Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:OUOAUOAUAOu
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Καλωσόρισμα > Καλώς ήρθατε
PniGmEnOs
Mages kai magises molis shmera epsaxna gia stolh. Eimai edw kai kati xronia me thn kalokairinh mias kai logw spoudwn sthn Sallonika kai metaptyxiakou sthn Aglia den eixa to xrono gia xeimerino psarontoufeko. Fetos eyelpistw na teleiwsw se merikous mhnes me to kalo kai me megalh mou ekplhksh vrika ayto to forum. Den exw prolavei na diavasw ola ta posts kai na dw ti paizei alla eimai poly xaroumenos pou epitelous vrika ena forum kai gia to psarontoufeko, mias kai eimai se ena akomh gia ypologistes. Oi ypologistes mporei na einai ena apo ta hobby mou alla tipota den sygrinete me to psarontoufeko. Sas xeretw loipon kai elpizw na ta poume syntoma apo konta (tha xathw gia ligo mias kai grafw thn ptyxiakh mou). Eimai apo Komotini 23 kai sxediazw se kana 2 mhnakia na parw stolh, molis gyrisw sthn polh mou kai prin paw strato. Opote kai tote tha kanw post. Elpizw na ta poume syntoma apo konta polla filia se olous kai se oles kai akoma mia fora mpravo gia ayto to yperoxo forum. Syntoma tha sas ferw atoma apo olh thn Ellada kai eidika apo Komotini kai Thessalonikh. Sas eyxomai kala na pernate kai kalo psarontoufekooooooooooooo

P.S. eimai ligo ews poly varemenos tounge1.gif wacko.gif
Tagalos
Kalws hrthes pnigmenos sthn parea mas.
Filika Thanasis
spot
Καλώς ήρθες Ιορδάνη στην παρέα μας.
Από Κομοτηνή έχουμε τουλάχιστον 2 μέλη σε αυτό το forum, και απο Θεσσαλονίκη αρκετά.

Άντε τέλειωνε με την πτυχιακή σου. Δεν κατάλαβα όμως κάτι, τώρα είσαι στην Αγγλία?

ΥΓ. Τι nickname είναι αυτό βρε αδερφε??????? wacko.gif
Cthulhu
Mallon tha ennoei oti einai pnigmenos stin douleia... eksou to oti den exei xrono kai gia xeimerino psarotoufeko. Anamenoume ostoso kai ti diki sou apadisi
A nai! kai kalos irthes :)
PniGmEnOs
Nai eimai sthn Aglia xwris internet sto spiti opou menw me mia mavrh oikogeneia ktl ktl... ola ta lefta. Prospathw na teleiwsw thn ptyxiakh mou kai den xortenw na diavazw ta post sas.. To nick PniGmEnOs exei polles kai diafores ermhneies.. opoia kai na pareis einai (dystyxws H' eytyxws) swsth wink1.gif Vasika eiste mia mikrh (sxetika) parea kai mou aresei pou eiste oloi demenoi metaksy sas.. tha thela poly na mpw sth parea sas mias kai post me post mou aresei to olo klima olo kai pio poly. Eimai yper twn "meeting" kai elpizw na vrethw oxi mono me tous Komotinaious filous.. alla kai me filous apo olh thn Ellada.
To Fevrouario an ola pane kala tha paw strato kai skeftomai na dhlwsw OYK, (Omada Ypovrixiwn Katastrofwn) Alithia exei paei kanenas? Tha thela poly na mathw (oso epitrepete panta) gia thn ekpaideysh pou pernane. Osoi den exete paei tha phgenate, etsi gia thn empeiria..?
gnikitas
QUOTE(PniGmEnOs @ Oct 13 2003, 06:35 PM)
Tha thela poly na mathw (oso epitrepete panta) gia thn ekpaideysh pou pernane. Osoi den exete paei tha phgenate, etsi gia thn empeiria..?

