Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:τι οπλο να παρω?
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Εξοπλισμός > Ψαροτούφεκο
σελίδες: 1, 2
costaspap
εχω ενα 75αρι sporasub,ειναι καλο,αλλα λιγο.θελω κατι πιο δυνατο.παρακαλω βοηθηστε με με τη γνωμη σας.Ενα 100αρι βολευει για το χερι?μηπως το 90αρι ειναι προτιμοτερο?Σε παλια ψηφοφορια δεν ειδα μεγαλη προτιμηση για το rayo x-act.Επειδη μου αρεσει,τι μειονεκτηματα εχει?το ΑΛΣ πως σας φαινεται?Που οφειλεται η προτιμηση για το αμι ΙΙ?δεν μου φανηκε οκ.ειναι καλη λυση τα δευτερα λαστιχα?το 75αρι σηκωνει κι αλλα λαστιχα?(ηταν 16,εβαλα 18αλλα δεν εχει δυναμη)
Παρακαλω αν θελετε απαντηστε με επιχειρηματα και οχι συναισθηματικα.
Εθχαριστω εκ των προτερων,κωστας.
spot
Κώστα καλώς ήρθες.
tpapag
κώστα τι απαντήσεις περιμένεις πάρεις (και να είναι με επιχειρήματα )εδώ δε μας λες ούτε πως ψαρεύεις, με τι ψάρια κτλ, κτλ που θα βοηθούσε τα μέλη στις προτάσεις τους.Αν αναφέρεις κάποιες τέτοιες πληροφορίες θα έχεις περισότερες απόψεις wink1.gif wink1.gif
Επειδή -αυθαίρετα- συμπεραίνω ότι το θες για κύριο όπλο σου, σαν ένα όπλο για γενική χρήση σε σαργούς, μελανούρια, χειλούδες κτλ ψάρια, σε τρύπες και πλαναρισματοκαρτεράκια προτείνω ή 82άρι ή 90άρι για τώρα και μετά βλέπουμε.
82άρι προτείνω Πάθος η μετατροπή σε οποιοδήποτε από άλλα διαθέσιμα 90ρια (Demka, Rayo ktl)
Προσωπικά ψαρεύω με Demka ΑΜΙ ΙΙ 83άρι (πειραγμένο) και 90άρι γιατί είναι φτηνά, αξιόπιστα σαν κατασκευή, με βολεύει η λαβή τους και τα έχω συνηθίσει και τα προτείνω.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το όπλο σαν όπλο δεν λέει τίποτα από μόνο του. Η βέργα και τα λάστιχα κάνουν την διαφορά (στην δύναμη που σε ενδιαφέρει) ακόμα και ανάμεσα στα όπλα τις ίδια μάρκας.

ΕΔΙΤ: ΑΑΑΑΑΑΑ καλώς ήρθες στο GD
Nightfall
Κώστα καλως ήρθες και καλά ποστ!
Εγώ ψάρευα πολύ με sporasub αλλά το τελευταίο μου όπλο είναι ένα ΑΜΙ ΙΙ 100άρι. Πραγμάτικά πολύ καλό όπλο (ειδικά για το κόστος του) με την καλύτερη λαβή (για τα γούστα μου) που έχω πιάσει.
Μίχας
καλως ορισες.

θα συνφωνησω με τον Θοδωρη, αν δεν μας πεις για ποιο σκοπο το θελεις (μην πεις ψαρεμα) δεν μπορει κανεις να σου πει κατι. πες μας κατι για εσενα, που ψαρευεις, τις δυνατοτητες σου κτλ για να παρεις πιο εμπεριστατωμενες αποψεις. σιγουρα θα μπερδευτεις παραπανω γιατι στο θεμα οπλο το ''συναισθημα'' παιζει παααααααρα πολυ.
costaspap
QUOTE(tpapag @ Jun 1 2005, 11:20 PM)
κώστα τι απαντήσεις περιμένεις πάρεις (και να είναι με επιχειρήματα )εδώ δε μας λες ούτε πως ψαρεύεις, με τι ψάρια κτλ, κτλ που θα βοηθούσε τα μέλη στις προτάσεις τους.Αν αναφέρεις κάποιες τέτοιες πληροφορίες θα έχεις περισότερες απόψεις wink1.gif  wink1.gif
Επειδή -αυθαίρετα- συμπεραίνω ότι το θες για κύριο όπλο σου, σαν ένα όπλο για γενική χρήση σε σαργούς, μελανούρια, χειλούδες κτλ ψάρια,  σε τρύπες και πλαναρισματοκαρτεράκια προτείνω ή 82άρι ή 90άρι για τώρα και μετά βλέπουμε.
82άρι προτείνω Πάθος η μετατροπή σε οποιοδήποτε από άλλα διαθέσιμα 90ρια (Demka, Rayo ktl)
Προσωπικά ψαρεύω με Demka ΑΜΙ ΙΙ 83άρι (πειραγμένο) και 90άρι γιατί είναι φτηνά, αξιόπιστα σαν κατασκευή, με βολεύει η λαβή τους και τα έχω συνηθίσει και τα προτείνω.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το όπλο σαν όπλο δεν λέει τίποτα από μόνο του. Η βέργα και τα λάστιχα κάνουν την διαφορά (στην δύναμη που σε ενδιαφέρει) ακόμα και ανάμεσα στα όπλα τις ίδια μάρκας.

