Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Σαργός απογευματινος Νο2
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Ψαριές και Εμπειρίες
kin
Μην τα πολυλογώ βολή στην τρύπα και βράχωσε!! Τέτοιο βράχωμα ούτε ροφός δεν κάνει. Με το που ετοιμάζομαι να τον δευτερώσω μεσα στην τρύπα μπάς και χαλαρώσει λίγο τραβάω το σχοινί και νάτος ο παντοφλέ teeth.gif

Απο εδώ βγήκε η βέργα(μπήκε απο την καρδιά)

Ο ξεδοντιάρης Αλεξανδρουπολίτης παππούς
jonaras
Ωραίος!!!
kounavi
Πανεμορφοι σαργοι!! good.gif
Seadweller
"Ωραίος!!! " +1 yes.gif
argirosnikos
Είναι η κοπέλα μου οδοντίατρος. Περάστε από κει να φτιάξει μια γέφυρα στα μπροστινα δοντια του παππού teeth.gif
Πολύ ωραίος!
gregormy
δε λεω οτι δεν ειναι ΠΟΛΥ ωραιος ο σαργος...αλλα και 1,8KG??? τι ειχε φαει για τελευταιο γευμα, ενα ροφο;;; teeth.gif teeth.gif
outelepi
clapping.gif clapping.gif clapping.gif good.gif
Ωραίος!!!!!!!!
INTZ
Ωραιος σαργοπαππους. yes.gif
kin
QUOTE(gregormy @ Aug 30 2008, 09:10 AM) *
δε λεω οτι δεν ειναι ΠΟΛΥ ωραιος ο σαργος...αλλα και 1,8KG??? τι ειχε φαει για τελευταιο γευμα, ενα ροφο;;; teeth.gif teeth.gif

Η ζυγαριά εδειξε 1κιλό & 750 γραμμαρια. Δεν έχω λόγο να υπερβάλλω. Οι σαργοί έχουν μεγάλο βάρος για τις διαστάσεις τους. Θα καταλάβαινες καλύτερα τι θέλω να πω όταν βγάλεις παρόμοιο σαργό.

Ευχαριστώ πάντως για το σχόλιο :)
labrax7
Σάργαρος!
Stelios_Rjk
Απιστευτος σαργος! Ωραιος!
Σπύρος-Ιάσων
Είναι πολύ ωραίο ψάρι αλλά...δεν είναι σαργός! Είναι μυτάκι ( ούγενα )
omonoia
σαργός ειναι, αλλα 1.8 ???? μαλλον χαλασμενη η ζυγαρια σου θα ειναι, αν κρινο απο την μπουκάλα που ειναι διπλα μαλλον κοντα στο κιλο πρεπει να ειναι. ωραίο ψαρι παντος.
tdrackos
Ωραιος!!!
Trelos
poly wraios sargos. yes.gif yes.gif na to fas sta karbouna alios xani to 60% tis geusis.
Trelos
QUOTE(kin @ Aug 30 2008, 12:04 PM) *

Η ζυγαριά εδειξε 1κιλό & 750 γραμμαρια. Δεν έχω λόγο να υπερβάλλω. Οι σαργοί έχουν μεγάλο βάρος για τις διαστάσεις τους. Θα καταλάβαινες καλύτερα τι θέλω να πω όταν βγάλεις παρόμοιο σαργό.

Έχεις λόγο, είσαι ψαράς!! laugh.gif
tonos1
Την γλύτωσες...θα πέθαινε από γηρατειά!!! Πάντως,χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, κι εμένα μου κάνει εντύπωση το βάρος της. Π.χ. αυτός ο σαργός είναι 960gr...
Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων
Πάντως μπράβο, πάντα τέτοια!
QUOTE(Σπύρος-Ιάσων @ Aug 30 2008, 05:01 PM) *
yes.gif
kin
QUOTE(tonos1 @ Aug 30 2008, 07:42 PM) *
Την γλύτωσες...θα πέθαινε από γηρατειά!!! Πάντως,χωρίς να θέλω να σε αμφισβητήσω, κι εμένα μου κάνει εντύπωση το βάρος της. Π.χ. αυτός ο σαργός είναι 960gr...
Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων
Πάντως μπράβο, πάντα τέτοια!
QUOTE(Σπύρος-Ιάσων @ Aug 30 2008, 05:01 PM) *
yes.gif

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αυτό που κρατάς είναι μικρότερο. Κατι σαν αυτό:
http://www.greekdivers.com/forum/index.php?showtopic=16490

Μην ξεχνάμε και το πλάτος του ψαριού. 4 δάχτυλα δεν είναι λίγο.
Όπως και να χει αυτή είναι η ψαριά μου είτε είναι 500gr είτε είναι 1800gr, θα κοιτάξω να το ζυγίσω αλλού.