ekei tha matheis gia ta kala ti simenei 'ipoksia'! wacko.gif

oxi de tha pigena me tipota... poli euxaristos omos na pas esy kai na mas diigitheis later tis empiries sou... an bebaia exeis to kouragio na patiseis ta pliktra sto keyboad blink.gif dontknow.gif

kali tixi!
Tagalos
File pnigmene an pas OYK ekei to nickname sou tha ginei pragmatikothta wacko.gif blink.gif wacko.gif blink.gif !!!!!!
Einai polu duskola apo oti kserw kai den tha sou to proteina. Twra an exeis trela me ton strato kai nomizeis oti tha goustareis mporeis na dokimaseis.
Panta filika Thanasis
mad
re afiste to paidi na paei opoy goystarei kai mhn ton peirazete phgaine sta oyk exei kalo fai,gymnastikoyla to prwi , gymnastikoyla to meshmeri , gymnastikoyla to apogeyma, gymastikoyla to vradi!a poy kai poy tha kaneis kai dialima gia na fylas skopia. alla omws exei kalo fai!!!!!!!!!!kai oso gia xeimerinh stolh mhn fovase tha synithiseis ta krya nera kai den tha thn xreiazesai pleon.
rofos
Hello guys...
Ore mhn treleneste me ta OYK den einai kai kati to akatorthoto oute einai opws vlepete sths diafores amerikanikes tenies pou mas exoun kanei ta myala mpiftekia...
Tyxenei na exw arketous filous pou exoun teliwsei eidikes dynamhs kai dynamhs ypovrixiwn katastrwfwn, enas ex'autwn einai kai o pleon gnwstos hlias valasis (survivor) xerw poly kala oti h ekpedeusi einai super, einai ligo skliri opws armozei se autou tou eidous to swma omws den einai kai kati to tromaktiko h to akatorthoto...einai eukolonohto na yparxoun kai sklires stigmes sto swma auto, omws dialegontas na pas sta OYK xereis poly kala pou pas...
H olh skliri proetimasia einai h fasi ths ekpedeusis...opou ekei kalise na apodiksis oti eisai axios gia auto pou diloses... tounge1.gif
Apo ekei kai ystera einai kathara thema se ti soma tha peseis...den tha analiso to "se ti soma tha peseis" mias kai ekei einai to wraio...!!!! as kratame kai kana mistiko..!
anyway egw pantos piga aeroporia odigos *(M.O.B.M.) kai perasa super...asxeta an exw skapsei thn misi limno me tsapa gia xarakomata logo hmiwn!

panta filika o rofos.

*M.O.B.M. = Mhxanikos Odigos Barewn Mhxanimatwn, o monadikos sminias odigos se authn thn eidikotita ta teleutea 15xronia to visma to parakane vlepete.... wacko.gif
PniGmEnOs
XaxaaaaXAXaXAXAOUXAOUXAOXUAxaoxA
Thanks re paidia pou mou ftiaxnete to kefi.
Epizw file Rofos na einai toso "eykola" oso ta les. Pantws exw akousei gia th Diavolovdomada 7 meres xwris nero kai fai.. opou koimase 5 lepta thn hmera. Alithia ayto pws to pernas? Phre to ayti mou kati koula opws.. pineis nero apo thn toualeta kai oti paragelneis gyrous apo ta diplana stratopeda apeilwntas me maxairi tous skopous!!!
Pantws tha einai endiaferon opws kai na exei wink1.gif
Lete na mhn paw se sxolh katadyshs kai na paw OYKas? Tha mou vgei poio fthna e?
Simos
Μην μασας τιποτα φιλε..... :)
Οταν θα το περασεις θα γελας και θα εισαι υπερηφανος που σου εμαθαν τοσα πραγματα ,,,,,,....
Χωρις να πληρωσεις μια,,,,....... :)
Αν ειχα την ευκαιρια θα το εκανα και εγω...........
Σιμος.....
Tagalos
Egw paidia exw thn eukairia alla tha afhsw thn apolaush se kanenan allon ante na mas pei kai tis entupwseis tou meta.
Akous OYK !!!!!!!!! Kai den phgaina na ginw monimos kalutera!!!!!! Polu kako gia to tipota.
Filika Thanasis
gnikitas
kai emeis sta OYK eimaste... Omada Ypobrixion Kynigon yes.gif
Cthulhu
OYK: Omada Ypobrixion Kinigon lol!!! poli kalo!!!!
Tagalos
Swstos gnikitas to kalo einai oti emeis exoume mono diaskedash, everybody join the club!!!!!
Filika Thanasis
Diver------->
Tin kalispera moy se ola ta paidia toy forum!!!
Pros apantisi gia tin “diabolobdomada” poy rotise o syntrofos Pnigmenos, ayto poy tha toy po einai to eksis, etyxe na ypiretiso os ekpedeyomenos dokimos stin “KEAP” koinos, Kentro Ekpedeysis Anorthodoksoy Polemoy stin Rentina to 1991 (grafo tin imerominia giati tora fantazomai ta pragmata tha einai pio eykola).