ΕΔΙΤ: ΑΑΑΑΑΑΑ καλώς ήρθες στο GD
*

Ξαναχαιρεται!
το μοτο σου περι θορυβου ειναι εξαιρετικο!
λοιπον ψαρευω οτιδηποτε κολυμπαει με οποιονδηποτε τροπο-αρκει να μην ζημιωνω τη θαλασσα-αν πηδουσαν τα ψαρια στη βαρκα δεν με πειραζε!
ναι το θελω για κυριο-και στις χειλουδες μεσα ειμαι,αλλα ελα που αντι για χειλου βγηκε ο τεσσαρης απο το πουθενα και το ρημαδι δεν ξετρυπησε!
costaspap
QUOTE(Nikos M. @ Jun 1 2005, 11:25 PM)
καλως ορισες.

θα συνφωνησω με τον Θοδωρη, αν δεν μας πεις για ποιο σκοπο το θελεις (μην πεις ψαρεμα) δεν μπορει κανεις να σου πει κατι. πες μας κατι για εσενα, που ψαρευεις, τις δυνατοτητες σου κτλ για να παρεις πιο εμπεριστατωμενες αποψεις. σιγουρα θα μπερδευτεις παραπανω γιατι στο θεμα οπλο το ''συναισθημα'' παιζει παααααααρα πολυ.
*

Ναι εχεις δικιο.το συναισθημα ειναι που μετραει πανω απολα.Αλλιως ψαρια εχει και στην αγορα!Για αυτο θα παρω το rayo που μου "κολλησε" κι αν μου "κατσει" εχει καλως.αλλιως...υπερωριες!
καλες ψαριες σε ολους.
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
patrinos
"pare mia benneli kontokani gia mpekatses "

μπορεις να παρεις οτι νομιζεις, εκτος απο το σταυρο στα σοβαρα...

αυτο το κ**ες ψ**ριες που λες συνεχει κοφτο....οι προληπτικοι τσαντιζονται....(εγω δεν σκοτιζομαι αλλα σου λεω οτι ειναι η λαθος ευχη να πεις σε ψαρα)

α! welcome.
Βασιλης
Μετά από το ... Δημοτικό πηγαίνεις στο Γυμνάσιο teeth.gif .

Μετά το 75αρι ... είναι το 90αρι.

Ποιό ; ... μιάς αναγνωρισμένης εταιρείας αυτό που σου αρέσει στο μάτι, στο πιάσιμο ... στο χρώμα.
Έχε εμπιστοσύνη στην κρίση σου.
spot
QUOTE(Βασιλης @ Jun 2 2005, 09:23 PM)
Μετά από το ... Δημοτικό πηγαίνεις στο Γυμνάσιο teeth.gif .

Μετά το 75αρι ... είναι το 90αρι.

