Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Φωτο σε dvd πως?
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Διάφορα > Aσχετα
filakhs
φίλοι μου θελω απο σας αν ξέρει κάπιος να μου πει πως μπορώ να βάλω σε dvd cd, φωτο απο το pc,και να της βλέπω μετα στο dvd σπίτι μου.(οχι στο pc)
unsure.gif unsure.gif unsure.gif unsure.gif
vassiliosm
Φίλε μην υπολογίζεις σε μένα, δεν ξέρω.... laugh.gif
Simos
Λοιπον..Εαν η μηχανη σου ειναι ψηφιακη δεν εχεις προβλημα.
Τωρα για DVD ειναι λιγο δυσκολο.
Για κανονικο CD ειναι ποιο ευκολο.
Δεν ξερω τι προγραμα εχεις,αλλα εαν εχεις το NERO,κανε τα εξης.
Αποθηκευσαι τις φοτο στον δισκο.Και μετα κανε start το NERO..
Προσεξε....,,,,,,,,δεν ειναι daten cd..ειναι video cd..
Εαν το κανεις αντιγραφη να πατισεις το video cd...
Μονο εκει μπορεις να το δεις σε dvd player.
Αλλιως,,μονο σε PC..
Τα λεμε..
Nightfall
Υπαρχουν προγράμματα που σου κάνουν τις φωτογραφίες slideshow και τις γράφουν σε VCD και μπορείς να τις παίξεις σε όλα τα DVD players.
Ενα από αυτά :
http://www.download.com/Apollo-Photo2VCD/3...tml?tag=lst-0-3
spot
Μπορείτε κάλλιστα να γράψετε στο cd ή dvd δισκάκι, τις φωτογραφίες σαν δεδομένα (data, όπως γράφετε πάντα δηλαδή) αρκεί οι φωτό να είναι σε φορμά jpg (jpeg).
Τα περισσότερα dvd players 2ετίας-3ετίας, προβάλλουν τις φωτογραφίες αυτές μια χαρά στην TV (μπορείτε να τις έχετε και χωρισμένες σε φακέλους, να μπαίνετε στον φάκελο "ψαρέματα" να βλέπετε τις αντίστοιχες φωτό, μπαίνετε στον φάκελο "οικογένεια" βλέπετε τις αντίστοιχες φωτό κοκ).

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι αν η TV σας δεν είναι 100Hz (σάρωση εικόνας) αλλά 50 όπως οι περισσότερες, τότε η εικόνα θα τρεμοπαίζει λίγο και αν βλέπετε απο κοντά, σε 20 λεπτά ο πονοκέφαλος είναι σίγουρος.
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.