Ekei imastan 1 bdomada xoris yperboli xoris fai, mas eixan dosei konserbes poy eixan liksei apo to 1974, kai kati koyramanes poy ekanan mono gia raketes toy tenis fysika kaneis den tis anoikse, trogame mono sokolates kai sokofretes poy eixame parei mazi stin zoyla, (eytyxos mas eixan enimerosei oi palaioteroi) nero den ypirxe, para mono mas eixan efodiasei me kati xapakia poy ta rixname sto limnazon nero poy ypirxe sta boyna tis rentinas kai ypotithetai pos to katharize se mia perimetro 30-40 cm kai en synexeia gemizame apo ekei to pagoyri.

Oson afora ton ypno, koimomastan mia ora to poly kathe 24 ores, to de brady kathe ligo eixame synagermo to legomeno “lago”, min fantasteite oti aytin tin 1 ora koimomastan se skinakia (polyteleia ta skoinakia) me ena ypnosako stin ypaithro genari mina mas eixan.

To kloy itan oti xoris na mas etoimasoyn psixologika mas eriksan gia mpanaki genari mina sti limni bolvi (ti stoles moy lete, faioprasini gia stoli kai arbylakia toy ellinikoy stratoy gia pedila kai ena bergin na to pigenoyme bolta mesa sto nero gia plotira mono poy zygize 30 kila ).

File pnigmene den synexizo allo me tis empeiries moy apo tote giati tote oxi OYK, alla se blepo na baras anaboli. Pantos mas eixan porosi toso paidia poy molis teliosame to sxoleio an mas elegan na mpoyme na paroyme tin Poli tha pigename xoris deyteri skepsi. Episimeno pos den eimai kai oyte imoyn kanenas stratokaylos.

Xoris plaka omos itan mia monadiki empeiria. Poy ama kapoios exei to psixiko stenos aksizei na to perasei, giati ekei katalabeneis oti o antropinos organismos den exei oria, mporei na ginei praksi akoma kai auto poy mas fantazei akatorthoto

Filika, Diver!!!
PniGmEnOs
XAAAAAAAAA XaX AXAXa XA gia allh mia fora me akousan sto ypologistiko na gelaw dynata.. an me diwksoun kapia mera h aitia tha eiste eseis ;P
File Diver tha symfwnhsw mazi sou.. Den einai oti eimai stratogavlos apla den mporw ta eykola epeidh ta varieme eykola.. (enas logos pou den paw gia petonia kai kyriws dyxtia paragadia ktl). Einai opws kai na to kanoume mia empeiria zwhs, apo tis liges pou tha tis les sta egonia sou kai sto forum tou greekdivers. H' mallon mono sto forum kai ase ta egonia sou na diavazoun apo ayto mias kai otan tha kanw egonia to vlepw na einai monima syndedemena me ena Pc, enan oro kai na kathontai panw se mia xestra.
Pistevw pws tha einai ola kala, to thema einai pws na peiseis th "MAMA"!!! thn opoia thn vlepw na vazei meso na me vgaloun Giwta (I3 H' I5) gia na mhn paw OYK H' na mhn paw strato... Oso gia thn diavolovdomada mou eipan telika pws trwne, apla einai se kokkino synagermo.. askhseis olh mera kai 5 lepta ypnos thn mera. Kai mia trelh askhsh einai se mia pisina 9 metrwn sthn opoia apo panw oi aksiwmatikoi adiazoun gemistires apo aytomata. Katw apo ta 4-5 metra oi sfaires se akoumpane alla den sou kanoun zhmia.. kai kapou kata ekei einai oi ekpaideytes pou vgazoun osous lypothimane kai den antexoun, dinontas shma gia na stamathsoun gia ligo ta pyra !!! me ola ta iatrika ypovoithimata gia na syneltheis fysika :) Akougete endiaferon kai elpizw na einai pera gia pera alithino, pws sas fenete..? Adrenalinh sta ypsh poso mallon agxos! Mhpws telika an paw OYK na paw apo karkino(vlepe agxos) kai oxi apo ypoksia??
panta filika Pnigmenos
Diver------->
teeth.gif teeth.gif teeth.gif teeth.gif
Elpizo to meson tis MAMAS soy na einai san kai ayto poy eixa ki ego,
giati ego gia taxydromos pigena kai moy xan pei OK kai stin poreia
to pos brethika aksiomatikos stis eidikes dynameis enas Theos to kserei!!!

