCD με τα λαυρακια ολα τα λεφτα yes.gif

Φοβερες βολες ωραια ΝΤΟΠΑ :)

Ααα ολα κι ολα το καλο να λεγετε !

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχε το VCD δύσκολα θα το επέλεγες από άλλα του χώρου. Καλύπτει πολλά κενά του περιοδικού σε ψάρια και τεχνικές.
Chris Manousopoulos

κάνει και όταν έχεις το δάχτυλο μπαταρισμένο με γάζες. Το καλοκαίρι 2 ψαρέματα έτσι τα έκανα μετά από "ατύχημα - παραλίγο να χάσω το δάκτυλο από καμπάνα".
Αερικο
Το ίδιο ισχύει σχεδόν για όλα τα περιοδικά θυμάμαι ότι τον καιρό που ήμουν στην Χίο το Ψαροτούφεκο μου ερχόταν ένα μήνα μετά!!!
Από τηλέφωνα κλπ είχε βγεί ότι υπήρχε πρόβλημα στην διανομή!!! :head: :head:
sparos
[/i]΄΄Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχε το VCD δύσκολα θα το επέλεγες από άλλα του χώρου. Καλύπτει πολλά κενά του περιοδικού σε ψάρια και τεχνικές.΄΄[i]

εγω πρωσοπικα τα αγοραζω (τα αγοραζα ολα)
ο βυθος δεν διαβαζεται και μεγαλωσα μαζι του no.gif
ο υποβρυχιος κοσμος το εχει χασει καιρο no.gif
η θαλασσα σαν γενικο περιοδικο καλο ειναι αλλα υστερει στο ψαροντουφεκο :90:

τα υπολοιπα κατι ψαροτουφεκο πχ αδυνατω να καταλαβω λογο υπαρξης no.gif

το deep ειναι το μονο αξιολογο αυτην την στιγμη που το ανοιγεις και εχει κατι να δεις
εχει και τα προβληματάκια του αλλα σιγα σιγα νομιζω οτι θα διορθωθει
ειναι νεο 12 τευχη και ακομα ψαχνει πως θα κανει την διαφορα και μερικες φορες το καταφερνει
εκτος αυτου βαζει και το vcd που απο μονο του ειναι δουλειά
τωρα τα περι διαφημισης προωθησης προιοντων κανενα περιοδικο (κανενα ειδος) δεν ειναι αμεροληπτο
γιατι ζουνε απο την διαφημιση και οχι απο τις πωλησεις .........αλλα δεν περιμενα αυτο για να το καταλαβω ..........το βλεπω χρονια τωρα σε ολα τα εντυπα!!

αποφασισα απο αυτον τον μηνα να μην παρω ουτε βυθο ουτε υποβρυχιο κοσμο γιατι θεωρω υπερβολικα τα λεφτα για αυτο που προσφερουν no.gif
Johnkok
O "ΒΥΘΟΣ" εχει 5-5.5€ ?
Το Deep έχει 6.5€ (αν θυμάμαι τις τιμές απ' έξω).

Ο βυθός έχει 1.5-2 φορές περισσότερη ύλη απο το Deep.

Προσωπικά παίρνω και τα 2, αλλά αντίθετα, θεωρώ οτι η τιμή του deep είναι δυσαναλογα μεγάλη (και μην μου πείτε για VCD-ούτε καν DVD, γιατί το έξτρα κόστος του VCD νομίζω οτι είναι τρομερά μικρό).
Αερικο
Είναι αλήθεια ότι παραδοσιακά μεγάλες δυνάμεις στο χώρο των περιοδικών παραπαίουν τα τελευταία χρόνια και με πολλά λάθη μέσα αλλά και άρθρα που κάνουν μπάμ ότι είναι μεταφράσεις από ξένα περιοδικά και αυτός που είχε την επιμέλεια της άσχετος με το ψ/τ ή την θάλασσα γενικά :89:
Έχω βαρεθεί να βλέπω φωτό ψαριών με τραγικά λάθη στο είδος από κάτω no.gif
Έχω παγώσει με πολλά από αυτά cold.gif cold.gif
Κρίμα πάντως :102: γιατί τα αγοράζω όλα και πολλες φορές το μετανοιώνω αναπολώντας τα παλιά :174:
ninja_scrolll
Ta periodika pou pia gia mena axizoun na agorastoun einai to Deep kai to thalassa

O vuthos enw htan apo ta periodika pou standar eperna me exei apogohtefsei para polu kai kata thn gnwmh mou einia ka8e tefxos kai xeirotera kai den stekome sthn 8ematologia mono alla kai sthn emfanhsh , xrwmata, gramatoseires klp klp duskola diavazete den xerw an egw exw provlhma alla genika me kourazei...

