Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ ΞΑΝΑ
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Νέα - Ειδήσεις > Νέα - Ειδήσεις
σελίδες: 1, 2
dimak
Δυστυχώς ο κλήρος έπεσε σε μένα να μεταφέρω τα άσχημα νέα από το φίλο Λουκά.
Ο ακόμα πιο δυσάρεστος κλήρος έπεσε στον αδερφό μου να τον βρει στα νερά του Βενέτικου, μετά από 12 ώρες άκαρπης αναζήτησης...
Χτυπημένος ροφός, μόνος, βαθιά...
Ότι και να γράψω είναι λίγο...
Ο φίλος,ο ρεμπετοσύντροφος, έφυγε...
Δε θα ξαναγλεντήσουμε παρέα...
Ektor
sad.gif
RIP
MKOUME
Δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι άσχημες προσδοκίες...
δεν τον ήξερα προσωπικά αλλά έμαθα ότι ήταν γονέας...
κ έκανε το πιο συχνό και σοβαρό λάθος...
ψάρευε ΜΟΝΟΣ!!!!!!

βαριά σκιά πάνω από όλους μας..
yagamet
Οτι και να πει κανεις ειναι λιγο. Κουραγιο στους δικους του ανθρωπους. Ας ειναι ο τελευταιος.

Κριμα... κριμα...κριμα... οτι και να πει κανεις ειναι λιγο.

Παντα με ζευγαρι παιδια... παντα... οσο εμπιστοσυνη και να εχουμε στις δυναμεις μας, οσο "ρηχα" και να νομιζουμε οτι ψαρευουμε...

Δεν τον ηξερα τον ανθρωπο, αλλα η ειδηση μου μαυρισε την ημερα, οπως οποτε ακουω παρομοια περιστατικα.
grigorisk
Έιναι πάντος το περίργο της υπόθεσης ,αυτός ο κόμπος στον λαιμό..και στο στομάχι,που μας πίανει με κάτι τέτοια ,ακόμα και με ανθρώπους που ούτε καν ξέραμε............Απλά κουράγιο και δύναμη στους συγγενής και φίλους του.
Chris Manousopoulos
κριμα το παλικαρι
jimmys21r
κρίμα παιδιά..... κουράγιο στους γύρο του......... καλό του ταξίδη

προσοχή σε όλους
iosub
Όχι ρε γαμώτο πάλι, κρίμα, κρίμα...

Δυστυχώς η μεγάλη μας αγάπη είναι πολύ επικίνδυνη και ακόμα περισσότερο πλανεύτρα.

Έτσι γινόταν, έτσι γίνεται και έτσι θα γίνεται πάντα, δυστυχώς. Ελάχιστοι μπορούν να της αντισταθούν της πουτ@ν@ς, να πουν "όχι" όταν έχουν τη δυνατότητα να βρεθούν κοντά της, μόνοι.

Είναι ο παλιός αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας, από τα Πανελλήνια της δεκαετίας του '90?
dimak
Όχι Γιώργο. Νομίζω ότι εννοείς τον επονομαζόμενο Ποπάυ.
Θρύλος. Δυστυχώς κάπου άκουσα ότι και αυτός μας έχει αφήσει...
newbreathe
Εγώ το έζησα πέρυσι όταν κι έχασα το ζευγάρι μου και κολιτό μου john71.Δεν θα συνέλθω ποτέ απόλυτα.Κουράγιο σε σένα φίλε και συλλυπητήρια στους δικούς του.....
VAG7
παιδια δεν ξερω πραγματικα τι να πω....ειναι τοσο αδικο να φευγεις απο κατι που αγαπας!Δυστυχως ομως δεν δειχνουμε και εμεις την αναλογη προσοχη προς αυτη μας την αγαπη...Κουραγιο στους δικους του...
nivos
Κρίμα,κουράγιο στους δικούς του..
Kartas
ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΖΕΥΓΑΡΙ!

Κουραγιο στην οικογενεια του και τον στενο του κυκλο.
john14772
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΙΧΙΑ ΤΟΥ???
yoragistri
Κρίμα. Αναπαύεται πλέον ειρηνικά στης θάλασσας την ''αρχέγονη μήτρα''.
tdrackos
QUOTE(john14772 @ Aug 31 2011, 05:55 PM) *

Λουκας Λασκαρης.
Το παιδι ειναι απο Καλαματα Γιαννη.
christripoli
κριμα το παλικαρι,συλλυπητηρια.
Phoevos
Συλλυπητήρια και δύναμη στην οικογένεια του sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif.
john14772
QUOTE(tdrackos @ Aug 31 2011, 09:23 PM) *
QUOTE(john14772 @ Aug 31 2011, 05:55 PM) *

Λουκας Λασκαρης.
Το παιδι ειναι απο Καλαματα Γιαννη.

δυστυχώς τον ξέρω φιλε θοδωρή και την οικογένεια του..... tina πω...άστα...
giannis.
Μετα απο κατι τετοια σκεφτομε πως δεν θα επρεπε να ειχα βουτηξει ποτε μονος!!!Συληπητηρια!!!και κουραγιο στους δικους του!!!!
aka68
Δύναμη στην οικογένεια του και ανάπαυση στη ψυχή του.
thns79
Κουραγιο και δυναμη στους δικους του.
Ειναι λαθος να πηγαινεις χωρις ζευγαρι αλλα πιστεψτε με ειναι ακομα πιο πολυ δυσκολο να βρεις σωστο ζευγαρι ειτε γιατι δεν θελει να σου δειξει μερη,ειτε αυτος ειναι πιο εμπειρος ενω εσυ οχι και θα τον καθυστερεις.Ειλικρινα ψαχνω τοσο καιρο να βρω καποιον να ψαρευουμε παρεα αλλα επειδη δεν εχω παρακολουθησει σχολειο και δεν εχω πολλα μετρα και αλλες δικαιολογιες εχει γινει αδυνατο.Προσοχη και παντα καλες αναδυσεις.
grigorisk
.
mongoose
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&a...71011&cid=4

Δυστυχώς λαμβάνει τη μορφή επιδημίας...

Μακάρι να έχει αίσιο τέλος αλλά δύσκολο από αυτά που διαβάζω...

Υ.Γ : Τη φωτό δεν θα τη σχολιάσω...
christosg
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΛΙΑΚΑΡΙ sad1.gif sad1.gif sad1.gif
hariska
QUOTE(mongoose @ Sep 2 2011, 10:21 AM) *

Η φώτο είναι... ασ' τα. Η σύγχρονη εικόνα του ψαροτουφεκα.

Τον 50χρονος τον βρήκανε τελικά πνιγμένο, απ΄ότι μου είπε ένας φίλος από τη Μηχανιώνα.
Είχε πάει με τη γυναίκα του μαζί για νυχτερινό.
drakos13
QUOTE(mongoose @ Sep 2 2011, 10:21 AM) *

