Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Διαγνωση Θεματος Δεμετη!
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Διάφορα
Gilgames
Λοιπον το θεμα του Γιωργου το οποιο μου εξεθεσε στο ποστ που εκανα Oksana(εξ Ουκρανιας),επειδη δεν ξερω και πολλα απο υπολογιστες και δεν ξερω πως να το μεταφερω εδω το γραφω ο ιδιος!
"Εγω ρε συ βλεπω αλλα ονειρα μετα τα 50.
Βλεπω οτι βουταω κατω απο το κρεβατι μου και κατεβαινω μεχρι τα 10-15 μετρα και εκει κοβουν βολτα οι ροφακλες και οι συναγριδες.Βγαινω επιφανεια παω στην κουζινα μου τα ψαρια και ξανα πεφτω στο κρεβατι για υπνο."

Γιωργο για να μη σε αφησω παραπονεμενο και για να δεις οτι ειμαι ο καλυτερος παπαρα-τσι,εψαξα και βρηκα εξηγηση στο θεμα σου!!!
Αυτο το παθαινεις οταν εχεις καιρο να πας για ψαρεμα!Οταν πεσεις λοιπον το βραδυ για υπνο,κανα δυο ωρες αφου κοιμηθεις,λογω της στερησης ο εγκεφαλος γυρναει αυτοματα σε diving mode!Αμεσως πεταγεσαι πανω υπνοπβατης και οχι ξυπνιος γιατι αυτη ειναι μια αμυνα το εγκεφαλου γιατι αμα ξυπνησεις θα συνειδητοποιησεις οτι δεν εισαι στη θαλασσα και το στερητικο συνδρομο σε συνδυασμο με το σοκ οτι δεν εισαι στη θαλασσα αλλα στο σπιτι σου μπορει να οδηγησει σε περιστατικο ΥΠΟΨΙΑΣ!!Δηλαδη να αρχισεις να αναρωτιεσαι διαφορα:Ποιος ειμαι,τι δουλεια εχω εδω,γιατι ειναι ανοιχτη η πορτα της τουαλετας και πολλα αλλα...τα οποια μπορει να οδηγησουν σε πολυ επικινδυνο ψυχωσικο επεισοδιο,πολυ χειροτερο απο αυτο της υπνοβασιας!Πας λοιπον υπνοβατης στην ντουλαπα,βγαζεις το σακο του εξοπλισμου,φορας τη στολη,τη μασκα παιρνεις και το ψαροτουφεκο και πας στην ταρατσα!Εκει σε παιρνει παλι ο υπνος για κανα μισαωρο γιατι ο εγκεφαλος νομιζει οτι κανεις χαλαρωση πριν τη βουτια!Σηκωνεσαι παλι και κατεβαινεις στην κουζινα!Ανοιγεις την καταψυξη και βγαζεις τις ψαρουκλες που ειχες πιασει την τελευταια φορα και τις βαζεις πανω στο τραπεζι!Καθεσαι και τις χαζευεις με υπερηφανια και καμια φορα σκεφτεσαι και απο μεσα σου κοιταζοντας τες:"Μα ποιος ειμαι τελος παντων!!!!Ο Gilgames???!!!! tounge1.gif Μετα τις ξαναβαζεις στο ψυγειο,πας στο δωματιο βγαζεις στολη ,μασκα αφηνεις το ψαροτουφεκο και πεφτεις και κοιμασαι σαν πουλακι γιατι αυτο το εικονικο ψαρεμα ξεγελασε τον εγκεφαλο και καταπραυνε το στερητικο συνδρομο!Το γεγονος οτι τα πεντε μετρα που ειναι απο την ταρατσα μεχρι την κουζινα σου φαινονται δεκαπεντε ειναι γιατι στην περιοχη που μενεις εχει πολυ καθαρο αερα και ετσι εχει πολυ καλη ορατοτητα και ξεγελαει!
Παντως μην ανησυχεις!δεν ειναι κατι το σοβαρο...Το πολυ πολυ να σε κλεισουν στο Δρομοκαικιο για κανενα εξαμηνο!Αλλα και παλι μην ανησυχεις γιατι τα τελευταια δυο χρονια εχουν φτιαξει μια πτερυγα για ψαροτουφεκαδες και οι οποιοι την περνανε ζωη και κοτα!Η φαρμακευτικη αγωγη περιλαμβανει σε καθημερινη βαση:ολοφρεσκο ψαρακι,καλαμαρακια,γαριδες,σουπιες με σπανακι,χταποδακι συνοδευομενα απο θεραπευτικο ουζακι,τσιπουρακι κρασακι οτι αγαπαει ο καθενας αχινοσαλατες και δε συμμαζευεται!Σε καθημερινη βαση προβαλλονται ταινιες ψαροτουφεκου και γινονται σεμιναρια ψαροτουφεκου με θεματα οπως:βαθυ ψαρεμα στην τρυπα,εναλλασσομενα,το λαυρακι ο λουτσος και η Μενεγακη,ξεψαρισματα,τεχνικες αναπνοων και αλλα πολλα!Επισης καθε σαββατοκυριακο διοργανωνονται διημερες ψαρευτικες εκδρομες ανα την Ελλαδα και το καλυτερο!!!!ενα σταδιο πριν την πληρη θεραπεια οργανωνεται με εξοδα του ψυχιατρειου ενα δεκαημερο ψαρευτικο ταξιδι στο εξωτερικο οπου οι θεραπευομενοι διαλεγουν με ψηφοφορια που θα πανε,Αυστραλια,νοτιο Αφρικη 'η Μεξικο!!!!
Τρελαθειτε παιδια να παμε ΟΛΟΙ στο Δρομοκαικιο!!!!!Εμπρος ολοι μαζι στο δρομο που χαραξα!!!!
Jumpy.gif Jumpy.gif Jumpy.gif
JIANNIS21P
κωλόφαρδε δεμέτη laugh.gif laugh.gif
Kartas
Γιλγαμακος για πολα ναρκωτικα. :)
kostas-sti
roflmao.gif παλαβιαρη !! roflmao.gif
Γιώργος Δεμέτης
Γιατρέ μου ήδη άρχισα κούρα για τις γαριδομακαρονάδες. Δοκιμάζω ζουρλομανδύες σε χρώμα παραλλαγή, προσαρμόζω βέργα και λάστιχα στη σκούπα, και άλλα πολλά .
Παρεπιπτόντως το σπίτι μου δεν έχει ούτε ταράτσα αλλά κεραμοσκεπή.
Σου βάζω και φωτογραφία για καλλίτερες διαγνώσεις. tounge1.gif