To Deep apo thn allh an koitaxeis apo to tefxos 1 ews twra sunexws veltiwseis vlepw kai eidika sta teleftea tefxh pragmat o opoio me kerdise san anagnwsth , epishs mou aresei perisotero i 8ematologia tou to mono arnhtiko pou exw dei einai kapoia apo ta ar8ra tou kellh kata ta alla :64:

Afth apotelei proswpikh mou gnwmh opote...peri orexeos koloku8opita :66: :77:
tpapag
Αργύρη δε λέω τα πλάνα ήταν άκρως ντοπαριστικά......αρκετά (έως πάρα πολλά) λαβράκια και πολύ καλές βολές και πλάνα...................... συμπερασματικά : χορταστικό .
.........αλλά με προσγείωσε λίγο ανώμαλα επειδή νομίζω ότι αυτό ΔΕΝ είναι ένα τυπικό λαβρακοψάρεμα για τα δικά μου δεομένα!!(ψάρεμα δίπλα σε κλουβια κτλ) κατά τ'αλλα δεν λέω ......ξεδιψάει λίγο τα αιμοχαρή ένστικτά μας!!

με καλύπτει απόλυτα ο Βασίλης
Η αλήθεια είναι ότι αν δεν είχε το VCD δύσκολα θα το επέλεγες από άλλα του χώρου. Καλύπτει πολλά κενά του περιοδικού σε ψάρια και τεχνικές.
ares mares
Θοδωρη να σου πω την αληθεια δεν με χαλαει ενα ψαρεμα κοντα σε κλουβια , αλλωστε ψαρεμα ειναι ........

Αλλοι πανε κοντα σε κλουβια αλλοι κοντα σε εργοστασια , αλλοι κοντα σε λιμανια , εκβολες ποταμων κατω απο πλοια , μεσα στον Θερμαικο σε μολυσμενα νερα κ.τ.λ.

Δηλαδη οπου εχει Λαυρακια (Για Λαυρακια μιλαμε τωρα ) !

Το παλληκαρι ηταν ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΣ και αυτο μου αρεσε ! :145:
christodivarotsi
Αποφάσισα και εγώ ότι δεν αξίζει πλέον να δίνω χρήματα για άλλα περιοδικά. Όλο τα ίδια και τα ίδια διαβάζω πιά. :86:

Deep και πάλι Deep, πως λέμε ντιπ-καταντίπ :64: άντε και λίγο το Θάλασσα (για να χαλβαδιάζουμε και κανένα σκαφάκι μαζί με τα αρθρα για ψ/τ)

Μου αρέσει που προσεγγίζουν τα θέματα ψ/τ και ελ/καταδ. με χιούμορ και σοβαρότητα με απόψεις από άτομα με μια άλφα εμπειρία από τον χόρο (πχ Λιανός, Γεωργάς, Μάμασης κλπ). :64:

Το VCD πιστέυω ότι είναι ένα σύν αλλά θα μπορούσε να γίνει DVD για καλύτερη ποιότητα.

Και επιτέλους φτάνει, όχι όλα για την Αθήνα ρε γ...το. :89:

Θέλουμε και εμείς το περιοδικό στην ώρα του.
ares mares
To deep πασχει ΣΟΒΑΡΑ απο υλη :98:

6,5 euro για 20 σελιδες , και 19 αραδες U/W Test Θελει πολυ δουλεια ακομα !
joseph
Αργύρη, εγω φωνάζω συνέχεια για μεγαλύτερης διάρκειας vcd !!!!!
Αλλα όσο και να αυξηθεί αυτό,μάλλον θα ζητάω κι'άλλο !
Ετσι πάω μιά βόλτα,απο "γνωστή" γιάφκα, "τσιμπάω" δυο τρία DVD(και VHS) και βλέπω . (ειδικά τις καλοκαιρινές Κυριακές που αποφεύγω να βουτάω,λόγο πολυκοσμίας) teeth.gif teeth.gif teeth.gif