Mallon itan grafto moy fenetai :)

Den metaniono pantos san empeiria itan kali, eixe arketi dosi adrenalinis,
giati tora san grafistas poy eimai i moni dosi adrenalinis poy perno
einai mono apo to psarontoyfeko poy den exo kai arketo xrono
na boytao (blepe ypoxreoseis 2 kores) kai apo to "Rise of Nation" sto pc

Filika Thanos!!!
PniGmEnOs
W file mou ti symptwsh! Paizei kai egw me meso na paw taxydromos!!! Les telika na katalhksw kai me ayto to tropo eidikes dynameis??!?! OUAOAUOAUAOAAUOAU goustarw wink1.gif
scubadiver28
Τελικά τί έγινε Πνιγμένε? Πήγες στα ΟΥΚ ή δούλεψε το μέσο της μαμάς? smile2.gif
spot
3 χρόνια και 2 μήνες .....
Από την τελευταία απάντηση .... που το ξέθαψες ρε Βίκυ ?
Ο pnigmenos πήγε φαντάρος, απολύθηκε, παντρεύτηκε, έκανε 4 παιδιά ... τι του θυμίζεις πάλι τα νιάτα του? tounge1.gif
scubadiver28
roflmao.gif bangin.gif lol_2.gif
Είναι όπως διαβάζεις ένα βιβλίο και μένει στη μέση dizzy.gif ... Να μη μάθουμε τη συνέχεια? crazy.gif tounge1.gif
Αν πήγε τελικά στα ΟΥΚ, πολύ θα ήθελα να μάθω αν ήταν όπως τα περίμενε και όπως του τα έλεγαν!
Ιορδάνη, αν δε "θαφτεί" πάλι το θέμα μέχρι να το δεις και δε βαριέσαι να γράψεις γι' αυτό, θα χαρώ να διαβάσω τη συνέχεια... smile2.gif bye1.gif
PniGmEnOs
lol.gif Δεν το πιστεύω αυτό που έγινε... πάνε πολλαααααααά χρόνια από τότε ε;

excl.gif Προσοχή ακολουθεί βαρετή ιστορία excl.gif

Βίκυ αυτό που τελικά προέκυψε ήταν να πνιγώ για άλλη μια φορά από την ζωή... Μεγαλώνεις και μετά μεγαλώνουν τα πρέπει.. πρέπει να είσαι κοντά στο σπιτί ανα πάσα στιγμή για να κάνεις τα χαρτιά σου, όποτε προκύψει στον ΑΣΕΠ (και να μάθεις το τι παίζει στον ΑΣΕΠ). Πρέπει να κάνεις κάποια εργασία για να κάνεις διδακτορικό μετά από το μεταπτυχιακό σου. Πρέπει να κάνεις και κανα ιδιαίτερο όσο είσαι στον στρατό.

Δεν ξέρω πραγματικά αν πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά, ή το "πρέπει" είναι απλά μια δικαιολογία που λες στον εαυτό σου, έτσι ώστε να μπορέσεις να πνίξεις ποιο εύκολα τα θέλω...

Επιπλέον έμαθα από την οικογένεια πως ότι και να έκανα δεν πήγαινα Ειδικές Δυνάμεις μιας και εκεί κόσμος πεθαίνει, μένει ανάπηρος κτλ. Ο στρατός επέλεξε πως πρέπει να πάω στο πυροβολικό μιας και σαν μαθηματικός ήμουν ο πλέον κατάλληλος για να βγάζω στοιχεία βολής πυροβόλου... ωραία λέω, τουλάχιστον θα κάνω κάτι χρήσιμο.. πήγα και είδα πως οι περισσότεροι εκεί μέσα είναι αστοιχείωτοι και ανίκανοι να κάνουν βολή, πόσο μάλλον να με εκπαιδεύσουν. Και εδώ αρχίζει η ιστορία της βαρεμααααααααααάρας.

Τον πρώτο μήνα κέντρο στην Θήβα.. και μετά μετάθεση στην μονάδα. Περνούσα εκεί μέσα σαν βασιλιάς και καλύτερα και από λοχαγό. Χρησιμοποίησα λίγες γνώσεις από την σχολή για να βγάζω υπηρεσίες στρατιωτών, των στελεχών και τις δικές μου. Τελικά μετά από 5 μήνες η στρατιωτική μου εκπαίδευση ήταν να γνωρίζω τον χαιρετισμό στους ανώτερους, να εκτελώ χρέη θαλαμοφύλακα και σκοπού και ως επιλοχίας πυροβολαρχίας είχα πάρει μια ιδέα για το τι θα πει γραφειοκρατία. γεμίζοντας κάθε μέρα σελίδες από ανούσιες αναφορές. Έξω η ζωή τρελή, λίγο διάβασμα, λίγα ιδιαίτερα, πολύ διασκέδαση και καθόλου ύπνος. Κοιμόμουν μόνο μέσα στο στρατόπεδο ή κανα 5 λεπτο έξω όταν δεν είχα τι να κάνω.