Κριμα για τους ανθρωπους που χανονται καθε χρονο. Λιγη προσοχη παραπανω και λιγοτερα μετρα δε βλαπτουν κανενα.
Και μην αρχισετε μερικοι οτι το βαθος δε πνιγει αλλα η αγνοια και κατι τετοια ομορφα. Το βαθος πνιγει τελος, καταλαβετε το ειδικα οι νεοι που μπαινουν στο χωρο.
Οσο για τη φωτογραφια στειλτε οσοι μπορειτε μηνυμα διαμαρτυριας στο site.
Δεν μπορει να δυσφημιζομαστε ετσι. Ντροπη.
drakos13
Τελικα η φωτογραφια αλλαξε. Πρεπει κι εμεις να αντιδρουμε αμεσα.
mikelos
Καινουργιος στο αθλημα βλεπω αυτα και στεναχωριεμαι.Δυστηχως με οτι αθλημα και να ασχολησε εχει και καποιο βαθμο επικινδυνοτητας.Ποτε δεν πρεπει να ξεπερναμαι τα ορια μας.
Την προηγουμενη εβδομαδα πηγα να παραλαβω την αδεια μου απο το λιμενικο Φωκαιας και εμαθα οτι χαθηκε ενας απο τους πιο εμπειρους ψαροντουφεκαδες.
Δυστηχως των βρηκαν πνιγμενο στην Τζια
kostasdiver
καθε φορα που παμε για ψαρεμα θα πρεπει να μην υπερεκτιμαμε τις γνωσεις την εμπειρια και τα χρονια που ψαρευουμε θα πρεπει να ψαρευουμε με την ιδια προσοχη σαν να ειμαστε προταριδες η καθε βουτια θελει παντα την ιδια προσοχη
Γιώργος Δεμέτης
Κρίμα και για τα δύο παιδιά που πνίγηκαν. Συλληπητήρια στους δικούς τους.
Οι κανόνες ασφαλείας είναι ένα θέμα που θα πρέπει να μας απασχολήσει έντονα στο μέλλον, όλους μας..... άπειρους και έμπειρους.
Δεν είναι μόνο το ζευγάρι, πιστέψτε με.
Είναι ένα σωρό μικρά πραγματάκια που γίνονται σαν τους κρίκους της αλυσίδας και μας οδηγούν στο ατύχημα.
Πάνω από όλα το ψάρεμα θέλει πολύ καθαρό μυαλό και σωστή ψυχοσωματική κατάσταση.
barts1m
[/size]Σε εξέλιξη έρευνες για αγνοούμενο ψαροντουφεκά στο Πόρτο Χέλι.

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=2063149

Ελπίζω αυτή τη φορά να μην είναι κακά τα νέα …

[size="3"]
tasos_argos
Εχει βρεθει ηδη νεκρος... προσοχη και ζευγαρι!!!
george76
QUOTE(Γιώργος Δεμέτης @ Sep 4 2011, 05:25 PM) *
Κρίμα και για τα δύο παιδιά που πνίγηκαν. Συλληπητήρια στους δικούς τους.
Οι κανόνες ασφαλείας είναι ένα θέμα που θα πρέπει να μας απασχολήσει έντονα στο μέλλον, όλους μας..... άπειρους και έμπειρους.
Δεν είναι μόνο το ζευγάρι, πιστέψτε με.
Είναι ένα σωρό μικρά πραγματάκια που γίνονται σαν τους κρίκους της αλυσίδας και μας οδηγούν στο ατύχημα.
Πάνω από όλα το ψάρεμα θέλει πολύ καθαρό μυαλό και σωστή ψυχοσωματική κατάσταση.

Σωστά.. yes.gif
ekotzag
γιατι παλι Θεε μου?
καλη αναπαυση
Megalos_Kakabos
Συγγνώμη,για ποιον άνθρωπο έχει γραφεί πως βρέθηκε χθες νεκρός;
tasos_argos
Λαθος πληροφορια απο αλλο φορουμ... εχουμε κανα νεο;
mozzo
QUOTE(barts1m @ Sep 27 2011, 04:13 PM) *
[/size]Σε εξέλιξη έρευνες για αγνοούμενο ψαροντουφεκά στο Πόρτο Χέλι.[color="#0000ff"]

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp...]

[/size][size="3"]Ελπίζω αυτή τη φορά να μην είναι κακά τα νέα …

[size="3"]

Ακομα δεν εχει βρεθει τιποτα παιδια.......
kostasdiver
ο θεος να τον αναπαυσει δεν χωρανε αλλα λογια οσα και να πεις δεν φτανουν μπροστα στο χαμο ενος ανθρωπου προσοχη σε ολους μας
Phoevos
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...076&catid=6

Βρέθηκε πτώμα ψαροκυνηγού στη Μονεμβασιά, μια κατηφόρα κάτω απο Π.Χέλι. . . . . . . . . sad.gif. Ότι και αν είναι sad.gif sad.gif sad.gif
tsipouroktonos
έχω εξοχικο στο πορτο xελι και τιϛ τελεφταιεϛ μέρεϛ αγνοιτε ένα παλικάρι ψαροντουφεκασ.