Κακό σχόλιο για την ύλη .....και να είχα να κάνω,οπως καταλαβαίνεις,δεν θα έκανα !
Προς το παρόν σκίζει και ευχομαι οτι καλύτερο σε όλη την ομάδα "deep team" !!!!
Αλλωστε ισχύει και αυτο που λένε σε ενα άλλο περιοδικό(ασχετο με ψαρεμα κτλ,στο tommorow I think?).
"Οι συντάκτες το ζούν,πρίν το γράψουν" (ή κάτι παρόμοιο).

Η Φοίβη έγραψε τελικά ??? (Για το τεύχος Φλεβάρη λέω,γιατι στου Γενάρη το αρθρο της ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΟ !!!! )
Πάω να το δώ. teeth.gif teeth.gif teeth.gif

Φιλικά
Joseph.
panagos
QUOTE(ares mares @ Feb 6 2006, 05:24 PM) *
Θοδωρη να σου πω την αληθεια δεν με χαλαει ενα ψαρεμα κοντα σε κλουβια , αλλωστε ψαρεμα ειναι ........

Αλλοι πανε κοντα σε κλουβια αλλοι κοντα σε εργοστασια , αλλοι κοντα σε λιμανια , εκβολες ποταμων κατω απο πλοια , μεσα στον Θερμαικο σε μολυσμενα νερα κ.τ.λ.

Argiri to ides me tip xalarotiko prin boutias i tip after???? :146: :190:
ares mares
Panago φιλε μου :146:

Εβαλα τo dvd και βλεπω ........ λειες στολες , Carbon πεδιλα , και ενα Teak sea 90αρι με διπλα 16αρια και 6,5mm βεργα και αρχισε να μου σηκωνετε !

Μετα αρχισαν τα καρτερια .... εκει επαθα την πρωτη στυση !

Μολις αρχισανε και οι μακρινες βολες και τα λαυρακια να μενουν ξερα ειχα μια ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ σχεση απο το σαλονι μου !

Οταν τελειωσε το dvd ειδα οτι με ειχε τυφλωσει το ΠΑΘΟΣ μου και σαν αδυναμος ανθρωπος ειχα πεσει στο ΑΜΑΡΤΗΜΑ της μοιχειας :40:

Σας παρακαλω να με συγχωρεσετε τον ΑΜΑΡΤΩΛΟ :92:
panagos
QUOTE(ares mares @ Feb 7 2006, 08:19 AM) *
Panago φιλε μου :146:

Εβαλα τo dvd και βλεπω ........ λειες στολες , Carbon πεδιλα , και ενα Teak sea 90αρι με διπλα 16αρια και 6,5mm βεργα και αρχισε να μου σηκωνετε !

Μετα αρχισαν τα καρτερια .... εκει επαθα την πρωτη στυση !

Μολις αρχισανε και οι μακρινες βολες και τα λαυρακια να μενουν ξερα ειχα μια ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ σχεση απο το σαλονι μου !

Οταν τελειωσε το dvd ειδα οτι με ειχε τυφλωσει το ΠΑΘΟΣ μου και σαν αδυναμος ανθρωπος ειχα πεσει στο ΑΜΑΡΤΗΜΑ της μοιχειας :40:

Σας παρακαλω να με συγχωρεσετε τον ΑΜΑΡΤΩΛΟ :92:

POPO!!! :171: Re c min to diabaseis olo giati se ayto to teyxos nomizo exei kai kati erotikes istories metaksi "Zeygarion"....kai etsi pos pathiazese tha stafidiasis :137: :65: :head: :head:
ares mares
Βλεπω Panago δεν χανεις τευχος .......................

