Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Μαιος - Ψαροτούφεκο
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Διάφορα
aquatix_guru
Eipame shmera na pame gia banaki...mias kai den boroume na pame gia psarema... (toulaxiston sth Boreia Krhth...)

eipa na parw ta pedila kai th maska na kanw kai kamia proponhsoula...

kaname tis vouties mas... kai meta evala ton exoplismo kai anoixtika ligo pio mesa... opou pros ekplhxh mou...

hr8an 2 zeygaria psarotoufekades...oi opoioi anenoxlhtoi kai olofanera eftiaxan ton exoplismo tous nty8ikan kai bouthxan me tis shmadouritses tous...
(to idio kai sthn exodo)

Epeita ston gyrismo mou paraligo na trakarw kai enan allo pou psareve
kai ekeinos anemelos me eide kai sastise ligo...
poios einai aytos me to bermoudaki kai ta C4 tha skeftike....

Otan pleon bhka sto amaxi kai gyrnousa apo thn paraliaki... eida ena fwskotaki, excw excw agyrovolhmeno kai allon enan psarotoufeka....

apla emeina anaydos me ayta poy eida shmera kai ithela na ta pw...
den tous noiazei katholou arage???? h den xeroun oti apagoreytai...
alla kai aytos me to fouskoto?????
ti na pei kaneis....

PS: h plaz htan polysyxnasth stis Gouves an einai kaneis apo Hrakleio...
Cthulhu
QUOTE(aquatix_guru @ May 9 2004, 09:29 PM)
h den xeroun oti apagoreytai...

h plaz htan polysyxnasth stis Gouves an einai kaneis apo Hrakleio...

Χλόμό μου φαίνεται να μην το ήξεραν, βέβεα ποτέ δεν ξέρεις αλλά και πάλι...
Το ερώτημα είναι που βρίσκετε και τι κάνει το λιμεναρχείο! (Ίσως και εμείς οι 'συνετοί').
GSFAK
Φίλε μου , όσο καιρό ψαρεύω , στο νομό Ηρακλείου δεν έχω δει ακόμη το λιμενικό.
Μού έχουν κάνει άπειρους ελέγχους οι Λασηθιώτες , οι Ηρακλειώτες ποτέ!
Οσο για τις Γούβες , παρόλο που ζώ εκεί , έχω βουτήξει όλες κι' όλες δυό φορές.
Μία μπροστά στη βάση και μία στο Πάνθεον . Η εντύπωσή μου: Η περιοχή είναι μια τεράστια αμμούδα. Θυμάμαι ότι κολυμπούσα επί ώρες και το μόνο που έβλεπα ήταν άμμος.
Εσύ είδες τίποτε τώρα που βούτηξες?
Αν και σε λίγες μέρες , όποιος βουτάει στη περιοχή θα πρέπει να έχει τάσεις αυτοκτονίας!
aquatix_guru
Giorgo,

kai ekei pou vouthxa amouda einai... pera apo to pantheon sto teleytaio xenodoxeio...
eixe kati vrahakia excw, excw....

Egw exw vouthxei poly palia me oplo ecxw apo to limani sto Afrodith..

opou exei xera me sxismes kai trypes rhxa nera kai kanei TERASTIOUS sargous alla kaname tous troxonomous sta barkakia taytoxrona....

A kai kati allo... phga na noikiasw ena Jet Ski apo to xenodoxeio kai mou eipe i kopela ekei (xenh htan, milouse ellinika omws) oti thelei pleon adeia taxyploou gia na to kaneis volta...
Telika afou syzhtousame kamposh wra peri anemwn kai ydatwn...
mou eipe oti tha me afhne na to kanw volta... ase poy den to ekana telika giati ta 35euro gia 15 lepta mou fanhkan ypervolika....

PS: kai gw Gouves menw na kanonisoume kamia voutia...
GSFAK
Στο Αφροδίτη μπροστά , στο λιμανάκι , ψαρεύει ο πατέρας μου. Παλιός ψαροντουφεκάς , τους σαργούς των Γουβών αυτός τους έχει ξεκληρήσει , τις καλές τις εποχές. Τώρα Ιούλιο-Αυγουστο πάντα γυρνάει σπίτι με τουρνάδες ( λούτσους ) , του οποίους βαράει από την επιφάνεια.Απ' ότι μου λέει το λιμανάκι είναι πήχτρα.
Το σκέφτομαι σοβαρά να αρχίσω να βουτάω εκεί , αντί να ξορίζομαι στις ερημιές. Ισως αν πήγαινα πρωί-πρωί...
Οσο για τη βουτιά , υπομονή , 21 και σήμερα!
mad
γεια σε ολους τους παρανομους απο κρητη !!!!!!!
ειναι πολλα τα ψαρια παιδια στα κοντινα μας λιμανακια εγω παντως ειμαι αμετανοητα παρανομος
aquatix_guru
Exeis dikio den einai anagh na kaneis 200Km gia na vgaleis kana kalo psari...
vevaia protimw tous vythous sta notia, pou tous syndyazw me ekdromoules....

Pandws exoume pragmata poy ta thewroume dedomena kai den ta ektimame emeis oi Krhtes....

PS:
nai nai tournovythos einai.

An sou pw pou vgazoun trela magiatika kai xontra aspropsara tha patheis plaka......
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.