Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:Τι σκάφος - What Boat?
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Σκάφος και πλεύση > Πολυεστερικά σκάφη
ioannides_p
Παιδια καλησπερα,
ειμαι τελειως καινουριος στο χωρο και ψαχνομαι για αγορα ταχυπλοου. Εχω διαβασει τα περισσοτερα post του forum αλλα δε βλεπω να βγαζω ακρη και ειπα να ριξω την ερωτηση. Μια βαρκα μα ποια βαρκα λοιπον, οπως ειπε και ενας φιλος σε ενα post? Φουσκωτο η πλαστικο? Καταλαβαινω χονδρικα τις διαφορες τους, παρολα αυτα δε μπορω να αποφασισω λογω ελειψης εμπειριας. Η χρηση που θα του κανω ειναι κυριως για σκι, wakeboard και κοντινες βολτιτσες, αντε και κανα πολυ κοντινο νησακι (σπανια). Σκεφτομαι για 5μετρο περιπου με 90 - 115 hp μηχανη (τετραχρονη?). Εχω διπλωμα περιπου 2 χρονια αλλα θα ειναι το πρωτο μου σκαφος, οποτε απο εμπειρια γιοκ.

Επισης, το οχημα με το οποιο θα το ρυμουλκω ειναι ενα Mitsubishi L300 (κλουβα) επαγγελματικο. Ξερει καποιος να μου πει στα σιγουρα αν και κατα ποσο μπορω να ρυμουλκω βαρκα με επαγγελματικο οχημα νομιμα? Επειδη εχω δει ουκ ολιγες φορες επαγγελματικα οχηματα να ρυμουλκουν σκαφη, θεωρω οτι ειναι θεμα που αφορα αρκετο κοσμο.

Ευχαριστω
patrinos
παρε φουσκωτο.

με το επαγγελματικο δεν μπορεις να ρυμουλκεις νομιμα. δεν ξερω μονο αν κατι μπορει να γινει σε περιπτωση που εχεις συναφες επαγγελμα, π.χ. εμποριο-επισκευες σκαφων.
arme72
QUOTE(ioannides_p @ Apr 30 2008, 12:55 AM) *
Παιδια καλησπερα,
ειμαι τελειως καινουριος στο χωρο και ψαχνομαι για αγορα ταχυπλοου. Εχω διαβασει τα περισσοτερα post του forum αλλα δε βλεπω να βγαζω ακρη και ειπα να ριξω την ερωτηση. Μια βαρκα μα ποια βαρκα λοιπον, οπως ειπε και ενας φιλος σε ενα post? Φουσκωτο η πλαστικο? Καταλαβαινω χονδρικα τις διαφορες τους, παρολα αυτα δε μπορω να αποφασισω λογω ελειψης εμπειριας. Η χρηση που θα του κανω ειναι κυριως για σκι, wakeboard και κοντινες βολτιτσες, αντε και κανα πολυ κοντινο νησακι (σπανια). Σκεφτομαι για 5μετρο περιπου με 90 - 115 hp μηχανη (τετραχρονη?). Εχω διπλωμα περιπου 2 χρονια αλλα θα ειναι το πρωτο μου σκαφος, οποτε απο εμπειρια γιοκ.

Επισης, το οχημα με το οποιο θα το ρυμουλκω ειναι ενα Mitsubishi L300 (κλουβα) επαγγελματικο. Ξερει καποιος να μου πει στα σιγουρα αν και κατα ποσο μπορω να ρυμουλκω βαρκα με επαγγελματικο οχημα νομιμα? Επειδη εχω δει ουκ ολιγες φορες επαγγελματικα οχηματα να ρυμουλκουν σκαφη, θεωρω οτι ειναι θεμα που αφορα αρκετο κοσμο.

Ευχαριστω

ειμαι κερκυρα καινουριο skafoς κυριολεκτικα μονο 2 ωρες λειτουργιας ρωτα οπου θες για το σκαφος olympic ccf 500 me 100hp selva h οπoiα ειναι yamaha τετραχρονη,,τρειλερ ,gps 420s garmin, ολα τα μαξιλαρια, σεντινα,υδατοπαγιδες,ανοξειδωτο ντεποζιτο κατω απο τιμονιερα 100 λιτρα,σωστικα αβρεχτα οπως κ τα σκοινια,και αλλα πολλα extra,,,,, το email μου ειναι paulosarme72@yahoo.gr οι λογοι που το δινω,ειναι κατι που μου ετυχε εντελως απροβλεπτα και οχι οικονομικοι
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Παυλο, γραψε και μια τιμη.
arme72
QUOTE(ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ @ Apr 30 2008, 06:09 PM) *

1800 €
εχω πολλα εχτρα τιμολογιο μηχανησ αξεσουαρ εχτρα και σκαφους πριν απο δυο μηνες
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
QUOTE(arme72 @ May 1 2008, 12:45 AM) *

1800 €

Λειπει ενα μηδενικο;
arme72
QUOTE(ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ @ May 1 2008, 05:33 AM) *
QUOTE(arme72 @ May 1 2008, 12:45 AM) *

1800 €

Λειπει ενα μηδενικο;

ναι εκανα λαθος λειπει ,,,18000,
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.