Σοβαρα τωρα ..........πω πω ρε φιλε με Gavloses
tpapag
QUOTE(ares mares @ Feb 6 2006, 06:24 PM) *

Σε "πιάνω" Αργύρη.....εμένα με ψιλοχαλάνε τέτοιου είδους ψάρεματα (ίσως επειδή έμαθα και συνήθισα σε άλλες συνθήκες )και ακριβώς αυτό εννοούσα όταν έλεγα " δεν είναι ένα τυπικό λαβρακοψάρεμα για τα δικά μου δεδομένα" . Με ψιλοχαλάει κιόλας γιατί από την μοζαμβίκη, Coral sea κλτ τροπικά "ψαγμένα" ψαρέματα γνταααααπ πάρε και ένα λαβρακοψάρεμα δίπλα στα κουβιά :head:

επίσης κάτι ακόμα (το οποίο σίγουρα γνωρίζεις ) λαβράκια δεν έχει μόνο στα μέρη που αναφέρεις.....και ευτυχώς τρώγονται με καλή παρά και κρασάκι! :64:

Υ.Γ Το χαρακτηρισμό "επιλεκτικός" θα τον έβαζα πολύ δύσκολα σε κάποιον πόσο μάλλον στο είδος ψαρέματος που δείχνει αυτό το VCD........αν εννοείς επιλεκτικές βολές νομίζω ότι και λιγότερο έμπειροι ψ/κ δίπλα σε κλουβιά που υπάρχουν τόσα πολλά ψάρια δεν θα έριχναν στο πρώτο που περνάει, αν εννοείς την λεια ξυρισμένη, τα πέδιλα, το ξύλινο ...πάω πάσο!!!!

κουβέντα κάνουμε και καλοπροαίρετα σχόλια , εκφραζόμαστε ελεύθερα και ελπίζω να μη "στραβώσει" κανένας ............άλλωστε το περιοδικό μια χαρά πάει και επιτελεί τον ρόλο του : να μας ψυχαγωγεί και να παρέχει και χρήσιμα για πολλούς άρθρα. yes.gif
joseph
QUOTE(ares mares @ Feb 7 2006, 08:36 AM) *

Ενα τεστ για τον Αργύρη !!!!

Gavlopsaro ........................ VS............................. Gavlogomenaki

Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων

Πού κόλλησε το μάτι σου ????? :74: :
:163:

υγ> Αν θεωρείται "άσεμνο" το περιεχόμενο απο του διαχειρηστές,παρακαλούνται να το διαγράψουν. τενκ γιου. (αν δεν θεωρείται ετσι,υπάρχει και χειρότερη φωτό..........με σφυρίδα!!! :head: )
kounavi
Εγω αγοραζω το DEEP και το Βυθο, αυτα τα δυο περιοδικα για μενα δεν ειναι συγκρισιμα το καθενα εχει τι δικη του θεματολογια και το δικο του στυλ. Γιάυτο παει καλα το DEEP γιατι δεν αντιγραφει κανεναν. Και τα δυο για μενα εχουν ενδιαφεροντα αθρα και αλληλοσυμπληρωνονται και γι'αυτο τα αγοραζω. Επισης ενα καλο του DEEP ειναι οτι δινει σε νεα παιδια την ευκαιρια να γραψουν.
Ειναι πολυ νωρις για μενα να σχιματισω μια εικονα για το DEEP γιατι ειναι πολυ φρεσκο, το Βυθο το περνω απο το νο.30 καθε μηνα, και εχει αλλαξει παρα πολυ την εικονα του μεχρι σημερα.
Ευχομαι τα καλυτερα για το DEEP γιατι οσα περισσοτερα καλα περιοδικα γυρω απο την απνοια υπαρχουν τοσο το καλυτερο.
panagos
QUOTE(kounavi @ Feb 7 2006, 12:18 PM) *
Εγω αγοραζω το DEEP και το Βυθο, αυτα τα δυο περιοδικα για μενα δεν ειναι συγκρισιμα το καθενα εχει τι δικη του θεματολογια και το δικο του στυλ. Γιάυτο παει καλα το DEEP γιατι δεν αντιγραφει κανεναν. Και τα δυο για μενα εχουν ενδιαφεροντα αθρα και αλληλοσυμπληρωνονται και γι'αυτο τα αγοραζω. Επισης ενα καλο του DEEP ειναι οτι δινει σε νεα παιδια την ευκαιρια να γραψουν.
Ειναι πολυ νωρις για μενα να σχιματισω μια εικονα για το DEEP γιατι ειναι πολυ φρεσκο, το Βυθο το περνω απο το νο.30 καθε μηνα, και εχει αλλαξει παρα πολυ την εικονα του μεχρι σημερα.
Ευχομαι τα καλυτερα για το DEEP γιατι οσα περισσοτερα καλα περιοδικα γυρω απο την απνοια υπαρχουν τοσο το καλυτερο.