Αρκετά εκπαιδεύτηκα λοιπόν και στους 6 μήνες πήρα μετάταξη στο Πεζικό, οι υποχρεώσεις έξω είχαν τελείωσει, οι μαθητές είχαν δώσει και εγώ κατέληξα σε μια μονάδα ύπνου και χαλάρωσης, με αποτέλεσμα να κοιμάμαι για 35 μέρες σε ένα φυλάκιο μέσα στην φύση, ξεχασμένο από τον Θεό. Κανείς δεν έπιανε όπλο εκεί μέσα... κοιμόμασταν μέχρι το μεσημέρι, αράζαμε στο τζάκι, βλέπαμε τηλεόραση, παίζαμε Playstation, ρίχναμε και κανά κρεατικό στα κάρβουνα, πίναμε και ευτυχώς διάβαζα.. έτρωγα τα βιβλία όπως κάποια καλοκαίρια όταν ήμουνα μικρός και ο χρόνος ήταν πράγματι "ελεύθερος", απίστευτα χρόνια, απίστευτη ξενοιασιά...

Αν γούσταρες πήγαινες και σε κανα γάμο στα γειτονικά μουσουλμανικά χωριά.. αν ήθελες πήγαινες σπίτι σου. Στο τέλος πήρα και καμιά δεκαριά κιλά από το φαγοπότι (μιας και δεν συγκρίνονταν με την ελάχιστη γυμναστική που προσπαθούσα να κάνω) και αποφάσισα να γυρίσω πίσω Κομοτηνή. Ήμουν κάθε μέρα έξω, έμπαινα στο στρατόπεδο κοιμόμουν και ξαναέβγαινα το μεσημέρι.. ώσπου στο τέλος βαρέθηκα του θανατά και ήθελα να ηρεμήσω και να "ξεκουραστώ" από τα ανούσια, ζήτησα να πάω φυλάκιο, δεν με στέλναν! Τους έπρηξα λίγο και τελικά 1 μήνα πριν απολυθώ πήγα ξανά.Σε δύο εβδομάδες διέταξαν να κλείσει το φυλάκιο.. τα μαζέψαμε και φύγαμε. Πήρα τις υπόλοιπες μέρες άδεια.. και απολύθηκα.

Πέρασα και μερικές στιγμές.. ειδικής τρέλας, αλλά δυστυχώς καμιά σχέση με τα ωραία που αναφέρει ο φίλος Diver. Σου παραθέτω μερικές:

-Στο κέντρο ποντίκια κάναν βόλτες στον ξεχειλισμένο βόθρο του απέναντι κτιρίου και μετά μέσα στις βαλίτσες μας.. οι τουαλέτες του επάνω ορόφου "έσταζαν" στις δικές μας και έπρεπε να κάνεις συγκεκριμένες κινήσεις για να μην σε πετύχουν..

-Στο φυλάκιο έβγαζα πεθαμένα ποντίκια από την δεξαμενή που είχε το νερό που χρησιμοποιούσαμε, επειδή κάποιος ξέχασε το καπάκι ανοιχτό.
Αργότερα κάναμε 14 μέρες με ελάχιστο πόσιμο νερό αποκλεισμένοι από τα χιόνια.

Εκπαίδευση στην βρώμα λοιπόν και όχι αληθινή εκπαίδευση.
Στην ζωή τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα περιμένεις και τελικά δεν μου έμειναν οι τρελές ιστορίες από τις Ειδικές Δυνάμεις για να σου διηγηθώ.

Από τον στρατό πήρα πολλά μιας και πραγματικά είναι μικρόκοσμος της κοινωνίας.. και μπορεί η ζωή να μου κρύβει μεγαλύτερα ζόρια από αυτά που θα περνούσα στις ειδικές δυνάμεις, αυτά που βλέπω να τραβάνε πολλά άτομα δίπλα μου... λυπάμαι που δεν θα έχω εκπαιδευτεί, αλλά ελπίζω να τα βγάλω σε πέρας.. σε χαιρετώ και σε ευχαριστώ για τις όμορφες στιγμές που μου θύμισες.
GreekBlueAbyss
Παρένθεση φίλε,γενικά δεν πάνε στα σχολεια στρατευσιμοι πλέον εδω και κατι χρονια.Και δεν πεθαινει κανεις ετσι ευκολα.Μην πιστευετε τιποτα γενικα απο οτι ακουτε wink1.gif
GreekBlueAbyss
Διαβασα και το ποστ σου...Μην το σκεφτεσαι...Αρχηγος ησουν...μια χαρα..
scubadiver28
Πρώτα απ' όλα Χρόνια Πολλά Ιορδάνη για τη γιορτή σου σήμερα! Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων
Σου εύχομαι να 'χεις την υγεία σου βεβαίως και πάντα μια σανίδα σωτηρίας δίπλα σου!