σε όλο το πορτο ηελι επικρατει μια αγωνία και έναϛ βουβοϛ πονοϛ για την τιχι του παλικαριου. τιχαινει μια μέρα πριν την εξαφανισι να ψαρεβα σε κοντινα νερα όπου και είχαν λίγο ρεβμα.

το γεγονόϛ αυτό με έκανε να αναθεωρισω μερικά πράγματα και να έχω μια εσθισι φοβου προϛ τη θαλλασσα οσσεϛ προφυλάξειϛ και αν παιρνω.
θα σιμφωνισω, πάντα με ζευγάρι αλλα αυτό δεν αρκει! δεν θα σου εγγιθει ποτέ κανείϛ την ασφαλια σου μέσα στο νερο. ποσσοι από εμάϛ γνωριζουν πωϛ να πραξουν σε ότι και αν σιβει; γιατί τα ζεβγαρια μου αλλα και εγώ ο ιδιοϛ δεν γνωριζω....

καπιεϛ φορέϛ οι λεξειϛ δεν φτάνουν για να περιγραψειϛ κατι, νιωθειϛ πωϛ ο χρόνοϛ έχει κολισει σε μια στιγμή και κάνει ένα γεγονόϛ ακόμα ποιο δισβασταχτο
ότι και να γράψω δεν φτανει, σιλιμπιτιρια στην εικογενια του παλικαριου και για ακομι μια φορά θα εφχιθω με όλη μου την δηναμη να είναι και το τελεφταιο δισαρεστο.
mikelos
QUOTE(tsipouroktonos @ Oct 5 2011, 01:59 AM) *
έχω εξοχικο στο πορτο xελι και τιϛ τελεφταιεϛ μέρεϛ αγνοιτε ένα παλικάρι ψαροντουφεκασ.

σε όλο το πορτο ηελι επικρατει μια αγωνία και έναϛ βουβοϛ πονοϛ για την τιχι του παλικαριου. τιχαινει μια μέρα πριν την εξαφανισι να ψαρεβα σε κοντινα νερα όπου και είχαν λίγο ρεβμα.

το γεγονόϛ αυτό με έκανε να αναθεωρισω μερικά πράγματα και να έχω μια εσθισι φοβου προϛ τη θαλλασσα οσσεϛ προφυλάξειϛ και αν παιρνω.
θα σιμφωνισω, πάντα με ζευγάρι αλλα αυτό δεν αρκει! δεν θα σου εγγιθει ποτέ κανείϛ την ασφαλια σου μέσα στο νερο. ποσσοι από εμάϛ γνωριζουν πωϛ να πραξουν σε ότι και αν σιβει; γιατί τα ζεβγαρια μου αλλα και εγώ ο ιδιοϛ δεν γνωριζω....

καπιεϛ φορέϛ οι λεξειϛ δεν φτάνουν για να περιγραψειϛ κατι, νιωθειϛ πωϛ ο χρόνοϛ έχει κολισει σε μια στιγμή και κάνει ένα γεγονόϛ ακόμα ποιο δισβασταχτο
ότι και να γράψω δεν φτανει, σιλιμπιτιρια στην εικογενια του παλικαριου και για ακομι μια φορά θα εφχιθω με όλη μου την δηναμη να είναι και το τελεφταιο δισαρεστο.

Μακαρι να ειναι καπου στην ξηρα ζωντανος και οχι μεσα...
mparmpounis
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΛΑΚΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΒΡΗΚΑΝ
ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΝΙΓΜΕΝΟ ΝΤΥΜΕΝΟ ΜΕ ΣΤΟΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΧΙΕ ΦΘΑΣΕΙ ΣΕ ΦΑΣΗ
ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΚΑΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ
ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ.. ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ...
Megalos_Kakabos
Να είμαστε όλοι μας πάρα πολύ προσεχτικοί πριν σχολιάσουμε τέτοια δυσάρεστα θέματα.

