Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Χαλκιδική????
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Τόποι, προτάσεις, αναζητήσεις
filakhs
Εν οψη διακοπον στα μεσα ιουλιου λεω να παω προς χαλκιδικη μερια,ξερει κανεις να μου πει που ειναι καλα ?απ οτι ειδα σε καποιο χαρτη το 1 ποδι και το 2 μαλον θα ειναι καλα ,ομος δεν θελω να βρω καπιο ενοικ/νο δοματιο μεσα στο χαμο και στην βαβουρα μιας και αυτο θελω να αποφυγω απο την αθηνα!!!! wacko.gif

αν ξερει καπιος να μου πει καπιο μερος που να ειναι πχ 10-20 χλμ μακρια απο καπιο μεγαλο χοριο που να εχει ηρεμια και οταν θελω κανενα μπαρακη να μπωρο με το αμαξι να κανω 10-20 χλμ....! dontknow.gif

βεβαια να ειναι κοντα σε καποια παραλια yes.gif

Ψαροντουφεκο δεν θα κανω μιας και θα ερθω με μικρο αμαξι οποτε δεν χωρανε τα πραγματα μου (που να χορεσουν αφου καθε γυναικα σε διακοπες θελει 7 βαλιτσες) mad.gif mad.gif mad.gif

τνχ εκ τον προτερον yes.gif
timos
Κωστα παντου κοσμο εχει πλεον στην χαλκιδικη.Αν ηθελα ηρεμια και ωραιο τοπιο θα εμενα κουφο η καλαμιτσι η τεσπα καπου προς τις ακρες των ποδιων.

Ειναι κριμα παντως να κανεις διακοπες χωρις εξοπλισμο.( μηπως να αφησεις την γυναικα που πιανει χωρο tounge1.gif tounge1.gif tounge1.gif και να παρεις τον εξοπλισμο?)
rabea
Η δημοσιεύση διαγράφηκε κατόπιν αιτήματος του συντάκτη. Το μέλος Rabea διαγράφηκε κατόπιν επιθυμίας του.
gkarras
Συνφωνω με την rabea για Βουρβουρου ,Σαρτη,Συκια ειναι απο τα τελευταια "ησυχα "κομματια της Χαλκιδικης
mary L.
Προτέινω μύτη του πρώτου ποδιού Παλιούρι και Αγ. Παρασκευή ...
Πίστεψέ με ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΗΣΥΧΑ
Alkiviadi
κώστα απο μέρη δεν ξερω πολλά, αλλα αν μας υποσχεθεις να μην χτυπήσεις ψάρια tounge1.gif tounge1.gif tounge1.gif θα σε βολέψουμε απο εξόπλισμο yes.gif yes.gif yes.gif

Τι διαολο να μην κανεις και ενα ψαρεματάκι χαλκιδική? wink1.gif
Viper
Εύχομαι καλά να περάσεις φίλε μου στην Χαλκιδική.Αλλά χωρίς ψάρεμα;Πας σε μέρη που υπόσχονται πολλά καί δεν θα ψαρέψεις;.Γνώμη μου κουβάλα καί κάνα
ψαροτούφεκο μαζί που ξέρεις,μπορεί με τα μέρη που θα αντικρύσεις να σου έρθει καί η νοσταλγία της βουτιάς. wink1.gif
z360
Γι αυτο εχουν βγαλει και σχαρες οροφης
εκει θα βαλεις τον εξοπλησμο σου
κινηση ματ για το ετερον ημισι που θα νομιζει οτι σε απομακρηνε απο το παθος σου wink1.gif
mary L.
QUOTE(Viper @ May 7 2005, 09:45 AM)
Πας σε μέρη που υπόσχονται πολλά καί δεν θα ψαρέψεις;
*