Δεν ήταν καθόλου βαρετή η ιστορία και ευχαριστώ που τη δημοσίευσες...Θα χαιρόμουν ακόμη περισσότερο αν όντως έκανες αυτό που ήθελες, αλλά κάπως έτσι είναι για όλους η ζωή νομίζω... ¶λλα ονειρευόμαστε κι άλλα γίνονται τελικά. Καμιά φορά βέβαια είναι και καλύτερα από τη φαντασία μας! Choices, choices! Στην περίπτωση του στρατού, νομίζω έκανες τη σωστότερη επιλογή γιατί δεν άφησες το αντικείμενο της δουλειάς σου, για ~1-1,5 χρόνο εμπειριών - κι όχι απαραίτητα καλών - στο στρατό. Είχαν δίκιο οι γονείς (κι ας λένε και υπερβολές για να μας πείθουν! Κι εμείς τα ίδια θα κάνουμε μάλλον!)... Μόνο σπασμένα νεύρα θα σου προσέφερε! (¶ντε και κάποιες συναρπαστικές ιστορίες για τα εγγόνια! Θα έχεις πάλι να τους πείς όμως ιστορίες...ψαροτουφεκάδικες...) Δόξα τω Θεώ, υπάρχουν κι ένα σωρό extreme sports για να βγάλει κανείς την τρέλα του! Έτσι το βλέπω τουλάχιστον... Σίγουρα δεν είναι το ίδιο, αλλά ελπίζω να μην το μετανιώνεις κιόλας... Μια χαρά ήσουν και είχες και τις "ειδικές" περιπέτειες σου...ε?
QUOTE(PniGmEnOs @ Jan 6 2007, 12:20 AM) *
-Στο κέντρο ποντίκια κάναν βόλτες στον ξεχειλισμένο βόθρο του απέναντι κτιρίου και μετά μέσα στις βαλίτσες μας.. οι τουαλέτες του επάνω ορόφου "έσταζαν" στις δικές μας και έπρεπε να κάνεις συγκεκριμένες κινήσεις για να μην σε πετύχουν..

-Στο φυλάκιο έβγαζα πεθαμένα ποντίκια από την δεξαμενή που είχε το νερό που χρησιμοποιούσαμε, επειδή κάποιος ξέχασε το καπάκι ανοιχτό.
Αργότερα κάναμε 14 μέρες με ελάχιστο πόσιμο νερό αποκλεισμένοι από τα χιόνια.

roflmao.gif Τραγικές καταστάσεις όμως! (ή τραγελαφικές...)

Φαντάζομαι πως κι αν ήσουν και τόσο δα επιλεκτικός στο φαΐ (μια που ήσουν και φοιτητής "έξω", θα ήσουν μάλλον "μαθημένος"), το ξεπέρασες τελειωτικά εκεί!

Ιορδάνη, να 'σαι πάντα καλά και καλός "κολυμβητής" πλέον και στο νερό και στη ζωή! bye1.gif

[¶σχετο - με τα γενέθλιά σου τί παίζει, δώρο κάθε δίσεκτο? Αδικία!!! blink.gif (Εντάξει, θα το 'χεις ακούσει μόνο 1.000.000 φορές αυτό, το ξέρω, αλλά είναι ένα πρόβλημα!!! - δεν την παλεύω, είναι και 5 το πρωΐ! crazy.gif !!! tomato.gif lol_2.gif κι εγώ παιδί του Φλεβάρη είμαι!)]

QUOTE(GreekBlueAbyss @ Jan 6 2007, 03:05 AM) *
Παρένθεση φίλε,γενικά δεν πάνε στα σχολεια στρατευσιμοι πλέον εδω και κατι χρονια.