Έχω παρατηρήσει πως πάντα(σχεδόν) αναπαράγονται ειδήσεις από Ελληνικά online site ειδήσεων.

Έχετε αναρωτηθεί ποτέ ποιά είναι η αρχική κοινή πηγή όλων τους;

Η μόνη επίσημη αρχή..---> http://www.hcg.gr/

Πρώτα λοιπόν να ρίχνουμε μία ματιά εκεί και μετά να μιλάμε..
JIANNIS21P
QUOTE(Megalos_Kakabos @ Oct 6 2011, 08:53 PM) *
Να είμαστε όλοι μας πάρα πολύ προσεχτικοί πριν σχολιάσουμε τέτοια δυσάρεστα θέματα.

Έχω παρατηρήσει πως πάντα(σχεδόν) αναπαράγονται ειδήσεις από Ελληνικά online site ειδήσεων.

αφού όπως και εσύ επισημαίνεις η πηγή τους είναι αυτή που λες άρα και τα online site ειδήσεων έγκυρα είναι αφού και αυτά από την πηγή που μας λες περνούν τις είδησης
οποτε δεν καταλαβαίνω το αυστηρό ύφος σου φιλε kakabe ???
costas la

Συνέχεια ενημέρωσης για τον από 27/09/11 αγνοούμενο αλιέα στο Πόρτο Χέλι και τον εντοπισμό χθες (03-10-11) πτώματος αγνώστων στοιχείων στη Μονεμβασιά
Συνέχεια ενημέρωσης:

Αναγνωρίστηκε, πρωινές ώρες σήμερα, από τους οικείους του, το πτώμα ανδρός που εντοπίστηκε, απογευματινές ώρες χθες, στη θαλάσσια περιοχή Αγίου Φωκά Μονεμβασιάς.

Πρόκειται για τον 27χρονο υποβρύχιο αλιέα, ο οποίος αγνοούνταν από τις 27/09/2011 στη θαλάσσια περιοχή ακρωτηρίου Αγίου Αιμιλιανού (βραχονησίδα Κουνούπι) Πόρτο Χελίου.

Προανάκριση διενεργείται από το Υπολιμεναρχείο Πόρτο Χελίου.

http://www.hcg.gr/node/1459
Megalos_Kakabos
QUOTE(JIANNIS21P @ Oct 6 2011, 09:22 PM) *

αφού όπως και εσύ επισημαίνεις η πηγή τους είναι αυτή που λες άρα και τα online site ειδήσεων έγκυρα είναι αφού και αυτά από την πηγή που μας λες περνούν τις είδησης
οποτε δεν καταλαβαίνω το αυστηρό ύφος σου φιλε kakabe ???

Άλλο ο σχολιασμός ή η αναφορά σε ήδη δημοσιευμένες ειδήσεις και διαφορετικό το να σχολιάζουμε ''έτσι'' χωρίς να κάνουμε τον κόπο να διαβάσουμε μία-δύο σελίδες πιο πίσω..

Και αν ο τόνος μου ήταν αυστηρός όπως λες Γιάννη καλώς και ήταν, σε αυτό το τόπικ δεν αναφέρονται ψαριές και εμπειρίες αλλά ανθρώπινες απώλειες.
Μπαφας
Οποιος και να ηταν παιδια δεν παυει να ηταν καποιος απο την..κοινωνια μας.
KOSTASR
ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα τον σκεπάσει!
κουραγιο για τους οικειους του!
yagamet
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2410...ekas-ston-poro/

Δυστυχως και αλλος!!!
<h3 class="page-color_subTitle">Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε ένας 34χρονος ψαροντουφεκάς από τη θαλάσσια περιοχή Μπίστι Πόρου.
</h3>
Ο 34χρονος διεκομίσθη στο Κέντρο Υγείας Γαλατά, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του, ενώ η σορός του πρόκειται να μεταφερθεί στο νεκροτομείο Πειραιά για τη διενέργεια νεκροψίας.

ANTE ΠΑΛΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ!!
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.