Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:marinello,olympic,ranieri
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Σκάφος και πλεύση > Πολυεστερικά σκάφη
grila
marinello
Κάντε κλίκ για εμφάνιση επισυνάψεων

olympic

ranieri

οποιος γνωριζει κατι γι αυτα ας το γραψει εδω.τιμες πακετων,πλευση,καποιο μεταχειρισμενο,ιδιοκτητης,κουτσομπολια,προτεινομενες μηχανες για πλευσεις με 4 ατομα.
με ενδιαφερουν αρκετα και τα τρια.
δεν εχω ιδεα απο πολυεστερικα και παω με το ματι και κατι ψιλοσκορπια που εχω ακουσει
το ξερω πως δεν εχουν μπαλονια αλλα θα την παλεψω.το πολυ πολυ να τους βαλω extra.
βλεπω τον ρηχοπατια τι βγαζει με το πολυεστερικο και τους αλλους με τα μπαλονια και λεω να παρω πολυεστερικο laugh.gif
Ionian
File grila kalimera.
To olympic to eixe to zevgari mu kai to allakse gia to 580 to kampinato.Oson afora to skafos: exei poli xwro gia to otidipote borei na xreiasteis mesa kai eksw apo tabukia.Psarevame kai psarontufeko kai syrti me afto kai opws einai ftiagmeno volevei kai gia ta 2.H plefsi tu me suzuki 90 4stroke einai 45-48Mph Max kai 35Mph poreia.Einai dokimasmeno se apotomes allages katef8ynsis...(nomiza oti i 8a pesw sti 8alassa,i 8a spasei to skafos)...alla kai se kairo...!!!De 8ymamai na su pw ntepozita ktl alla ta exei sti selida.Genika 8a elega pws einai skafos poli kalis kataskevis kata tin apopsi mu kai an epairna kapoio 8a itan afto.
Mia erwtisi mono.Ti balonia ennoeis?
Ta alla skafi de ta kserw.Elpizw na voi8isa.

Filika 8odwris

ps: an me to ranieri erxetai kai to mwro mazi...ta pragmata allazun... tounge1.gif
INTZ
Ριξε μια ματια και στα AQUAMAR,SAMOA KAI FIRST.
http://www.flokis.gr/Products.asp?id=143
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Το ονειρο μου ειναι να πεισω τη γυναικα μου να με αφησει να παρω το olympic wub.gif wub.gif wub.gif

Το σκαφος ειναι τρελα.-
INTZ
QUOTE(ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ @ Mar 21 2008, 10:57 AM) *
Το ονειρο μου ειναι να πεισω τη γυναικα μου να με αφησει να παρω το olympic wub.gif wub.gif wub.gif

Το σκαφος ειναι τρελα.-

Eλα ρε Κυριακο,πες της ''καλο το σκαφος που εχω,αλλα δε χωραει πια τα ψαρια που πιανω. laugh.gif laugh.gif ''
Del Mare
Μου αρεσει η ποιοτητα του marinello και η πλευση του,εχει εδω ενα olompic 5μ ενας τυπος αλλα δεν μου λεει κατι πολυ μικρο για τα μετρα του
arme72
QUOTE(grila @ Mar 21 2008, 01:12 AM) *
marinello

olympic

ranieri

οποιος γνωριζει κατι γι αυτα ας το γραψει εδω.τιμες πακετων,πλευση,καποιο μεταχειρισμενο,ιδιοκτητης,κουτσομπολια,προτεινομενες μηχανες για πλευσεις με 4 ατομα.
με ενδιαφερουν αρκετα και τα τρια.
δεν εχω ιδεα απο πολυεστερικα και παω με το ματι και κατι ψιλοσκορπια που εχω ακουσει
το ξερω πως δεν εχουν μπαλονια αλλα θα την παλεψω.το πολυ πολυ να τους βαλω extra.
βλεπω τον ρηχοπατια τι βγαζει με το πολυεστερικο και τους αλλους με τα μπαλονια και λεω να παρω πολυεστερικο laugh.gif