Ποιό ; ... μιάς αναγνωρισμένης εταιρείας αυτό που σου αρέσει στο μάτι, στο πιάσιμο ... στο χρώμα.
Έχε εμπιστοσύνη στην κρίση σου.
*

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό http://www.greekdivers.com/articles/90cm-speargun/
costaspap
Το λοιπον τα ειδα ολα απο κοντα.Περισσοτερο μου αρεσε το αλς-ειναι και ντοπιο.
Αν και η λαβη του παθος μου ερχεται γαντι.Μαλλον θα ξεκινησω και ΄γω τις μετατροπες.Ξερει κανεις μειονεκτηματα για το αλς?για τις ανοιχτες κεφαλες?
Φιλε Βασιλη,επειδη ειμαι το παιδι θαυμα,θα παω στο 100 τελικα!
Και για τους προληπτικους...Αντε καλες χελωνες!
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
costaspap
Το πηρα!Αλς 100.Χτες το πηρα σημερα το ψαρεψα.Τιποτα σπουδαιο(κατι σουπιες την πληρωσαν)αλλα ειναι μεγαλη διαφορα με το 75.Θα το διασκεδασω σιγουρα!
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
z360
QUOTE(costaspap @ Jun 3 2005, 05:02 PM)
.Ξερει κανεις μειονεκτηματα για το αλς?
*

QUOTE(costaspap @ Jun 8 2005, 10:37 PM)
Το πηρα!Αλς 100.Χτες το πηρα σημερα το ψαρεψα.Τιποτα σπουδαιο(κατι σουπιες την πληρωσαν)αλλα ειναι μεγαλη διαφορα με το 75.Θα το διασκεδασω σιγουρα!
*

Καλοριζικο το οπλο σου καλη επιλογη εκανες
το μονο μειονεκτημα που εχει ειναι τα αχρηστα λαστιχα που φοραει(ανεμος)
αν μπορεσεις να του βαλεις τα λευκα 17,5 αρια λατεξ της demka με το μετρο δετα το οπλο σου θα πεταει
(τα λευκα λατεξ με τα ρακορ τα εχει σταματισει για το οπλο αυτο δυστηχος)
zantespear
Coach αντέχει ο σωλήνας 2*17,5?
z360
ναι ετσι το πρωτο εβγαλαν στο εμποριο ...το οπλο ηταν δυναμητης
το δουλεψα 1,5 χρονο με πολυ καλα αποτελεσματα
AntonisT
QUOTE(stayros1984 @ Jun 3 2005, 07:48 PM)
ta psarotoygeka tis demka to mono kalo pou exoun einai poly geri lavi tipota allo...alla ayto einai vasiko an thes na to fortwseis me dipla lastixe (px 2*17,5)

wacko.gif

Η κεφαλή ΑΛΣ υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια και ήταν ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ από την εποχή της όταν βγήκε, υπάρχει πάνω σε πάρα πολλά πατενταρισμένα όπλα με άριστα αποτελέσματα.

Η κεφαλή ΑΜΙ η απλότητα σε όλο της το μεγαλείο.

Οι βέργες επίσης πολύ καλές, σκληρές και το κυριότερο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ.

Τα ΑΝΕΜΟΣ, οι απόψεις διαφέρουν...

Για την λαβή και τον μηχανισμό σκανδάλης τι να πούμε... ΝΟΥΜΕΡΟ 1 yes.gif . Ο ίδιος ο RobAllen που τον άνοιξε για να τον μελετήσει όταν έφτιαχνε την καινούργια του λαβή μου έγραψε ότι είναι φοβερός αλλά πολύ πολύπλοκος και δεν μπορούσε να τον αντιγράψει εύκολα...Ήθελε κάτι πιο απλό... wink1.gif yes.gif