Ναι, κι εγώ σήμερα το άκουσα αυτό που είχαμε μια παρόμοια κουβέντα - ειδικές δυνάμεις ήταν και ο very-soon-to-be-husband μου! Ευτυχώς μια χαρά είναι τα νεύρα του τώρα (μόνο 3 φορές/ημέρα ξύλο, μετά το φαγητό, σαν χάπι ένα πράγμα! roflmao.gif Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων), αλλά ρώτα τον πώς ήταν όταν γύρισε από εκεί!
Φαντάσου να πήγαινε και ΟΥΚας που ήθελε! Mon Dieu!
bye1.gif
PniGmEnOs
Ευχαριστώ για τα χρόνια πολλά. Πράγματι έτσι είναι τα πράγματα.. στην Θεσσαλονίκη που ήμουν για 5 χρόνια πολλές φορές το φαΐ ήταν μάπα, αλλά έμελλε να την πάθω στην Αγγλία από μια ελληνική ταβέρνα.. όπου έχω να την ευχαριστώ για ένα απίστευτα τραγικό τριήμερο που μου χάρισε και την μοναδική εμπειρία της τροφικής δηλητηρίασης. Από την άλλη στον στρατό ποτέ δεν είχα την παραμικρή ενόχληση από το φαγητό αν και το κρέας για να πω την αλήθεια το απέφευγα.

Γενικά είναι ωραία να ζεις και να επιζείς. Όσο για τα γενέθλια ναι.. κάθε 4 χρόνια είναι κανονικά.. εγώ φυσικά δεν χάνω την ευκαιρία να τα γιορτάσω κάθε χρόνο και τις δύο μέρες (28 Φλεβάρη και 1 Μαρτίου) μιας και "δεν μπορώ να καθορίσω ποια από τις δύο είναι η σωστή".

Βίκυ σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τις στιγμές που μου θύμισες, είχα πάθει την πλάκα της ζωής μου όταν είχα πρωτοβρεί αυτό το φόρουμ, καθώς η στέρηση με είχε βαρέσει στην Αγγλία και έψαχνα στο ιντερνετ ό,τι έχει σχέση με ψαροντούφεκο.. εξού και ο τίτλος ΟΥΑΑΑΟΥΑΑΥΑΥΟΥ του ποστ, ο οποίος αν και άθλιος, δειχνει τον ενθουσιασμό μου.

Να ναι καλά επίσης ο Δημήτρης (Spot) που έφτιαξε αυτό το φόρουμ και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που με τα γραφόμενα τους, πραγματικά μου έχουν προσφέρει πολλά όλα αυτά τα χρόνια.

Θα θέλα με την ευκαιρία να ζητήσω την διαγραφή μου από αυτό το φόρουμ.. πλάκα κάνω αλλά με όλες αυτές τις ευχαριστίες μου βγήκε αυθόρμητα πως γράφω κάτι σαν επίλογο. Είναι και 10 παρά.. σήμερα έχει γενέθλια και ένας κολλητός.. τι τύχη να έχει κάποιος φίλος σου γενέθλια την μέρα της γυναικοκρατίας.. είναι μια ωραία ευκαιρία για να βγεις έξω αυτήν την υπέροχη μέρα. ¶λλη μια ωραία μέρα για να έχεις γενέθλια.. σας χαιρετώ
to_psema
QUOTE(PniGmEnOs @ Jan 8 2007, 10:43 PM) *
Θα θέλα με την ευκαιρία να ζητήσω την διαγραφή μου από αυτό το φόρουμ.. πλάκα κάνω αλλά με όλες αυτές τις ευχαριστίες μου βγήκε αυθόρμητα πως γράφω κάτι σαν επίλογο. Είναι και 10 παρά.. σήμερα έχει γενέθλια και ένας κολλητός.. τι τύχη να έχει κάποιος φίλος σου γενέθλια την μέρα της γυναικοκρατίας.. είναι μια ωραία ευκαιρία για να βγεις έξω αυτήν την υπέροχη μέρα. ¶λλη μια ωραία μέρα για να έχεις γενέθλια.. σας χαιρετώ

Pnigmenos χρονια πολλα και για τη γιορτη σου,κατοπιν εορτης !!
Εγω τη βρηκα αρκετα ενδιαφερουσα την ιστορια.Μαλιστα πιστευω πως περασες και αρκετα καλα στο φυλακιο αν
και οπως αναφερεις ηταν πολυ βαρετα!
Με το που διαβασα το παραπανω αποσπασμα λυθηκα στα γελια lol.gif .Ετσι οπως το ειπες στη ψυχρα ηταν
αποτομο και μετα μου θυμισε πως εισαι ενταγμενος στο γενικοτερο κλιμα του τελευταιου μηνα !!
Χρηστος bye1.gif

Υ.Γ: Αμαν βρε Βικη... που τα βρισκεις ολα αυτα τα μπαρμπαδελια/καραγκιοζακια ??Θα μου πεις και μενα ??
scubadiver28
QUOTE(PniGmEnOs @ Jan 8 2007, 09:43 PM) *
Όσο για τα γενέθλια ναι.. κάθε 4 χρόνια είναι κανονικά.. εγώ φυσικά δεν χάνω την ευκαιρία να τα γιορτάσω κάθε χρόνο και τις δύο μέρες (28 Φλεβάρη και 1 Μαρτίου) μιας και "δεν μπορώ να καθορίσω ποια από τις δύο είναι η σωστή".