Ούγενα; Αυτό ομολογώ πως δεν το ήξερα. Έχω χτυπήσει ούγενες και ούγενες αλλά διαφέρουν αρκετά από αυτό. huh.gif
asterisk
Εγω δεν καταλαβα.

Τελικα ποιος τον εχει μεγαλυτερο?(τον σαργο) crazy.gif
kin
QUOTE(asterisk @ Aug 30 2008, 09:53 PM) *
Εγω δεν καταλαβα.

Τελικα ποιος τον εχει μεγαλυτερο?(τον σαργο) crazy.gif

Αφού δεν είναι σαργός tounge1.gif
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ_GR
Εγω τον κοβω γυρω στο 1687γρ. περιπου. tounge1.gif
erasitexnis
Όπως και νά'χει τέτοιοι σαργοί πλέον είναι δυσεύρετοι.Γουστάρεις και μόνο που τον βρίσκεις, πόσο μάλλον να τον περάσεις και στη βέργα!!!Μπράβο winner_first_h4h.gif
tonos1
QUOTE(kin @ Aug 30 2008, 09:16 PM) *
Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω αυτό που κρατάς είναι μικρότερο. Κατι σαν αυτό:
http://www.greekdivers.com/forum/index.php?showtopic=16490

Μην ξεχνάμε και το πλάτος του ψαριού. 4 δάχτυλα δεν είναι λίγο.
Όπως και να χει αυτή είναι η ψαριά μου είτε είναι 500gr είτε είναι 1800gr, θα κοιτάξω να το ζυγίσω αλλού.

Ούγενα; Αυτό ομολογώ πως δεν το ήξερα. Έχω χτυπήσει ούγενες και ούγενες αλλά διαφέρουν αρκετά από αυτό. huh.gif

Σε διαβεβαιώ, τον ζύγισα σε ψηφιακή ζυγαριά με μέγιστο επιτρεπόμενο 3,5 kgr και διαβάθμιση ανά γραμμάριο!
Πάντως για να μην παρεξηγηθώ, σε κάθε περίπτωση ,το ψάρι σου φίλε μου είναι αξιοζήλευτο.-
Πάντα τέτοια.
Trelos
QUOTE(erasitexnis @ Aug 31 2008, 08:05 PM) *
Όπως και νά'χει τέτοιοι σαργοί πλέον είναι δυσεύρετοι.Γουστάρεις και μόνο που τον βρίσκεις, πόσο μάλλον να τον περάσεις και στη βέργα!!!Μπράβο winner_first_h4h.gif

Στην αττική έχει παρα πόλους τέτοιους σαργούς! Είναι δύσκολα ψαρια όμως και εxeis 1 ευκαιρία ανά κοπάδι!
GiotisSL
Ωραίο κομμάτι!
yes.gif
mind_walker

Θα διαφωνησω φιλε διοτι στο βορειοανατολικο αιγαιο σαργοι και σαργοπαπαδες (κακαρελοι) φτανουν τα 2 κιλα ανετα wink1.gif πχ στα ψαρα που μενω εχω ψαρεψει ουκ ολιγες φορες σαργους και σαργοπαπαδες σε παραγαδι surfing.gif
ΠανΠαν
Ο σαργός φτάνει τα 2 κιλά, αλλά ο κακαρέλος νομίζω αδύνατον. Ούτε σε πάγκο ψαρομανάβη δεν έχω δει κακαρέλο πάνω από 1Κ
patrinos
ετουτο ειναι ουγενα.

το δικο σου ειναι σαργος

δεν τοχω ζυγισει, χτεσινο ειναι, αν σας σκοτιζει τοσο πολυ το βαρος, να το ζυγισω το μεσημερι και να σας πω.
erasitexnis
QUOTE(patrinos @ Sep 1 2008, 09:19 AM) *
δεν τοχω ζυγισει, χτεσινο ειναι, αν σας σκοτιζει τοσο πολυ το βαρος, να το ζυγισω το μεσημερι και να σας πω.

lol_2.gif lol_2.gif lol_2.gif yes.gif yes.gif yes.gif
GeorgeA
Σαργαρος tounge1.gif το ακριβες βαρος δεν εχει σημασια, το ψαρι ειναι μεγαλο.
Νοστιμο ηταν;

Γιωργος
gregormy
QUOTE(kin @ Aug 30 2008, 12:04 PM) *

καλα ρε πρωταθλητη!!! οταν βγαλω θα σου πω..δεν θα το παραλειψω..απλα τα ψαρια που βγαζουμε στην ευβοια φαινετε τρωνε ελαφρια ή θα έχουν κανα πρηξιμο γιατι τοσο δεν ζυγιζουν..αλλα εκει στα βορεια μπορει να ειναι αλλιως τα πραγματα!!

