Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Πολυ κωλοφαρδος αυτος ο Ρηχοπατιας!
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Ψαριές και Εμπειρίες
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Πεμπτη 10/12 κανονισαμε εγω, ο Χριστακος και ο Νικος ενα ολοημερο ψαρεματακι στα περιξ της Ερμιονης. Ο καιρος καλος, η διαθεση μας στα υψη και η παρεα αριστη, ολα εδειχναν οτι θα περνουσαμε καλα! Το μονο που ελειπε ηταν τα ψαρια, ακομα και ο Χρηστος τα μονα ψαρια που ειδε ηταν αρκετα κατω απο τα 30.....

Καποια στιγμη εντοπιζω εναν 4αρη να κινειται στα ορια της ορατοτητας, γρηγορη βουτια για να δω τουλαχιστον που θα μπει και τον βλεπω να μπαινει κατω απο ενα μονοπετρο. Αρκετα βαθια για μενα, καταφευγω στη συνετη λυση, φωναζω δηλαδη τον Χρηστο να βουτηξει αυτος. Ματαια ομως, κατω απο το μονοπετρο υπαρχει ολοκληρη η σπηλια του Νταβελη huh.gif

Εχουμε ψαρεψει πανω απο 3 ωρες και μονο κατι λιανα κρεμονται στις σημαδουρες μας. Αποφασιζουμε να αλλαξουμε τοπο μπας και δουμε προκοπη. Ψαρευω τωρα παρεα με τον Νικο ενα αρκετα ενδιαφερον κομματι που στο παρελθον μου εχει δωσει πολυ καλα ψαρακια. Σε μια γνωστη οριζοντια σχισμη μηκους περιπου 6 μετρων, βλεπω το ψαρι να καθεται στο "καλο" κομματι της σχισμης, αυτο δηλαδη που εχει αρκετα μεγαλο ανοιγμα για να βγει ανετα ενα τετοιο ψαρι. Πλησιαζω πολυ αργα, το ψαρι με δεχεται και ξερω οτι μονο μια βολη στον εγκεφαλο θα κανει τα πραγματα ευκολα. Η βολη ομως πηγε περιπου 2 εκατοστα πισω απο εκει που επρεπε με αποτελεσμα πριν προλαβω να αγανταρω το ψαρι να εξαφανιστει στο βαθος της σχισμης. Ο Νικος φερνει γρηγορα τη σημαδουρα, δενουμε το σχοινι και βουταω για να δω τα χαλια μου. Ακουω τα χτυπηματα του ψαριου χωρις να εχω καθολου οπτικη επαφη ουτε καν με τη βεργα και βλεπω το ηδη τεντωμενο σχοινι να χωνεται ακομα πιο βαθια.....

Σιγουρος πλεον οτι το ψαρι μαζι με τη βεργα μου θα μεινει να πεθανει εκει, χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο, ε, στα βραχια ηθελα να πω. Στην επομενη βουτια ομως, βλεπω αιμα να βγαινει απο το μοναδικο ανοιγματακι που υπαρχει κατα μηκος της σχισμης. Βρε λες; Βουταει ο Νικος αλλα ακομα ειναι θολα και δεν φαινεται τιποτα. Βουταω εγω μετα απο λιγο και, ω του θαυματος, ο ροφος εχει σκαλωσει ακριβως σε εκεινο το ανοιγματακι. Βολη καταμουτρα με το 70αρακι και ετσι απλα θα με ακολουθησει στην επιφανεια. Ο Νικος αψογος, περιμενει με το μαχαιρι, παιρνει το ψαρι και δινει τελος.....

Απο 6 ολοκληρα μετρα σχισμης, ετυχε το ψαρι να σκαλωσει σε αυτους τους 30 ποντους απο τους οποιους χωρουσε να βγει. Γι'αυτο σας λεω, ειναι πολυ κωλοφαρδος αυτος ο ρηχοπατιας. Βεβαια δεν ειναι ολα θεμα τυχης....παιζουν ρολο και οι καλτσες και τα σωβρακα....ετσι δεν ειναι Χρησταρα;

Παιδες σας ευχαριστω πολυ για την παρεα. Με τον Χρηστο βεβαια τα εχουμε πει πολλες φορες, ο Νικος ομως αψογος και αυτος σε ολα του. Να ειστε καλα να το ξανακανουμε.
newbreathe
Ρηχοπατιά,η τύχη πάει πάντα με τους καλούς φίλε!!!Πάντα τέτοια και καλύτερα!!!
Gofaris
Καλλιτέχνης yes.gif !!!
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Ρε, τις φωτο ξεχασα να βαλω bounce.gif bounce.gif
GABRIELB
ωραιοι!!!
Spazar
.....ε όχι και "κωλόφαρδος"!!!!....

ΑΠΛΑ ΑΠΑΤΟΣ!!!! sleep.gif
z360
Μπραβο ρε κουλη και μπραβο στα παιδια
για μια φορα ακομα αψογοι
George_B
Ωραια τα παιδια!

Ρε πολυ ομορφοι βγαινετε στις φωτογραφιες.. τι γινεται μακιγιαζ πεφτει? tounge1.gif
pilot
QUOTE(newbreathe @ Dec 14 2009, 08:56 AM) *
Ρηχοπατιά,η τύχη πάει πάντα με τους καλούς φίλε!!!Πάντα τέτοια και καλύτερα!!!

μαζι σου
divriotis
ο καλιτερος μου φενετε μπραβο ρε μακγες good.gif good.gif
mikegr
ΑΠΑΙΧΤΟι ΛΕΜΕ!!!!!!!!
yoragistri
Μ΄αρέσει που έχεις το θάρρος να αυτοσαρκάζεσαι, ωραίο ψάρι και παρέα!
INTZ
Ωραίος ροφός Κυριάκο. yes.gif yes.gif
SEAGIRT
εισαι ωραίος ,όπως πάντοτε.. yes.gif
Cthulhu
το ψαράκι σας πάντα το βγάζετε, εγγύηση! yes.gif
agelos21
Μπραβο ρε παιδες!!! Να στε καλα!!
egea
QUOTE(agelos21 @ Dec 14 2009, 11:41 PM) *
Μπραβο ρε παιδες!!! Να στε καλα!!

+1
T-Factor
Μπράβο αγόρια good.gif
milou
winner_first_h4h.gif winner_first_h4h.gif winner_first_h4h.gif ΩΡΑΙΟΙ.
dousmike
Ωραίοι!!!! yes.gif yes.gif yes.gif
ΚΩΣΤΑΣ H2O
Κυριάκο,εγώ θα το έλεγα...ήταν θέμα στρατηγικής ohmy.gif
Ωραίοι!
Γιώργος Δεμέτης
Παίδες άψογοι δεν έχω λόγια.

Με τον Χρηστάρα έχω ψαρέψει και εγώ. Απλά << τ ο ά τ ο μ ο>>.
Κούλη εσύ μου έχεις ξεφύγει από την ψαρευτική παρέα. Να κανονίσουμε να κάνουμε και ένα παρέα. Το μόνο που φοβάμαι ρε εσύ με εσένα είναι μην πνιγούμε από τα γέλια laugh.gif laugh.gif
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.