φιλε μου γεια σου
επειδη εινε πολυ δυσκολη η αγορα και πολλες οι προσφορες ,ακουσεμε και δεν θα χασεις.
ειμαι απο κερκυρα και την εψαχνα περιπου δυο χρονια τι θα αγοραζα και κατεληξα μετα απο πολυ ψαξιμο και ερευνα στο καλυτερο σκαφος της αγορας. OLYMPIC ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΚΕΨΗ , ειναι αψογο και τελειο σε ποιοτητα πλευση αντοχη, η κατασκευη του ειναι τοσο προσεγμενη που λες πληρωσα μα πηρα,ξεκινας απο τη μαρινα και νιωθεις την ασφαλεια στην αποτομη στροφη στην πορεια που θα σου ερθουν τα απονερα κτλ
Το εργοστασιο ειναι θεσσαλονικη,αν μπορεις ριξε μια ματια στο τροπο που κατασκευαζονται,εγω το εψαξα παρα πολυ καλα.Επειδη εγω δεν βοηθηθηκα απο κανεναν αυτα τα δυο χρονια και εψαχνα μονος μου,ειμε προθυμος να σε βοηθησω .Οτι θες ειμαι εδω paulosarme72@yahoo.gr να σου στειλω και φωτο και οτι αλλο πιστευεις οτι θα σε βοηθησει ωστε να παρεις μια σωστη αποφαση.
Ολα καλα μου φαινονταν και marinello κτλ,μα οι ιδιοι ιδιοκτητες που εβρισκα και ειχα επαφη μαζι τους με απετρεπαν αυτο μαζι με την δικη μου αποψη και γνωμη.Παντως δεν θα μετανιωσεις για το OLYMPIC
arme72
QUOTE(Ionian @ Mar 21 2008, 05:42 AM) *
File grila kalimera.
To olympic to eixe to zevgari mu kai to allakse gia to 580 to kampinato.Oson afora to skafos: exei poli xwro gia to otidipote borei na xreiasteis mesa kai eksw apo tabukia.Psarevame kai psarontufeko kai syrti me afto kai opws einai ftiagmeno volevei kai gia ta 2.H plefsi tu me suzuki 90 4stroke einai 45-48Mph Max kai 35Mph poreia.Einai dokimasmeno se apotomes allages katef8ynsis...(nomiza oti i 8a pesw sti 8alassa,i 8a spasei to skafos)...alla kai se kairo...!!!De 8ymamai na su pw ntepozita ktl alla ta exei sti selida.Genika 8a elega pws einai skafos poli kalis kataskevis kata tin apopsi mu kai an epairna kapoio 8a itan afto.
Mia erwtisi mono.Ti balonia ennoeis?
Ta alla skafi de ta kserw.Elpizw na voi8isa.

Filika 8odwris

ps: an me to ranieri erxetai kai to mwro mazi...ta pragmata allazun... tounge1.gif

φιλε μου γεια σου
ειμε κατοχος ενος 500ccf olympic θελει και ενας φιλος μου το ιδιο επειδη βλεπει το δικο μου και του αρεσει ,,μπορεις να μου πεις τι εκανε αυτο που πουλησε ο δικο σου; εινε σε καμια μαντρα;
αν οχι που το εδωσε;;
παντως ειναι ΣΚΑΦΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ
Ηλίας
και ποσο κανει ρε παιδες ενα τετοιο σκαφος καινουργιο φυσικα??????????
jonaras
kai ego olympic leo
grila
πηγα στον κολωνο το βραδακι και ειδα απο σχεδον κοντα το olympic 490sx

με 50αρα honda http://www.honda.gr/honda/marine/chars.cfm...amp;marine_id=2
το μαλι παει 11.900+750(τρειλερ)+350(μεταφορικα απο θεσαλλονικη)+350(ηλεκτρικα)+165(σκαλα)=13.515+885(μαξιλαρια)=14.400
με mercury 60http://www.zois.gr/index.php?option=content&task=view&id=150
13.300+..............=14.915+885(μαξιλαρια)=15.800

στο site ειδα και αυτο olympic 460cc

με τις ιδιες μηχανες αυτο
honda 13.450+.......=15.065
mercury 14850+........=16.465
εδω τα μαξιλαρια ειναι στο πακετο μεσα.δεν ξερω αν ειναι και οι προσθηκες που φαινονται στη φωτο

το οποιο εχει την ιδια γαστρα αλλα λιγο διαφορετικη διαμορφωση καταστρωματος.μεγαλυτερη κονσολα,καθισμα πισω με πλατη και δεν ξερω μην ειναι και κατι αλλο που δεν βλεπω.