υ.γ. εγω παντως ειπα οτι ο σαργος ειναι πολυ καλος..για αυτον που τον ψαρεψε δεν είπα κατι, αλλα αυτος φαινετε θιχτηκε..

have fun , το χομπι μας κανουμε!!!
Trelos
QUOTE(mind_walker @ Sep 1 2008, 02:17 AM) *

Θα διαφωνησω φιλε διοτι στο βορειοανατολικο αιγαιο σαργοι και σαργοπαπαδες (κακαρελοι) φτανουν τα 2 κιλα ανετα wink1.gif πχ στα ψαρα που μενω εχω ψαρεψει ουκ ολιγες φορες σαργους και σαργοπαπαδες σε παραγαδι surfing.gif

ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Μπραβο ρε Αντρεα yes.gif
killer shark
Σαργαρος yes.gif
psyfish
Πολύ ωραίος. Μπράβο.

Όσο για τις αμφισβητήσεις του βάρους του...τι να πω; Καλά, παιδάκια είμαστε μωρε;

Πάντα τέτοια φίλε μου.
KOSTASR
QUOTE(Trelos @ Aug 31 2008, 09:48 PM) *
Στην αττική έχει παρα πόλους τέτοιους σαργούς! Είναι δύσκολα ψαρια όμως και εxeis 1 ευκαιρία ανά κοπάδι!

Έχεις ευκαιρία για βολή σε μεγάλους σαργούς της Αττικής??????? Εγώ εγω το μόνο που καταφέρνω είναι να τους βλέπω...........
T-Factor
QUOTE(KOSTASR @ Sep 3 2008, 05:20 AM) *

Έχεις ευκαιρία για βολή σε μεγάλους σαργούς της Αττικής??????? Εγώ εγω το μόνο που καταφέρνω είναι να τους βλέπω...........

Ο Γιάννης ρε είναι έμπειρος
panosb
To ψαρι ειναι καρασαργός και όχι ούγαινα-μυτακι. Απλα ειναι λίγο παραμορφωμένο το στόμα του!

Από την κοντινή στο στόμα φωτο πάντως φαίνεται ότι ειναι κτηνος. Σε ψαρια 1,300 και 1,600 έχω δεί τα ίδια αραια δόντια. Σε κιλισια τα δόντια ειναι κανονικά. Οπότε το βάρος του παίζει να είναι αλήθινό. Απλα το αδικούν οι φωτό.
Trelos
QUOTE(georget @ Sep 3 2008, 10:08 AM) *
Ο Γιάννης ρε είναι έμπειρος

Ziliari!!!

QUOTE(KOSTASR @ Sep 3 2008, 05:20 AM) *

Έχεις ευκαιρία στο ρηχό αλλα έχω καιρό να πάω γιατί θέλει πολύ πρωινό ξύπνημα και αν δεν είσαι πρώτος στο μέρος καλύτερα να πας σπίτι... Επίσης μην περιμένεις να πάρεις πολλά ψαρια, αν βγάλεις 2 είναι μεγάλο κατόρθωμα. 3 ψαρια είναι το προσωπικό ρεκόρ στην Αττική. Τα σημεία κλειδιά είναι κοφτά βράχια με κάλυψη στην επιφάνεια.. μια μέρα θα κανονίσουμεwink1.gif

QUOTE(panosb @ Sep 3 2008, 10:50 AM) *
To ψαρι ειναι καρασαργός και όχι ούγαινα-μυτακι. Απλα ειναι λίγο παραμορφωμένο το στόμα του! Από την κοντινή στο στόμα φωτο πάντως φαίνεται ότι ειναι κτηνος. Σε ψαρια 1,300 και 1,600 έχω δεί τα ίδια αραια δόντια. Σε κιλισια τα δόντια ειναι κανονικά. Οπότε το βάρος του παίζει να είναι αλήθινό. Απλα το αδικούν οι φωτό.

μεγάλα δόντια σαν αυτό στη φωτό έχουν σαργοί 800g και πάνω. Σαργό σε φωτό στα forum έχω πολύ καιρό να δω με βάρος πάνω από 1100g εκτος από μια πρόσφατη φωτό του ρηχοπατια...
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.