Α πού είσαι κανόνισε επίσκεψη από κοντά από Δευτέρα γιατί πρέπει να σου δείξω και το κρεβάτι μήπως και βγάλεις άκρη γιατί για να πάω από κάτω με χωράει πολύ δύσκολα. laugh.gif
Κοίτα να δεις τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί να κάνουμε ένα σενάριο ονείρου, ταινία μικρού μήκους με ψάρεμα. Πέρνα να τα πούμε από κοντά σίγουρα.
Gilgames
QUOTE(Γιώργος Δεμέτης @ May 9 2013, 08:36 AM) *
Γιατρέ μου ήδη άρχισα κούρα για τις γαριδομακαρονάδες. Δοκιμάζω ζουρλομανδύες σε χρώμα παραλλαγή, προσαρμόζω βέργα και λάστιχα στη σκούπα, και άλλα πολλά .

Γιωργο τα θερμα μου συγχαρτηρια και αυτο γιατι ο "ασθενης" δεν πρεπει να βασιζεται μονο στη βοηθεια των γιατρων,αλλα να προσπαθει και ο ιδιος να γινει καλα!!Μου φαινεται πως θα παρεις το "χαρτι" πριν απο το εξαμηνο! tounge1.gif

Παρεπιπτόντως το σπίτι μου δεν έχει ούτε ταράτσα αλλά κεραμοσκεπή.
Σου βάζω και φωτογραφία για καλλίτερες διαγνώσεις. tounge1.gif

Δεμετη,εδω η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα!!!!! clap.gif
Gilgames
Α πού είσαι κανόνισε επίσκεψη από κοντά από Δευτέρα γιατί πρέπει να σου δείξω και το κρεβάτι μήπως και βγάλεις άκρη γιατί για να πάω από κάτω με χωράει πολύ δύσκολα. laugh.gif

Δεμετη αυτο δεν γινεται γιατι φοβαμαι.Και αυτο γιατι στο σταδιο που βρισκεται αυτη τη στιγμη η ψυχοψαρευτικη σου υγεια που ξερω εγω οταν θα εχω μπει απο κατω να εξετασω το φλεγον ζητημα,δια το καλον της ψυχοψαρευτικης σου υγειας βεβαιως βεβαιως!!σε πιασει καμια κριση και με περασεις για κανα βραχωμενο ροφο,πας να παρεις το ψαροτουφεκο και μου τη μπουμπουνισεις?????ε????Και δεν ειναι μονο αυτο...βραχωνω και πολυ ασχημα ο ατιμος!!!! bangin.gif bangin.gif
Gilgames
Κοίτα να δεις τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί να κάνουμε ένα σενάριο ονείρου, ταινία μικρού μήκους με ψάρεμα.

Λοιπον αυτο θα γινει σιγουρα!Οπως θα εχετε καταλαβει ολοι τιποτα δεν ειναι αδυνατο για τον Γιλγαμακο!Ο τιτλος θα ειναι"George's Demeti's Fishing dreaming land"!!!
Η ταινια θα ειναι μεν μικρου μηκους,αλλα μονο αυτη ολα τα αλλα θα ειναι υπερμεγεθη!!!Απο τα ψαροτουφεκα μεχρι τα "προσοντα" του πρωταγωνιστη!!!!Γιατι δεν μπορουμε να γυριζουμε σκηνη να φοραει ο ψαρας τη στολη του και να μην φουσκωνει το μαγιο αλλα και η στολη στο σημειο του καβαλου αφου τηνε φορεσει!!!Αλλα και οταν θα γυριζουμε τη σκηνη που θα πηγαινει ο Δεμετης στο Δουναβη για να παρει καποτες,τι θα του λεει..."δωσε μου πεντε πεοκαλυπτρα Νο 2"!!!Αν ειναι δυνατον!Εδω το DEEP εχει δωσει ολοκληρο αγωνα για να γινει το ψαροτουφεκο ευρεως διαδεδομενο στο "ωραιο φυλλο" και μεις θα βγαζουμε ψαρευτικες ταινιες με μικροτσουτσουνους!!!Ας μην βγουν ψαρια ας μην εχουμε ειδυλιακα ηλιοβασιλεματα γυριζοντας με το φουσκωτο απο τις κυκλαδες ,αλλα σ'αυτο το θεμα ειμαι ανενδοτος!!!!Ο πρωταγωνιστης θα την εχει ΜΕΓΑΛΗ!!!Στην τελικη αν δε βρεθει καποιος που να πληρει τις προυποθεσεις,θα παιξω εγω το ρολο!!!Να βγει και κανα καλο λαυρακι!!!! tounge1.gif tounge1.gif tounge1.gif
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.