αναλογα με την εκπτωση με μετρητα θα κριθει αν θα τα σκασω ντουκου.παραδοση σε δυο μηνες και προκαταβολη 1500ευρω

ενα παλικαρι απο εδω μεσα μου ειχε πει οτι απ τον αντιπροσωπο Ιωαννινων με 60αρα selva το 490 με μια σκαλα που προσθετω εγω και δεν ξερω αν εχει βαλει μαξιλαρια παει 14.000

δεν ξερω αν,απο που και με τι μηχανη θα καταληξω αλλα σκεφτομαι να το παρω,και να του βαλω την 50αρα honda.πιστευω οτι 400κιλα ανθρωπινο φορτιο με εξοπλισμο που θα ειμαστε συνηθως,εως 500max για καμια βολτουλα κινουνται ανετα με την 50αρα.

ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.θα ηθελα να το δοκιμασω μια φορα στη θαλασσα αλλα εδω στην αθηνα να παιζει test drive μαλλον δυσκολο.θα ρωτησω βεβαια.
arme72
QUOTE(grila @ Mar 27 2008, 12:51 PM) *

το μαλι παει 11.900+750(τρειλερ)+350(μεταφορικα απο θεσαλλονικη)+350(ηλεκτρικα)+165(σκαλα)=13.515+885(μαξιλαρια)=14.400

εδω τα μαξιλαρια ειναι στο πακετο μεσα.δεν ξερω αν ειναι και οι προσθηκες που φαινονται στη φωτο

το οποιο εχει την ιδια γαστρα αλλα λιγο διαφορετικη διαμορφωση καταστρωματος.μεγαλυτερη κονσολα,καθισμα πισω με πλατη και δεν ξερω μην ειναι και κατι αλλο που δεν βλεπω.

αναλογα με την εκπτωση με μετρητα θα κριθει αν θα τα σκασω ντουκου.παραδοση σε δυο μηνες και προκαταβολη 1500ευρω

ενα παλικαρι απο εδω μεσα μου ειχε πει οτι απ τον αντιπροσωπο Ιωαννινων με 60αρα selva το 490 με μια σκαλα που προσθετω εγω και δεν ξερω αν εχει βαλει μαξιλαρια παει 14.000

δεν ξερω αν,απο που και με τι μηχανη θα καταληξω αλλα σκεφτομαι να το παρω,και να του βαλω την 50αρα honda.πιστευω οτι 400κιλα ανθρωπινο φορτιο με εξοπλισμο που θα ειμαστε συνηθως,εως 500max για καμια βολτουλα κινουνται ανετα με την 50αρα.

ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.θα ηθελα να το δοκιμασω μια φορα στη θαλασσα αλλα εδω στην αθηνα να παιζει test drive μαλλον δυσκολο.θα ρωτησω βεβαια.

αγαπητε φιλε,μολις ηρθα απο ιωαννινα(εκμεταλευομαι δυο καταστηματα και παω συχνα)
Περασα απο τα παιδια για να παρω ενα καλαμι ψαρεματος.Ειχαν ετοιμο ενα 490 για παραδοση.Στο περιγραφω,, με 60 yamaha (μολις το ειδα πραγματικα μου ηρθες στο μυαλο)ολα τα ηλεκτρικα,γενικο διακοπτη-υδατοπαγιδα -κορνα κτλ(καλυτερα παρτους τηλ και ζητα το Βαγγελη απο πρωι,δε χανεις τιποτα και πες ,, εμαθα οτι υπαρχει μια προσφορα για το 490, για περιγραψτε μου τι περιεχει;,, μη ντρεπεσε λεφτα θα δωσεις) ντεποζιτο ενσωματωμενο στην κονσολα νομιζω 40 λιτρα,αρκετο γιατι δεν εχεις καταναλωσει και ειδικα με yamaha, με μαξιλαρια και ολο τον σωστικο εξοπλισμο + τρειλερ
14,500
arme72