Clever Boy! wink1.gif 59.gif good.gif (Αν και δεν πρέπει να πείθεις και πολύ... ως μαθηματικός! smile2.gif )
QUOTE(PniGmEnOs @ Jan 8 2007, 09:43 PM) *
τι τύχη να έχει κάποιος φίλος σου γενέθλια την μέρα της γυναικοκρατίας.. είναι μια ωραία ευκαιρία για να βγεις έξω αυτήν την υπέροχη μέρα. ¶λλη μια ωραία μέρα για να έχεις γενέθλια.. σας χαιρετώ

Λοιπόν, δεν ήξερα γι' αυτή τη μέρα και έχω καταγωγή από τη μεριά της μαμάς μου από Θράκη (Αν.Ρωμυλία) και από Σέρρες απ' τη μεριά του πατέρα... confused.gif blink.gif wacko.gif
Απ' ότι διάβασα,
CODE
http://www.asxetos.gr/articlefull.aspx?i=1471
CODE
δεν επιτρέπεται να πλησιάσει κανείς άντρας διότι τα δρώμενα είναι ακατάλληλα για αντρικά αυτιά.. αν παρ όλα αυτά τολμήσει κάποιος να πλησιάσει, τότε οι γυναίκες τον κυνηγούν ,τον καταβρέχουν και προσπαθούν να του βγάλουν ένα ρούχο, το οποίο στην συνέχεια θα δημοπρατήσουν.

Επίσης,
CODE
http://www.agrotravel.gr/agro/site/AgroTravel/t_docpage?sparam=thraki&doc=/Documents/Agrotravel/event/xanthi/ethimobabws&sub_nav=Lodgings
CODE
Σε διάφορες περιοχές της Μακεδονίας και της Θράκης μια μέρα το χρόνο τα φύλα… αλλάζουν ρόλους! Συγκεκριμένα, στις 8 Ιανουαρίου οι γυναίκες κατακλύζουν τα καφενεία και τα άλλα ανδροκρατούμενα στέκια της περιοχής, καταλαμβάνουν δημόσια κτίρια, συνεδριάζουν, κτυπούν τις καμπάνες, καπνίζουν, παίζουν χαρτιά και ξεφαντώνουν μέχρι πρωίας. Την ίδια μέρα, οι άνδρες μένουν στο σπίτι κοιτάζοντας τις δουλειές, προσέχοντας τα παιδιά και κάνοντας… οικιακές εργασίες. Η μέρα αυτή τιμά τη Μπάμπω, τη μαία, δηλαδή, που είχαν τα χωριά τις παλιές εποχές.

Το έθιμο λαμβάνει χώρα στο δήμο Τοπείρου του νομού Ξάνθης και στο Νομό Σερρών, συγκεκριμένα στη Μονοκκλησιά και στην Α. Καμήλα (Δήμος Κ. Μητρουσίου), στη Ν. Πέτρα (Δήμος Ζίχνης), και στο Χαροπό (Δήμος Σιδηροκάστρου).

Σωστές οι Θρακιώτισσες (και οι Σερραίες μάλλον)! teeth.gif Ε, ρε τα καλύτερα χάνουμε!
Προσοχή λοιπόν! lol_2.gif και καλή διασκέδαση!

QUOTE(to_psema @ Jan 8 2007, 10:02 PM) *
Υ.Γ: Αμαν βρε Βικη... που τα βρισκεις ολα αυτα τα μπαρμπαδελια/καραγκιοζακια ??Θα μου πεις και μενα ??

Χρήστο, δε φτάνει που είσαι to_psema, είσαι και ζηλιάρης! tounge1.gif mf_laughbounce2.gif Δε σου λέω... beee.gif
¶ντε καλά, θα σου στείλω pm!

Sorry για το όλο off topic post μου! (Τα μιλάω καλά όμως τα ελληνικά ε? dizzy.gif ) bye1.gif
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.