Να ξέρουμε τι λέμε...
costaspap
Σας ευχαριστω ολους!Παντως μαθαινω περισσοτερα τωρα παρα πριν!Γιατι δεν τα λεγατε ρε παιδια?Σταυρο μπενελι εχω ετσι κι αλλιως.Απλα μου τρομαζει τα ψαρια :) Τι κακο εχουν τα ανεμος ειπαμε?
christodoulatos
Όταν είχα ένα αλσ 100 δεν με ικανοποίησαν τα άνεμος από θέμα δύναμης και πήρα ένα λάστιχο του αλσ 90 (το μικρό) σε συνδιασμό με το μικρό του 100αριού και έριχνε πολύ καλύτερα.
Αν μπερδεύτηκες του έβαλα ουσιαστικά τα λάστιχα του 90αριού απλά πήρα μόνο ένα λάστιχο γιατί το μεγάλο του 90αριού είναι ίδιο με το μικρό του 100αριού. όποιος κατάλβε κατάλαβε.
costaspap
εεεεεεεε?
αααααααααα!
z360
Απλα τα ανεμος εχουν χαλια βολη δυνατη μεν αλλα χωρις να ειναι προοδευτικη σπρωχνουν τι βεργα ακαριαια και οχι στρωτα ειναι σκληρα και δυσκολα στο οπλισμα
θες κι αλλα?
christodoulatos
Βασίλη τα πρώτα άνεμος ήταν πολύ σκληρά και οπλίζονταν πολύ δύσκολα. Τα καινούρια έχουν τα 2/3 της δύναμης των παλιών και οπλίζονται πολύ εύκολα. Γι αυτό είχα βάλει του 90αριού
z360
το θεμα ειναι πως τα ανεμος δεν μπορουν να γινουν τα παλια καλα λευκα λατεξ δυστηχως
costaspap
Καλυφθηκα.Παντως μου φανηκαν οκ(ε βεβαια απο το 75αρι που ειχα).Μια δοκιμη(ή πολλες)θα με πεισει
argy-ris
καλησπερα κ απο μενα
εχω το 90αρι το αλς και ειμαι πολθ ικανοποιημενος αν και το 2ο λαστιχο στην πρωτη σκαλα και το μεγαλο στην 3η εχει μια μικρι ανακρουση(εχω τα παλια ανεμος)
το ψαρευω μονο με το ενα λαστιχο και το 2ο μονο αν χρειαστει.
τα λευκα παιζουν στο μυαλο μου αλλα οχι ακομα ειναι καινουργια τα λαστιχα αλλα πιστευω οτι σε σχεση τιμης αποδοσης εκανες την καλυτερι επιλογη.
nmoiras
QUOTE(stayros1984 @ Jun 4 2005, 12:48 AM)
ta psarotoygeka tis demka to mono kalo pou exoun einai poly geri lavi tipota allo...alla ayto einai vasiko an thes na to fortwseis me dipla lastixe (px 2*17,5)
*

Έτσι είναι.
anikolog
Πολυ καλα λαστιχα ειναι και της Sporasub τα 17,5 λευκα.πολυ ποιο δυνατα θα ελεγα απο τα ανεμος.
Βασιλης
QUOTE(nmoiras @ Jun 10 2005, 09:14 PM)
QUOTE(stayros1984 @ Jun 4 2005, 12:48 AM)
*

Έτσι είναι.
*

Δεν είναι έτσι.

Ως χρήστης όπλων ΝΤΕΜΚΑ εδώ και 8 χρόνια διαφωνώ.

Τα ψαροντούφεκα της ΝΤΕΜΚΑ είναι πολύ καλά.
Απλά ο μηχανισμός της λαβής (βλέποντας και σε τι όπλα την έχουν βάλει) είναι μάλλον άριστος.
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
Alkiviadi
οταν συζητάτε για ενα οπλο να μαθετε να μιλατε με επιχειρήματα. δεν ειναι καλα τα δεμκα? ποιο κομματι? σε συγκριση με ποιά?

βαραινει η σκανδαλη? ποια ΔΕΝ βαραίνει? ακουω!!!!!!!! ποιο αλουμινιο η καρμπον ΔΕΝ βαραίνει δηλαδή? και μην βιαστείτε να γράψετε για 2 μαλακά 16αρια wink1.gif

ποιανου όπλου πλαστικα ειναι τα αριστα? για να ακουσω μιας και ψάχνομαι!! του κρεσι?? του ραγιο??του σπορα??

και ο σωλήνας????? ρε θα μας τρελάνετε ωρε, τι διαφορα εχει ο σωληνας του rayo, apache, comanche, demka, beuchat, pathos ??????????????? αντε να πω οτι ο sniper ειναι ενα κλικ πιο ελαφρυς.

λαστιχα? γιατι δεν κατάλαβα υπάρχει κανεις ψαροντουφεκας (real οχι εξ αποστάσεως) που να μην εχει αλλαξει 20 ζευγάρια λαστιχα σε δοκιμες, ακομα και αν τα μανίσια ήταν υπέροχα????