kounavi
post Jan 30 2006, 11:36 AM
Post #11

Μέλος

Η Gallery μου New

Member No.: 1.269
Περιοχή: Νομός Μαγνησίας
Ονοματεπώνυμο:Βασιλης Γέρμανος

Εχω μια απορια, αν παω εγω να ψαρεψω διπλα στα κλουβια, δεν θα με παρουν με τις πετρες οι φυλακες? Κανονικα επιτρεπετε ή απαγορευετε το ψαρεμα διπλα σε ιχθυοτροφεια? Το λεω αυτο γιατι εγω σαν αδαης θα πηγαινα να ψαρεψω διπλα στο κλουβι αλλα αν φαω κανα προστιμο ηθικος αυτουργος θα ειναι το deep γιατι κανει μπαμ οτι ειναι διπλα σε τετοιες εγκαταστασεις.
Καλο θα ήταν αν οντως απαγορευετε να εγγραφε το vcd οτι στο παρον vcd περιγραφονται "επικινδυνες" τεχνικες (βλεπε προστιμο) ή αλλιως να εκανε καλυτερο μονταζ και να μην εδειχνε τα σχοινια σιγα 3 δευτερολεπτα ληψης ηταν...

--------------------
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. ΤΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ.

><(((((">..<")))))><

:83: 59.gif
kounavi
Αυτο ελειπε να μην κανουμε και κριτικη, αν λεμε ολα ωραια και καλα χωρις να επισημαινουμε καποια λαθη (τα οποια μπορει να ειναι υποκειμενικα) τιποτα δεν παει καλα, και πιστευω και οι συντακτες αυτο θελουν να παει καλα και να βελτιωνονται με τον καιρο. Αλλα δεν σε καταλαβαινω βρε παναγο....

Παντως εδω ειμαι και περιμενω....να μου πεις
panagos
Asto file mou exo xasi to simio anaforas........enas "me lene rizo kai opos thelo to gyrizo" kai allos "tis ps...is tou ton xaba " teeth.gif teeth.gif ta eipa ta ksanaeipa se polla post mono grafikos ginome kai antikimeno eironias(enas den brethike me epixirimata)!....OLA MIA XARA! keep gmt to "xarientizome" pos metafrazete??
Spazar
Επειδή όλοι λέτε την άποψή σας.

Γνωρίζει κάποιος γιατί ο νομοθέτης απαγόρευσε το ψαροντούφεκο κοντά σε κλουβιά???????
kounavi
....
Spazar
QUOTE(Spazar @ Feb 7 2006, 10:55 AM) *

Γνωρίζει κάποιος γιατί ο νομοθέτης απαγόρευσε το ψαροντούφεκο κοντά σε κλουβιά???????

Δεν ξέρει κανένας???????
ares mares
QUOTE(joseph @ Feb 7 2006, 12:10 PM) *

Gavlopsaro ........................ VS............................. Gavlogomenaki

υγ> Αν θεωρείται "άσεμνο" το περιεχόμενο απο του διαχειρηστές,παρακαλούνται να το διαγράψουν. τενκ γιου. (αν δεν θεωρείται ετσι,υπάρχει και χειρότερη φωτό..........με σφυρίδα!!! :head: )

Joseph μολις σηκωθηκα απο το τραπεζι ..... ειχαμε Ροφο στιφαδο , επειδη ειμουνα σκασμενος απο το φαι το ματι μου πηγε στο gavlomenaki :161:

Αν ειχα σηκωθει απο το κρεβατι το ματι μου θα ειχε πεσει στον Ροφο :40:

Καλα ρε panago ολοι πρεπει να συμφωνουμε μαζι σου ???? δεν καταλαβα δηλαδη !

Φιλε απο την στιγμη που κανεις ψαροτουφεκο πρεπει να γνωριζεις τι επιτρεπετε και τι οχι !