Τι έγινε?? wacko.gif tounge1.gif
filakhs
QUOTE(z360 @ May 7 2005, 06:49 AM)
Γι αυτο εχουν βγαλει και σχαρες οροφης
εκει θα βαλεις τον εξοπλησμο σου
κινηση ματ για το ετερον ημισι που θα νομιζει οτι σε απομακρηνε απο το παθος σου wink1.gif
*

z360 την σχαρα την εχουμε για την μικρη ιωαννα ,το πορτ παγκαζ για την μαμα και ο μπαμπας πειρε τα 3 το μακριτερο αστα angry1.gif
Καμια μασκα και κανα οπλο καπου θα τα βαλω ,αλλα ρε παιδια το καλτσακι με το μακριπεδιλο σκετο χωρεις την στολη (μιας και μετα θελω και ζονη οποτε δεν εμινε και τιποτα !!!!!!! teeth.gif teeth.gif teeth.gif οποιος με δει θα γελανε και η μασχαλες του laugh.gif

ΑΛΚΗ για ψαρεμα δεν ξερω ,αλλα ενα καφε θα τον πιουμε του που.....η τοοοοοοοοσο δρομο και να μην δω τα φιλαρακια του gd wub.gif

οταν παω τελικα (αμην και ποτε?) θα ενημεροσο φιλαρακη να κανει ποστ οστε οποιος θελει να δει την αφεντομουτσουναρα μου να ξερει που θα ειμαι η το αντιθετο θα το βρω στην πορια!!! yes.gif

τελικα ρε παιδια 1 ποδι η 2 μιας και η απαντισης με μπερδεψανε wacko.gif
σκαλα γερακινης,ψακουδια που ειναι στην μεση οστε να εχω προσβαση και στα δυο ποδια λεει τιποτα απο αμουδιες η μαμακια θα κανω ?????
Tagalos
Viper oi uposxeseis se auta ta merh einai opws oi kubernhseis Mono uposxontai polla!!!!!!!
Pantws mou eftiakses thn diathesi prwi prwi!!!!!
Genika ta pragmata einai polu psofia edw.
Mhn blepeis ton Alkh pou bgazei psaria, autos exei anaptuksei allh sxesh me auto to eidos.
Re mpas kai ta xei me kamia gorgona kai tou pasarei ta psaria, ti na pw agnwstes oi boules tou kuriou.
Filika Thanasis.
rabea
Η δημοσιεύση διαγράφηκε κατόπιν αιτήματος του συντάκτη. Το μέλος Rabea διαγράφηκε κατόπιν επιθυμίας του.
filakhs
Ο αλκης εκτος απο ψαρια εχει και ακρες με λιμεναρχεια κ.τ.λ.π οποτε αν αντη για ψαρια βγαλω καμια κλιση 200 ευρο καθαριζει και περνει τα μισα wink1.gif

παντος παιδια για το μονο που δεν με απασχολη ειναι τα ψαρια της χαλκιδικης,και με μια μασκουλα να πεσω ειναι αρκετο για 1-2 ωρες να χαζεβω τον βυθο wub.gif

Ρε παιδια ιδέα huh.gif

η χαλκιδικη δεν εχει κανενα σκουμπα σεντερ η κανενα μαγαζη για να ενοικιαζη εξοπλισμους μπουκαλες στολες κ.τ.λ.π???????? dontknow.gif

να κανω καμια τουριστικη καταδιση τουλαχιστων wink1.gif

τα φωτα σας πλιζε tounge1.gif
rabea
Xaos_22
Το μόνο που ξέρω έχει έδρα Ν. Μουδανιά και Σαλονίκη και κάνει καταδύσεις στο ναυάγιο του Σανυ. Τηλ δεν ξέρω...
filakhs
ΤΝΧ rebea εισε πολυ καλη yes.gif

πο πο καλα παιδια που ναξερε η γυναικα μου τι της ετιμαζω rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
mike_m
Φίλε 30fylaki

Αν ειναι να ερθεις Χαλκιδική, σου προτείνω και εγω με τη σειρά μου το νοτιο μισο του δευτερου ποδιού.

Κανε κάτι να πάρεις οπλο. Δε ξέρω, εγω από τοτε που εκανα και δευτερο μωρό, πηρα μεγαλύτερο αμαξι.... Πιστεψέ με αξίζει μια βουτια. Αλλά από την άλλη και καλτσοπέδιλο δεν τρέχει τίποτα.... Πιστεψέ με πολλά χρόνια το καλοκαίρι στην καθημερινή βουτια βαριόμουν να βάλω στολή και φοραγά κοντομάνικο-βερμούδίτσα - καλτσοπέδιλο και εκανα καρτέρια στην άμμο με σκοπό τους κέφαλους και τις μουρμουρίτσες και δε χρειάζοταν περισσότερο.