ξεχασα, σε παρακαλω πες μου πως μπορεις και ανεβαζεις φωτογραφιες θελω να δειξω το σκαφος μου που το ζητανε καποιοι φιλοι
,επισεις ξεχασα να σου πω οτι η yamahα ειναι μια και μοναδικη με το μικροτερο κοστος συντηρησης και να θυμασαι οτι 1000 κυβικα η yamaha τα μετραει στην προπελα και επισεις οι διαφορα 50 με 60ειναι πολυ καλη, στα 50 θα εχεις τη μανετα στο τερμα αρα στροφες ψηλα αρα καταναλωση μεγαλη ,ενω με 60 μανετα στο 2/3 καταναλωση μικροτερη και δυναμη περισσοτερη και σιγουρα θα ειναι και πιο ελαφρυα απο την mercury σαν 60αρα
δηλ εγω θα σου ελεγα 60αρα και σιγουρα οχι το 460,τριαντα ποντοι ειναι διαφορα στην θαλασσα και νομιζω κουβαλας και ενα ατομο παραπανω,για πιο λογο λοιπον αφου στα ιδια χρηματα θα κινηθεις
ΑΡΑ ΚΟΙΤΑ ΜΟΝΟ 490
arme72
[quote name='grila' date='Mar 27 2008, 12:51 PM' post='219236']

[/quo
ΞΕΧΑΣΑ,, ΔΕΣ ΠΟΣΟ ΒΑΡΟΣ ΕΧΕΙ Η MERCURY KAI ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΑΝ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΟΝΣΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ 460 ΧΩΡΙς ΕΠΕΙΠΛΕΟΝ ΚΟΣΤΟΣ,
ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΑ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΚΟΝΣΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΤ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
(ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΝΣΟΛΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ¨¨ ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ¨¨ ΠΙΣΤΕΨΕΜΕ)

ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ
unregister
Το εχω απο το 2000 κανενα προβλημα πλαναρει με 40 hp και 3 ατωμα με φουλ εξοπλισμο .
Απο χωρους αστο δεν εχει αντιπαλο δες τις φωτο και θα καταλαβεις .Στην 3η φωτο ειμαστε μεσα εγω ο Αλκης και ο Τασος greekgod.Πολυ φορτιο λεμε laugh.gif
profodik
Ρε συ, τι ωραίο παληκάρι ήταν, αυτός με το λευκό καπέλο, στα νιάτα του? tounge1.gif
grila
ευχαριστω.οποιος εχει να πει κατι ας το πει τωρα πριν παω και το κλεισω.
Ionian
QUOTE(grila @ Mar 28 2008, 12:18 AM) *

...to lew..."KLEISTO"...kai kala taksidia na exeis wink1.gif
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
QUOTE(profodik @ Mar 27 2008, 11:17 PM) *
Ρε συ, τι ωραίο παληκάρι ήταν, αυτός με το λευκό καπέλο, στα νιάτα του? tounge1.gif

Καλα ρε...ποτε δεν ειχε μαλλια αυτος; laugh.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE(grila @ Mar 28 2008, 02:18 AM) *

Κλειστο Ντινο, δεν υπαρχει καλυτερο yes.gif
Chris Manousopoulos
αν η χρήση του είναι παράκτια πάρτο. μη θελήσεις μόνο να πας τίποτα κύθνο, σέριφο κτλ.
arme72
QUOTE(unregister @ Mar 27 2008, 10:22 PM) *
Το εχω απο το 2000 κανενα προβλημα πλαναρει με 40 hp και 3 ατωμα με φουλ εξοπλισμο .
Απο χωρους αστο δεν εχει αντιπαλο δες τις φωτο και θα καταλαβεις .Στην 3η φωτο ειμαστε μεσα εγω ο Αλκης και ο Τασος greekgod.Πολυ φορτιο λεμε laugh.gif

αγαπητε φιλε πιο μοντελο εχεις,το 490 ή το 460;
εχω το 50οccf,ειδες τι ποιοτητα κατασκευης εχουν;Ειναι τα καλυτερα ελληνικα σκαφη και απο τα καλυτερα ευρωπαικα
Εγω πιστευω οτι στον φιλο μας το καλυτερο πακετο ειναι με την 60αρα,πρωτον τα χρηματα ειναι ιδια και τα αλλογα ειναι πολυ καλο να τα εχεις στη θαλασσα,μπορει να σου τυχει ενας καιρος απο το πουθενα, να μπορεις να φυγεις οχι να κολλας στο νερο
Αν εχεις 5 ατομα η 60αρα ειναι μανουλα, και παντα θα ειναι ξεκουραστη
Εγω λοιπον θα του ελεγα 60αρ που εχω καποια πειρα,, ο πωλητης θα του πει και με τις δυο παει το σκαφος
60 ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
arme72

ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 500 TO CCF;;;ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!1
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΤΑ ΓΡΑΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΚΑΦΟΣ
ΤΩΡΑ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ 40ΑΡΑ;;;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΚΑΦΟΣ,,ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΝΤΟΣ...
Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΑΠΟ 50 -100 ΕΓΩ ΕΧΩ 100(SELVA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ YAMAHA) TΡΟΜΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΥΣΙΜΑ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ
ΑΝ ΘΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΑ EMAIL MAS ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΓΝΩΜΕΣ,ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΚΤΛ
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ PAULOSARME72@YAHOO.GR ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΕΡΚΥΡΑ..ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΦΩΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΣΤΟ ΣΚΑΦΟΣ Π.Χ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΚΤΛ ΜΕΧΡΙ ΟΤΙ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ;;
unregister
QUOTE(arme72 @ Mar 28 2008, 01:40 PM) *

αγαπητε φιλε πιο μοντελο εχεις,το 490 ή το 460;
εχω το 50οccf,ειδες τι ποιοτητα κατασκευης εχουν;Ειναι τα καλυτερα ελληνικα σκαφη και απο τα καλυτερα ευρωπαικα
Εγω πιστευω οτι στον φιλο μας το καλυτερο πακετο ειναι με την 60αρα,πρωτον τα χρηματα ειναι ιδια και τα αλλογα ειναι πολυ καλο να τα εχεις στη θαλασσα,μπορει να σου τυχει ενας καιρος απο το πουθενα, να μπορεις να φυγεις οχι να κολλας στο νερο
Αν εχεις 5 ατομα η 60αρα ειναι μανουλα, και παντα θα ειναι ξεκουραστη
Εγω λοιπον θα του ελεγα 60αρ που εχω καποια πειρα,, ο πωλητης θα του πει και με τις δυο παει το σκαφος
60 ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Φιλε Παυλο η εκδοση του δικου oplympic ειναι 500ccn .Ειναι η πιο λιτη εκδοση απο την 500ccf .Αρκετα ελαφρυτερο και με μεγαλυτερους χωρους στο deck καθοτι απουσιαζει το καθισμα μεταξυ κονσολας και του πισω καθιμσατος (πισω ταμπουκι) .Αυτος ειναι και ο λογος που η 40 αρα με παει σχετικα καλα .Το δικο μου εχει μεγιστη ιπποδυναμη τα 90 hp .Διστυχως η αλλες φωτο που εχω δεν ειναι για δημοσιευση . cool.gif

To 490 το ειδα στην εκθεση ,δεν μου αρεσε καθολου ειναι πιο πολυ βαρκα και λιγοτερο open .
grila
QUOTE(ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ @ Mar 28 2008, 05:39 AM) *
QUOTE(profodik @ Mar 27 2008, 11:17 PM) *

Καλα ρε...ποτε δεν ειχε μαλλια αυτος; laugh.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE(grila @ Mar 28 2008, 02:18 AM) *

Κλειστο Ντινο, δεν υπαρχει καλυτερο yes.gif

το 500 εννοεις εσυ.παει πολυ ρε.το 490 θα παρω με αυτη τη διαταξη
οπως το βλεπεις με μια honda 50 πισω ή selva 60.με βολευει που δεν εχει πλατη στον καναπε πισω,που το καγκελο δεν πιανει ολη την κουπαστη και πως αν πουληθει θα λεει 490 αντι για 460.με τον καιρο βεβαια αν μου γουσταρει καταλαβαινεις οτι θα γινει πολυ εργαλειο.μαξιλαρια ιπαλον νεοπρεν,τεντα inox,βοηθητικη,εργατης,βυθομετρο,προπελα inox κτλ.