κώστα, ψαρεψε αγόρι μου το όπλο σου και οταν λέω ψαρεψε εννοώ ψάρεψε το. 30 ψαρεματα-40 ψαρεματα και θα δεις τι σου αρέσει και τί όχι. τα ανεμος ειναι μια χαρα λάστιχα. εβγαλα πολλαααααααααααααααααα ψαρια με αυτα. αν δεν κανουν, δεν κανουν για καποιο λόγο. οχι επειδη δεν αρέσουν ή αρέσουν.
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
spot
QUOTE(stayros1984 @ Jun 12 2005, 03:22 AM)
arista plastika?arista plastika exoun ta opla twn prwtathlitwn...cressi beuchat einai arista...eksalou egw den eimai kanenas eidikos na krinw ta opla...aytoi omws pou einai demka den xrisimopoioyn...
*

Μήπως είμαστε λίγο θύματα της διαφήμισης?
Η Δέμκα ΔΕΝ σπονσοράρει αθλητές. Ήταν επιλογή της εταιρείας αυτή. Αν σπονσοράριζε κάποιον που βγήκε πρώτος σε ένα πανελλήνιο, τότε τα όπλα της θα ήταν καλα? Ουυυ, πολύ καλά θα ήταν, αλλά και 50-80 ευρώ ακριβότερα.
Η Δέμκα (όπως μου είχε πει ο ιδιοκτήτης της όταν τον ρώτησα γιατι δεν διαφημίζουν τα όπλα τους) μου είπε οτι θέλει τα όπλα του να είναι γνωστά γιατί είναι καλά, και όχι γιατί η διαφήμιση και το σπόνσορινγκ τα φυτεύουν στο μυαλό του πελάτη.

Εδώ και ένα χρόνο περίπου, η Δεμκα είναι ο επίσημος χορηγός όπλων της Εθνικής Ελλάδος, κάτι που εγώ αποδέχομαι περισσότερο σαν υποστήριξη προς την Εθνική παρά σαν σπονσοράρισμα. Μην ξεχνάμε οτι είναι λιγες οι εταιρείες που κάθε χρόνο δίνουν λεφτά για να καλύπτουν τα έξοδα (όχι αμοιβές) των μελών της Εθνικής.
Αν του χρόνου βγει πρώτη η Εθνική Ελλάδος στο παγκόσμιο, τότε τα πλαστικά της Δέμκα θα είναι καλά?
z360
πεστα σποτ πεστα!!!!
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
zantespear
Ρε Σταύρο θέλω να σε ρωτήσω κάτι:
Αγοράζεις κάποιο ψαροντούφεκο βάση του αν το χρησιμοποιεί κάποιος πρωταθλητής?
Λες δεν πιάνει τα ευρωπαικά Ψ/Κ η δεμκα. Από την άλλη σαν μηχάνημα θεωρείς το Ψ/Κ κάτι τρομερά πολύπλοκο από τεχνολογικής άποψης?
Cthulhu
Αν θυμαμαι καλά πάντως και τα teak-sea σε κάποιο Λαυριο φτιάχνονται αλλά από όσο ξέρω όλοι ειναι ευχαριστήμενοι από αυτα... και γίνονται και εξαγωγές στην Γαλλία!

Λετε να παίζει τόσο ρόλο η προέλευση τελικά;
Johnkok
Επίσης Σταύρο μια ερώτηση.

Ελληνικά θα αρχίσεις να γράφεις ποτε ?

Σ' ευχαριστώ και συγγνώμη για το άσχετο.
z360
QUOTE(stayros1984 @ Jun 12 2005, 07:21 PM)
"Η Δέμκα ΔΕΝ σπονσοράρει αθλητές. Ήταν επιλογή της εταιρείας αυτή. Αν σπονσοράριζε κάποιον που βγήκε πρώτος σε ένα πανελλήνιο, τότε τα όπλα της θα ήταν καλα?"

oxi den tha itan kala...katarxhn giati aytos pou tha eixe oplo demka den tha evgaine prwtos pote...alla kai prwtos na evgaine tha itan ena "panellinio" kai oxi ena pagosmio...

esy pisteyeis oti px o carbonel einai prwtathlitis kosmoy etsi...an ena oplo eie kai to paramikro psagadi den tha elage stin etairia na to veltiwsei?i stin xeiroteri tha allaze amesws etairia...

"μου είπε οτι θέλει τα όπλα του να είναι γνωστά γιατί είναι καλά, και όχι γιατί η διαφήμιση και το σπόνσορινγκ τα φυτεύουν στο μυαλό του πελάτη."

ma ektos apo ellines athlites pou den exoun etairia giati oi alloi pou exoun na protimisoun tin demka px. apo tin APNEA?kai panta milame gia ellinikes etairies...