Οποιος παραβαινει τον νομο ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του , αν με πιασουν με φακο,χωρις ζευγαρι , διπλα στο Λιμανι , με παραπανω ψαρια θα φταιει το deep η ο Βυθος κ.τ.λ. ,

Το ψαροτουφεκο επιτρεπετε απο τα 18 και πανω οποτε δεν ειστε και μικρα παιδια να παρασερνεστε στον ''ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ''

Στο κατω κατω ενα σκοινι ηταν ρε παιδια που τα ειδατε τα κλουβια??????????????
panagos
QUOTE(ares mares @ Feb 7 2006, 01:45 PM) *
QUOTE(joseph @ Feb 7 2006, 12:10 PM) *

Joseph μολις σηκωθηκα απο το τραπεζι ..... ειχαμε Ροφο στιφαδο , επειδη ειμουνα σκασμενος απο το φαι το ματι μου πηγε στο gavlomenaki :161:

Αν ειχα σηκωθει απο το κρεβατι το ματι μου θα ειχε πεσει στον Ροφο :40:

Καλα ρε panago ολοι πρεπει να συμφωνουμε μαζι σου ???? δεν καταλαβα δηλαδη !

Φιλε απο την στιγμη που κανεις ψαροτουφεκο πρεπει να γνωριζεις τι επιτρεπετε και τι οχι !

Οποιος παραβαινει τον νομο ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του , αν με πιασουν με φακο,χωρις ζευγαρι , διπλα στο Λιμανι , με παραπανω ψαρια θα φταιει το deep η ο Βυθος κ.τ.λ. ,

Το ψαροτουφεκο επιτρεπετε απο τα 18 και πανω οποτε δεν ειστε και μικρα παιδια να παρασερνεστε στον ''ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ''

Στο κατω κατω ενα σκοινι ηταν ρε παιδια που τα ειδατε τα κλουβια??????????????

Re argiri gia tin dimosiopiisi paranomias se ena extriko peribalon kegome...min gini moda....min mas fane ston ipno me ta katataalla periodika pou koptonte gia to mellon tou spear!!!
tdrackos
Καλησπερα στα παιδια!!
Αργυρη, ο "Παναγος" θελει να πει πως, αν μη τι αλλο, το ψαρεντουφεκο που δημοσιευεται επισημα θα πρεπει να φαινεται νομιμο!

Δεν πρεπει να ειναι/φαινεται παρανομο γιατι μπορει πολυ ευκολα να "αξιοποιηθει" απο καλοθελητες εις βαρος του ψαρ/κου.
Αερικο
QUOTE(tdrackos @ Feb 7 2006, 03:33 PM) *
Καλησπερα στα παιδια!!
Αργυρη, ο "Παναγος" θελει να πει πως, αν μη τι αλλο, το ψαρεντουφεκο που δημοσιευεται επισημα θα πρεπει να φαινεται νομιμο!

Δεν πρεπει να ειναι/φαινεται παρανομο γιατι μπορει πολυ ευκολα να "αξιοποιηθει" απο καλοθελητες εις βαρος του ψαρ/κου.

Εκτός από τους καλοθελητές που μπορεί να πούν ότι θέλουν είναι και το παράδειγμά προς τους νέους που σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κατευθύνονται σε λάθος σκέψεις και νοοτροπείες !!!
tpapag
παίδες νομίζω ότι δεν είναι το θέμα νόμιμο-παράνομο για το VCD που συζητάμε διότι α) μπορεί ο ψαροεκτροφέας να του έχει δώσει άδεια να μπει (το ξέρω ότι γίνεται αυτό) και β) γιατί τα σκοινιά κτλ των κλουβιών που φαίνονται μπορεί να είναι από εγκατελειμένη εγκατάσταση (και αυτό το σενάριο έχει "παίξει".) και δεν ξέρω εγώ τι άλλο που να μην τίθεται καν θέμα νομιμότητας!

