Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Αγορα πρωτου φουσκωτου
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Σκάφος και πλεύση > Φουσκωτά σκάφη
apneisto
Καλησπέρα σε έλους.Είμαι νέος χρήστης και λόγο του ότι βαρέθηκα το κολυμπητό τόσα χρόννια είπα να αγοράσω ένα φουσκωτάκι και θέλω την βοηθειά σας.Λοιπόν έχουμε και λέμε διαθέτω μέχρι το πολύ 5000 euro αντε και κάτι ψιλλα παραπάνω.Έχω βρεί κάποια και τα παραθέτω πιο κάτω:

καινούργιο

sail-in 3.60 με γάστρα υπαλόν 2000
μηχανη 15 yamaha τετράχρονη 2580 με δώρο βυθόμετρο η gps
τραίιλερ 650
σύνολο 5230

μεταχειρισμένα

Fost καρινάτο '07 μοντ. κονσόλα, κάθισμα, βυθόμετρο, μιλιόμετρο, μίζα, ηλεκτρολογικά, μαξιλάρια
μηχανή Yamaha 25 hp δίχρονη μοντ.98
και τρειλορ
5.700 ευρώ μετρητης 5.200

Valiant 3,8 μ., μοντ. '04 με γάστρα
Mariner 15 ΗΡ, μοντ. '04, δίχρονη
τρέιλερ, ηλεκτρικά, βυθόμετρο
3.800

VALIANT 380 μοντέλο 2005 κονσόλα Jockey
με Yamaha 25 ΗΡ
τρέιλερ Elxis Α35
κάλυμμα σκάφους
τιμή 5.100

Dive Rib 3,80 μ., μοντ. '07, με πολυεστερική γάστρα,
Johnson 15 ΗΡ 2χρονη,
τρέιλερ γαλβανιζέ,
ιμή 4.500 ευρώ

Rib Sacs 3.90 μ., μοντ. '00,
μηχανή Suzuki 4χρονη 15ΗΡ, μοντ. '04, άδειες σε
ισχύ, λίγες ώρες, τρέιλερ,
τιμή 4.300 ευρώ

σε όσα απο τα παραπανω δεν αναγράφω χροννολογία μηχανής ειναι γιατί δεν την ξέρω ακόμα.
Έχω βρεί και άλλα πείτε όμως την γνώμησας για'υτα πρώτα πιό αξιζει για να αρχίσω το ξεδιάλεγμα.
ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ.
kwstask-1
cool.gif Το καινουριο
patrinos
to fost, και το valliant με το καθισμα jockey.

το καινουριο σε περιπτωση που δεν το ξερεις, ειναι κινεζικο.

αν βρεις κατι σε 4.00 η 4.20, ειναι τεραστια διαφορα.
apneisto
Φίλε patrine και εγώ απο πάτρα είμαι και μένω πατρα.
Τωρα οσον αναφορά το θέμα μας με ενδιαφέρει μεχρι 4μ λογο ευκολιας στο ρίξιμο και στο βγάλσιμο (βλέπε οξια απο ιχθυκα).
Επιδει είμαι άσχετος έχεις κάτι καλύτερο υπόψιν;
Μεταξυ των fost και valiant πιο απο τα δυο;

Παραθέτω και καποιες πληροφορίες του πωλητή fost το οποίο είναι το 3.60 που στην πραγματικότητα είναι 3.85.
το φουσκωτο είναι του 6/07.Η μηχανή είναι του 98 σε αριστη κατασταση απο σερβις.εχει αλλαξει ιμπελερ,βαλβολίνες,ανοδιο,φιλτρα και σετ καρμπιρατερ.Το σκάφος εχει ακομα ολα τα απαραιτητα φωτα και μπλαφονιερα με λεντ,ασφαλιοδιακοπτη εξι θεσεων,υδατοπαγιδα αριστης ποιοτητας,ταμπουκι με δυο εσωτερικα ραφια,βυθομετρο,μιλιομετρο,παρμπριζ,ινοξ καγκελο κονσολας,30 λιτρα ντεποζιτο,μιζα,μπαταρια ολοκαινουρια αυτοκιμητου,ανορθωτη μπαταριας,πριζα αναπτηρα,βαση βοηθητικής μηχανης,φωτιζομενη πυξιδα,τρειλερ με καινουρια ρουλεμαν skf κλειστου τυπου και ολες τις αδειες σε ισχυ μεχρι το 2011.
christodoulatos
Πάρε το fost. To Valiant είναι πολύ μικρό. Το ονομάζουν 380 αλλά τα μπαλόνια εξέχουν πολύ πίσω από το σκάφος και ουσιαστικά είναι σαν ένα 360 και είναι και πολύ στενό. επίσης είναι και πολύ ελαφρύ 75 κιλά περίπου. είναι σαν να παίρνεις συμβατικό.

Το Fost δεν το ξέρω.
giamix
To fost το είδα το σαββατοκύριακο που το είχε ένα τυπάκος την ώρα που έριχνα εγώ το δικό μου στην γλύστρα.. Έχει πάρα πολυ καλή γάστρα, πολύ βάθυ V. Το μονο θέμα είναι οτι τα μπαλόνια του είναι απο PVC, αλλά το σκαφάκι μοιάζει πολύ καλό.
apneisto
Δέν νομίζω οτι τα μπαλόνια είναι pvc.Απο οτι έχω ακούσει είναι hypalon αλλα πάλι δεν ξέρω και σίγουρα.Αυτό που με δελεάζει είναι η τιμονιέρα το κάθισμα το ταμπούκι.
Για την μηχανή τι λέτε;Τα λεφτά είναι καλα;Ποιά τιμή είναι καλή να το παζαρέψω;
kounavi
QUOTE(giamix @ Jul 7 2008, 10:07 PM) *
To fost το είδα το σαββατοκύριακο που το είχε ένα τυπάκος την ώρα που έριχνα εγώ το δικό μου στην γλύστρα.. Έχει πάρα πολυ καλή γάστρα, πολύ βάθυ V. Το μονο θέμα είναι οτι τα μπαλόνια του είναι απο PVC, αλλά το σκαφάκι μοιάζει πολύ καλό.

Tα fost ειναι hypalon.

O Γκολφινοπουλος περυσι εδινε το 3.60 με γαστρα, χωρις καθισμα και τιμονερια, με λαγουδερα και ενα πλωριαιο ταμπουκι + 15 διχρονη tohatsu + τρειλερ , 6000 ευρω, με παζαρι το εριξε στα 5700. Το σακφος το εχει ενα φιλος μου και πεταει βεβαια με μια 20αρα μηχανη θα πηγαινε καλυτερα αλλα και με τη 15αρα δυο ατομα παει καλα!! Τιμονεριες καθισματα κτλ δεν εβαλε γιατι περιοριζουν πολυ τους χωρους.
apneisto
Τελικά συμφέρει;Και τί τιμή χωρίς να τον κλεψω αλλα και να με κλέψει.
Το καινούργιο με 15αρα και τρειλορ είναι στην ίδια τιμή με περισι;
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.