"Εδώ και ένα χρόνο περίπου, η Δεμκα είναι ο επίσημος χορηγός όπλων της Εθνικής Ελλάδος, κάτι που εγώ αποδέχομαι περισσότερο σαν υποστήριξη προς την Εθνική παρά σαν σπονσοράρισμα."

ti na sou pw...ayto mallon einai yospiriksi tis ethnikis...sponsorarisma den einai giati tha eprepe na xrisimopoioyn ta opla tiskai ta proionta tis...alla den to kanoun opos vlepw egw...ESTW ETSI...GIA NA POUN EYXARISTW!

"Αν του χρόνου βγει πρώτη η Εθνική Ελλάδος στο παγκόσμιο, τότε τα πλαστικά της Δέμκα θα είναι καλά?"

kala den milame kan gia pagosmio mias kai ekei tha termatisei stin kalyteri katw apo tin 10h thesi (poly eipa?)
pes gia paneyrwpaiko pou tha termatisei stin kalyteri 4h-5h(pali poly eipa?)

koita egw den xrisimopoiw demka se tipota...opoios thelei xrisimopoiei...alla min zei me tin pseydaisthisi oti pianei ta eyrwpaika lastixovala...

ηηηημαρτον

Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων
*

Εχουμε και λεμε:

ποιος σου ειπε πως τα οπλα κανουν τους πρωταθλητες?
συνηθως το αντιθετο γινεται
αν ριξεις εναν Αλμπερτο Μαρς η τον μεγαλο Αμενγκουαλ η τον Καρμπονελ ...κ.λ.π. μεγαλα ονοματα με ενα οπλο Χ.Ψ.Ω. μαρκας σε ενα αγωνα λες οτι δεν θα εβγαιναν πρωτοι λογο ασημης μαρκας οπλου?????? Γελιεσε μικρε

οπως λες και μονος σου χωρις να καταλαβεις τι εγραψες διατυπωσες οτι οι πρωταθλητες κανουν τα οπλα

αληθεια ποιοι αθλητες απο αυτους που κατεβηκαν στο παγκοσμιο της Χιλης δεν ειχαν σπονσορα πλην του Γιαννουλη ?
στο παγκοσμιο ολη η ομαδα χρησιμοποιησε οπλα δεμκα και μονο γιατι απλα η εταιρεια δεν παραγει στολες και αλλα παρελκομενα

αληθεια ποια θεση πηρε η εθνικη στη Χιλη με αυτα τα "παλιοοπλα"??????
παλι αδιαβαστο σε βρισκω μικρε

και μην βιαστεις να το παιξεις ξερολας παλι και ρωτας που τα ξερω ολα αυτα και αλλα πολλα
γιατι απλα θα σου πω οτι τον Γιαννουλη απο τα πρωτα του βηματα ως εδω που αξια εφτασε τα περπατησαμε παρεα για 3 ολοκληρα χρονια μιας και ψαρευαμε ζευγαρι στη Φωκιδα και φυσικα εχουμε πολυ καλη και αδελφικη σχεση εστω και αν ειμαστε μακρια πλεον

Ειναι δικαιωμα του καθενος να ψαρευει με οτι εξοπλισμο του αρεσει ακομα και με αυτα τα παλια καλα πρωτα balco που σε καποια επαρχιακα μαγαζια τα ειδα παλι!!!!!
Τωρα οσο για το αν τα Demka ειναι καλυτερα απο αλλα του εξωτερικου θα σου απαντησω ενα μεγαλο ΝΑΙ ειναι καλυτερα απο πολλα αλλα
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
z360
Τελικα κακος καθομαι και ασχολουμε μαζι σου γιατι εισαι απλα παντελως ασχετος σε πολλα θεματα και δυστηχως δεν μπορεις να ξεπερασεις τον ξερολισμο σου με τιποτα
το να κατσω να σου αναλυσω γιατι ο Αγγελος εχασε απο ενα φιλανδο
και γιατι η ελλαδα δεν κερδισε ομαδες με υποδομη και χρημα που εκαναν αναγνωριση 2 μηνες νωριτεραακομα και φιλανδοι ειχαν πανω απο μηνα εκει ενω η εθνικη μας ηταν εκει για περιπου 15 μερες και τα πραγματα τους ηρθαν στο αεροδρομιο μετα απο 2 μερες νομιζω οτι η απαντηση ειναι αυτονοητη απο μονη της
βλεπεις αν ειχαν τοπ οπλα με τοσο μικρη αναγνωριση που εκαναν και τοσα προβληματα που αντιμετωπισαν εκει ( μην κοιτας τι γραφεται στον τυπο μονο να προσπαθεις να μαθεις και αυτα που δεν γραφονται) θα ειχαν βγει στην 6αδα ε???

oyte esy mporeis na vreis mia etairia pou na tin ksepernaei i demka...
eipame elos...ayta pou les oute esy den ta pisteyeis!!!