τι λες;

δωσε τα φιλια μου στον spazar γιατι τον πληγωσα.μπορει να το βγαλω και λευτερη το σκαφακι αν με συγχωρησει
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
QUOTE(grila @ Mar 28 2008, 06:26 PM) *
οπως το βλεπεις με μια honda 50 πισω ή selva 60.με βολευει που δεν εχει πλατη στον καναπε πισω,που το καγκελο δεν πιανει ολη την κουπαστη και πως αν πουληθει θα λεει 490 αντι για 460.με τον καιρο βεβαια αν μου γουσταρει καταλαβαινεις οτι θα γινει πολυ εργαλειο.μαξιλαρια ιπαλον νεοπρεν,τεντα inox,βοηθητικη,εργατης,βυθομετρο,προπελα inox κτλ.τι λες;

good.gif good.gif good.gif

QUOTE(unregister @ Mar 28 2008, 04:24 PM) *
Δυστυχως η αλλες φωτο που εχω δεν ειναι για δημοσιευση . cool.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
delete
QUOTE(arme72 @ Mar 27 2008, 05:08 PM) *

αγαπητε φιλε,μολις ηρθα απο ιωαννινα(εκμεταλευομαι δυο καταστηματα και παω συχνα)
Περασα απο τα παιδια για να παρω ενα καλαμι ψαρεματος.Ειχαν ετοιμο ενα 490 για παραδοση.Στο περιγραφω,, με 60 yamaha (μολις το ειδα πραγματικα μου ηρθες στο μυαλο)ολα τα ηλεκτρικα,γενικο διακοπτη-υδατοπαγιδα -κορνα κτλ(καλυτερα παρτους τηλ και ζητα το Βαγγελη απο πρωι,δε χανεις τιποτα και πες ,, εμαθα οτι υπαρχει μια προσφορα για το 490, για περιγραψτε μου τι περιεχει;,, μη ντρεπεσε λεφτα θα δωσεις) ντεποζιτο ενσωματωμενο στην κονσολα νομιζω 40 λιτρα,αρκετο γιατι δεν εχεις καταναλωσει και ειδικα με yamaha, με μαξιλαρια και ολο τον σωστικο εξοπλισμο + τρειλερ
14,500

Γεια χαρά σε όλους στο φόρουμ,αν και οι περισσότεροι απουσιάζετε λόγο εποχής.Μπαίνω εδώ και μερικές μέρες εδώ και ομολογώ ότι έμαθα κάποια πράγματα όσον αφορά τα σκάφη γενικώς.Είμαι και γω προς αναζήτηση μικρου πολυεστερικού για παράκτια χρήση,για λόγους αναψυχής και μόνο.
Με αφορμή αυτό που έγραψε ο φίλος arme72 για την olympic 490,έχω να πω ότι πέρασα σήμερα (18/7) από το συγκεκριμένο ναυπηγείο,το οποίο βρίσκεται λίγα χλμ από την περιοχή μου,και για το συγκεκριμένο σκάφος η τιμή της βασικής έκδοσης (sx)που μου είπαν είναι 15.550 + 60hp 4t + τρέηλερ + μαξιλάρια χωρίς τα σωστικά.Οπότε αν ευσταθούν τα λόγια του φίλου arme72,ο Βαγγελάκης την έχει σε σαφώς καλύτερη τιμή.
Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και θα το εκτιμούσα αν κάποιος που γνωρίζει πει την γνώμη του.Για τα Glastron θέλω να ρωτήσω (αμερικάνικα σκάφη),τα οποία βλέπω ότι έχουν πολύ ελκυστική τιμή.Βρήκα στο e-skafos, Glastron 5.30 με 115hp 4t Evinrude και με πολλά εξτρά 17880.Ανέφερε και ένας φίλος απ΄ότι είδα κάτι ανάλογο(για τα Glastron) πριν καιρό εδώ σε αυτό το ποστ.Γνωρίζει κανείς αν είναι αξιόπιστα,αν έχουν καλή πλεύση και γενικά ότι άλλο τυχόν γνωρίζει γι΄αυτά τα σκάφη,στην κατηγορία των 5+ μέτρων.
Επισυνάπτω και δύο φωτογραφίες για να δείτε το σκαφάκι.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,καλό καλοκαίρι σε όλους εύχομαι..
Argentok
Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο!
Θα ήθελα γνώμες από τους πιό έμπειρους... Πριν δύο μέρες αγόρασα το Aquamar First 4.65 μεταχειρισμένο με 50άρι μοτέρ Yanaha. Ήταν πολύ καλή ευκαιρία και έτσι δεν αφιέρωσα πολύ χρόνο για να το ψαξω. Γνωρίζει κάποιος κάτι για το συγκεκριμένο πακέτο; Από πλεύση πως είναι;
Σας ευχαριστώ πολύ...
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.