Πηγαινε Σαρτη-Κριαρίτσι - Συκιά - Κουφό

Απεφυγε το 1ο ποδι, πολύ μπαχαλο και βαβουρα πλέων...

μιχαλης
diveskin.gr
Λοιπόν να τι θα κάνεις:
Θα φορέσεις όλο τον εξοπλισμό στο ταξίδι ! dontknow.gif
Ετσι και χώρο δεν θα πιάσει και φοβερή εντύπωση θα κάνεις! wacko.gif
rabea
rabea
filakhs
[quote=diveskin.gr,May 7 2005, 02:26 PM]
Λοιπόν να τι θα κάνεις:
Θα φορέσεις όλο τον εξοπλισμό στο ταξίδι ! dontknow.gif
Ετσι και χώρο δεν θα πιάσει και φοβερή εντύπωση θα κάνεις! wacko.gif
*

[/quote]
Ναι αλλα ξεχασες μια λεπτομερια......ξιρισμενη 3αρα σε ταξιδι 6 ωρων cool.gif .στα προτα διοδια εχω χασει 7 κιλα!!!!!

Υ.Γ.
filakhs δεν είμαι καλή... είμαι άρρωστη και κλεισμένη στο σπίτι 3 μέρες και δεν έχω τί να κάνω!!! sad.gif
*

[/quote]
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ REBEA yes.gif
<mokarran{
Παιδια το Πευκοχωρι τι λεει? Εχει κανα καλο μερος η μπααα?
Ειμαι καλεσμενος απο κατι φιλους που ομως ειναι ψιλοασχετοι με ψαρεμα...
Help me tooo pleeaaase!

Baggelhs
gkarras
Πευκοχωρι παιζει πολυ καμακι στη ξηρα ομως.Τα ειδη που κυνηγιουνται ειναι ανατολικης προελευσης κυριως χωρις ομως να λειπουν οι εκπληξειςγια τους λατρεις του BWH που προτιμουν καθαροαιμες ευρωπαικες κορμαρες
<mokarran{
QUOTE(gkarras @ May 8 2005, 09:11 PM)
Πευκοχωρι παιζει πολυ καμακι στη ξηρα ομως.Τα ειδη που κυνηγιουνται ειναι ανατολικης προελευσης κυριως χωρις ομως να λειπουν οι εκπληξειςγια τους λατρεις του BWH που προτιμουν καθαροαιμες ευρωπαικες κορμαρες
*

Ναι ε??... huh.gif Δηλαδη Γιωργο προτεινεις να παρω ψαροτουφεκο μαζι μου ετσι??? rolleyes.gif
mary L.
Μια και λέμε για περιοχές της Χαλκιδικής , χτες συζητούσαμε με μια φίλη για παραλίες που δεν εχουν και πολύ κόσμο και για ελεύθερο κάμπινγκ, ψ/κο κ.τ.λ..

Μου πε για ένα μέρος μάλλον 2ο πόδι που το λένε ΚΑΒΟΥΡΟΤΡΥΠΕΣ , έχει λέει ησυχία και απίθανο βυθό απο ότι έίχε ακούσει .

Ξέρει κανείς που είναι αυτό και αν όντως αξίζει??? Πρώτη φορά το ακούω !
rabea
mary L.
E ΠOY EINAI???? tounge1.gif
rabea
rabea
rabea
rabea
mary L.
Απίθανο μέρος και να φανταστείς όλο το χειμώνα πήγα αρκετές φορές προς βουρβουρού για ψάρεμα αλλά δεν έπεσε το μέρος στην αντίληψή μου....

Πλάκα θα χει να λέει κιολας tounge1.gif
Greekgod
Apla na sympliroso gia tis kaboyrotrypes pos poly syxna boreis na deis gymnistes ekei apo 40 xronon k pano, old school.

Ypo aytin tin ennoia den leei k poly an yparxoyn mikra paidia.

Kata ta alla to meros ine apo ta kalytera.
Tagalos
Mpa gia psarema den leei mia!!! Rwta kai ton Alkh ti fola fagame ekei!!!!!
Akoma to fusaei kai den kruwnei!!!!!
Filika Thanasis.
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.