σίγουρα καλοθελητές ή κάποιος εκτός χώρου μπορεί να σχηματίσει εικόνα αρνητική .....εδώ σχηματίζουμε εμείς (εγώ δήλωσα ότι "ψιλοχαλάστηκα") και οι λόγοι είναι καθαρά 2 α) δεν νομίζω ότι είναι συμβατά με την υπόλοιπη VCDολογία του περιοδικού (βλ. τροπικά νερά, αγώνες άπνοιας και λοιπα "ψαγμένα") και β) γιατί εγώ -με τα δικά μου υποκειμενικά κριτήρια-δεν το θεωρώ ένα τυπικό λαβρακοψάρεμα. δεν το κατακρίνω αν κάποιοι θέλουν να βουτάνε δίπλα σε κλουβιά (ίσως και γω αν δεν είχα άλλες επιλογές αυτό να'κανα) αλλά μπορεί εύκολα να δημιουργηθεί η εντύπωση και να περάσει το μήνυμα : θέλετε λαβράκια = πηγαίντε και "γλύψτε" τον πακιστανό του ιχθυοτροφείου για να γεμίσετε την ψαροβελόνα.

Σπαζ ....200 μέτρα είναι νομίζω και πιστεύω (δεν είμαι σίγουρος) ότι είναι για να διαφυλάξουν τα ψάρια από στρεσάρισμα ή να αποφευχθεί ζημιά στα δίχτυα κτλ εργαλεία δλδ στην επένδυση του ιχθυοκαλλιεργητή.Μιλάμε για τρελά λεφτά και επενδύσεις έτσι και η Ελάδα είναι από τις κύριες χώρες της Ευρώπης στην παραγωγή.
Spazar
QUOTE(tpapag @ Feb 7 2006, 02:24 PM) *
Σπαζ ....200 μέτρα είναι νομίζω και πιστεύω (δεν είμαι σίγουρος) ότι είναι για να διαφυλάξουν τα ψάρια από στρεσάρισμα ή να αποφευχθεί ζημιά στα δίχτυα κτλ εργαλεία δλδ στην επένδυση του ιχθυοκαλλιεργητή.Μιλάμε για τρελά λεφτά και επενδύσεις έτσι και η Ελάδα είναι από τις κύριες χώρες της Ευρώπης στην παραγωγή.

Άλλη γνώμη??
Αερικο
QUOTE(tpapag @ Feb 7 2006, 05:24 PM) *

Πραγματικά η απαγόρευση υφίστατε μόνο για να μην τρομάζουν τα ψάρια και χτυπιούνται μέσα στα κλουβιά λόγω πανικού με αποτέλεσμα απώλειες τόσα στα ψάρια (ψόφια) όσο και στην ποιότητα τους (χτυπημένα γδαρμένα κλπ) .
nikkon0
QUOTE(Spazar @ Feb 7 2006, 05:26 PM) *
Άλλη γνώμη??

Εγώ πιστευω οτι ο κυριο λόγος ειναι η διαφύλαξη της ιδιοκτησίας.. Δηάλαδη σκεφτήτε τη ζημιά μπορει να προκαλεσει μια ασχήμη βολη απο ψ/κ στα κλουβιά που είναι κατασκευασμένα απο δυκτι.Απο οτι μου ειχε πει καποιος τα κουβιά περιέχουν περίπου 30000 ψάρια.. :174:

30000ψαρια=.......€ :90:
GALADION
QUOTE(Spazar @ Feb 7 2006, 12:55 PM) *

Για την προστασία των εγκαταστάσεων και των εκτρεφομένων ψαριών.
mad
μμμμμμμ πορωθηκα απο το vcd tou deep σκεφτομαι να παω στην ψαραγορα να παρω κανα λαβρακι υχθιοτροφειου βεβαια θα ειναι πιο δυσκολο απο οτι στο vcd δεν εχει που να παρκαρω αλλα η συγκινηση που θα νιωσω θα ειναι εφαμιλη!!!!!!!!!
η μηπως καλυτερα ακομα να παω να πεσω στο ενυδρειο μμμμμμμμ διλημα :70:
joseph
Το ψάρεμα κοντά στα κλουβιά,απαγορεύεται γιατι αν τρομάξουν τα ψάρια σημαδεύονται και παραμορφώνονται(χτυπάνε στο κλουβί), με αποτελεσμα να μην μπορούν να πουληθούν.
Τα σημαδεμένα ψάρια,ξεχορίζονται και μειράζονται στους εργαζόμενους της εταιρίας και στους τζαμπατζίδες (τελώνες κτλ).

Οσα δεν ειναι "πολυχτυπημένα" πωλούντε σε πολύ χαμηλή τιμή,ή μπερδεύονται με τα "κανονικά" και δεν τρέχει τίποτα !
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.