μπορω αλλα για ευνοητους λογους και φυσικα επειδι ξερω να αποφευγω τις κακοτοπιες και τον πολεμο που εσυ θες για μια ακομη φορα να ξεκινησεις δεν θα σου γραψω

δεν ξερω αν εσυ εχεις πεσει σε ELOS οπως γραφεις πιο πανω
αλλα πιστεψε με ξερω πολυ καλα τι γραφω σε ποιο υφος γραφω και γιατι γραφω οτι γραφω και φυσικα πιστευω οτι γραφω

Συμπερασμα?????
στου κουφου την πορτα ...παρτην και φυγε για αλλη μια φορα

κριμα ηλπιζα να υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης αλλα η κατασταση ειναι ανοιατη
Nikos23
Ρε παιδια, εχω ενα παλιο Βελος 105, σωληνας carbon, της Demka.
Ειναι πανω απο 5 χρονων. Ποιος ειπε πως η Demka δεν εβγαλε carbon?
Λετε να ειναι ψευτικο? dontknow.gif
Satch
Ρε συ Σταύρο ή όπως αλλιώς σε λένε,έχεις την εντύπωση ότι ο Carbonel και ο κάθε αθλητής τέτοιου επιπέδου έχει την ανάγκη των εταιριών για να βγει παγκόσμιος πρωταθλητής πέρα από την χορηγία που μεταφράζεται σε ζεστό χρήμα?Ή είσαι σίγουρος ότι το όπλο που κουβαλάει ο Carbonel είναι από εκείνα που θα βγουν στην παραγωγή και για μας τους θνητούς.Δεν μπορεί να του φτιάξει η εταιρία ένα όπλο custom και να βάλουν και ένα αυτοκολλητάκι επάνω για να το ζαχαρώνουμε εμείς και να πηγαίνουμε να σκάμε τα ωραία μας λεφτά γιατί τάχα το ίδιο το έχει και ο Carbonel?

Προσοχή γιατί έχεις την τάση να παρεξηγείς ότι γράφει κάποιος.Δεν λέω ότι τα παραπάνω που γράφω συμβαίνουν κιόλας αλλά δεν πρέπει να είμαστε και λίγο καχύποπτοι και να το ψάχνουμε το πράγμα χωρίς να θάβουμε τυχόν Ελληνικές προσπάθειες?

Γιάννης Νικολόπουλος
Αθήνα
cotros
File Stavro, esi pou psarevis me opla protathliton, vale kai kamia foto
apo ta psaria pou vgazis.
z360
QUOTE(Nikos23 @ Jun 12 2005, 09:48 PM)
Ρε παιδια, εχω ενα παλιο Βελος 105, σωληνας carbon, της Demka.
Ειναι πανω απο 5 χρονων. Ποιος ειπε πως η Demka δεν εβγαλε carbon?
Λετε να ειναι ψευτικο? dontknow.gif
*

οχι απλα δεν ηταν ψευτικο αλλα ηταν απο τα καλυτερα οπλα στην αγορα ειδικα οταν εβγαλε το αλς καρμπον ενα οπλο απο τα καλυτερα της αγορας με τρομερα ανθεκτικο σωληνα τελεια ζυγισμενο που δυστηχως απολαμβανουν πλεον μονο οι ευρωπαιοι αφου το οπλο παρασκευαζετε για την ισπανικη spepol και κανει θραυση σε ευρωπη και αμερικη
τελευταια εποιασαν και ενα μαγιατικο ρεκορ 70 κιλων αν θυμαστε δημοσιευτηκε εδω με ενα spetton 120 carbon!!! (demka δηλαδι)
αλλα φυσικα πιαστηκε γιατι το οπλο δεν εγραφε demka γιατι αν εγραφε το ψαρι θα ξεψαριζε...

http://www.spetton.com/speweb05/menua.htm

δειτε το αχρηστο αυτο οπλο μαζι με καποια αλλα γνωστα τι εχει πιασει
z360
QUOTE(cotros @ Jun 12 2005, 10:22 PM)
File Stavro, esi pou psarevis me opla protathliton, vale kai kamia foto
apo ta psaria pou vgazis.
*

Τωρα ρε Κωστα γιατι βαζεις δυσκολα???? yes.gif yes.gif yes.gif
stayros1984
Το μέλος διαγράφηκε
costaspap
Υποθετικη ερωτηση...
Βλεπω τον χοντρο στον πατο να με κοιταει.Βουταω και με ανεχεται.Στα 2 μετρα απο την κεφαλα του τραβαω σκανδαλη.Ειτε πετυχω ειτε οχι,μπορω να το χρεωσω στο οπλο?Αν πετυχω εχω το τελειο οπλο?Αν δεν πετυχω,φταιει το οπλο?Εγω που εβαλα τα στραβα μου πισω απο τη βεργα δεν παιζω ρολο?Αν καρφωμενος βραχωσει,θα σπασει το μουλινε?Μαλλον οχι.Αν το πεταξω στα βραχια?Μαλλον θα σπασει.Οπως θα σπασει και το carbon οπλο.Γιατι το μεταξωτο βρακι θελει επιδεξιο κωλο.Η βεργα?Θα τη σπασει το βραχωμενο θεριο?Πιστευω η αλς θα ειναι απο τις τελευταιες που θα σπασουν(για βεργες λεμε,οχι για διαστημικα υλικα).
Πραγματικοτητες τωρα....
Τρια ψαρεματα εχω κανει με το αλς.Οσες φορες πατησα σκανδαλη βρηκα στοχο.100%!Αυτο λεει πως ο κοινος θνητος δεν θα αντιμετωπισει προβλημα σκοπευτικων.Μουλινε υπαρχουν και καλυτερα.Οχι σε αυτα τα λεφτα ομως!(Ασε που καποιος απο μας λεει πως αυτο το μουλινε ειναι το τελειο).Με σωληνα δεν ασχολουμαι αφου δεν βαζει νερα και δεν καμπτεται μα 2*16.Οβαλ?Ειχες και στο χωριο σου?Ποσοι τονοι ψαρακια εχουν βγει με στρογγυλο σωληνα?Εχει χασει κανεις ψαρι εξαιτιας του σωληνα?Για τα λαστιχα τι να πω?Δεν εχω μεγαλη εμπειρια.αλλα τι σημαινει ξερα,σκληρα,αποτομα,χωρις προοδευτικοτητα?Τα οπλιζω ευκολα,πανε τη βεργα 5 μηκη οριζοντια.Και αν σφιξω τη λαβη καλα,αντιο ανακρουση.Σιγουρα παιζουν και καλυτερα,αλλα η δουλεια γινεται χωρις προβλημα.Για τη λαβη τα εχουν πει αλλοι.
Και κατι για τους πρωταθλητες.....
Εχω δει τον Ιαβερη να πηγαινει το NSU διχως αυριο,περνωντας Lancia,Fiat,Ford,Renault,Opel,ακομα και Porche!(Ειχε το NSU και μια θηκη ειδικη κατω απο το καθισμα,για να βαζει τα αρχιδια του).Θελω να πω,αν βρεθει ο carbonell προσωπο με προσωπο με τον χοντρο,εχει πιστευεις το θεριο ελπιδες επιβιωσης,επειδη το οπλο ειναι δεμκα?(Προσωπικα τον βλεπω ηδη τεμαχισμενο-σερβιρισμενο,χωρις μαγιονεζα για μενα!)Συν τοις αλοις(alice,who the fuck is alice),το ψαρεμα στον αρκτικο μου ακουγεται ζορικο-μαλλον καλοι ειναι οι εκει κυνηγοι.
Εν κατακλειδι,ολοι ferrari θα θελαμε,αλλα ο πεζουλας μας παει.Και μας παει καλα.Σας παραπεμπω στην υπογραφη συνκυνηγου μας περι τελειου οπλου!
Επιπλεον,γιατι δεν συγκρινεις το beuchat με κατι στα λεφτα του?C 4?Για να ειμαστε και δικαιοι.
Αυτα φιλε Σταυρο.
Ααααα,ασχετο.Αυτο με το δυναμιτη τι ειναι?
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.