Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:βουίζει το αυτι σας;
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ελεύθερη Κατάδυση > Φυσιολογία και Ιατρική
grila
είμαι περίεργος σε ποσους εχει μεινει τετοιο κουσουρι και ποσοι το ξεπερασαν

1.με λενε ντινο και το αριστερο μου αυτι βουίζει
τραυμα στον κοχλια απο καθυστερημενη εξισωση ή φραγμενη ευσταχιανη κατα την αναδυση.καθολου πονο ή ζαλαδα(λιγο ιλιγγο οταν βγηκα απ τη θαλασσα).το βουητο ξεκινησε δυνατο και σε διαφορες εναλλασωμενες συχνοτητες,με μεγαλη απωλεια ακοης,κατα την εξοδο μου στην επιφανεια.νοσηλεια μια εβδομαδα για χορηγηση φαρμακων με ορο,σε νοσοκομειο της αθηνας(επαρχιακο δεν με καλυπτε αν και η θεραπεια ειναι τυπικη και γνωστη).συνεχεια θεραπειας με φαρμακα για 6 μηνες.τελικα μου εμεινε το κουσουρι,καποιες στιγμες πιο δυνατο,και αλλες ανεπαισθητο.2-3 μηνες αποχη λογω απαγορευσης εξισωσεων,φυσηματος μυτης κτλ και καμποσους ακομα προσεχτικα και προοδευτικα.αν και τον συνηθησα το θορυβο,καποιες στιγμες σε περιβαλλον με ηχους κατανταει σπαστικος,και μου εχει ληψει υπερβολικα η απολυτη σιγη.σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα

να συμπληρωσω οτι οι πιο κρισιμες ειναι οι πρωτες ωρες και πρεπει να πας αμεσα στο νοσοκομειο.εγω πηγα την επομενη.κλασσικος μ@λ@κ@ς
sotdan
Επί μονίμου βάσεως.

Σωτήρης.
mad
και μενα συνεχεια και απο οτι μου λενε δεν ιδρωνει κιολας
Stelios_Rjk
Εγω παρολο που παλιοτερα παθαινα διαφορα και δεν ακουγα απο το ενα ή και τα δυο αφτια, πλεον εχω αποκαταστησει τις ισοροπιες και προλαβμανω καταστασεις.
Ευτυχως δε μου εχει μεινει καποιο βουιτο... φτου φτου φτου.
foutsoglou
Eδω και 20 μέρες απέχω λόγω μπουκόματος τις ευσταχιανης, απο οτι μου είπανε πιοδης εσω οτιτιδα, λογώ οτι έπεσα με αλλεργια στο νερο.
Η θεραπεια που κάνω ειναι φυσιολογικος ορος και NASONEX.
Η πλάκα ειναι οτι την μέρα που βουτιξα ειχα λιγο καταροη ελεο αλεργιας.Δεν ζορισα τα αφτια μου καθολου αλλα μετα απο 2 μερες στο δεξι αφτι παρουσιαστηκε μπουκωμα,στην αρχη νομιζα οτι ηταν νερο αλλα μετα απο 2 μερες που πηγα σε ΟΡΛ μου εβγαλε αυτην την διαγνωση.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΑΜΕΝΟΣ, ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΨΑΡΕΨΩ.
COSTAS
Εμβοή στο αριστερό αυτί από πέρυσι. Κάποιες φορές έντονο και άλλες φορές χωρίς ιδιαίτερη ενόχληση. Τώρα αποφεύγω να βουτάω από φόβο μήπως χειροτερεύσει.
Στην αρχή ξεκίνησε σαν να είχε βουλώσει το αυτί μου και μετά άρχισε το σφύριγμα.
Οι ιατροί που έχω πάει μου έχουν πεί πως δεν υπάρχει θεραπεία.
Απλά μαθαίνεις να ζεις μ΄ αυτό.
Απλά ελπίζω να μην χειροτερεύσει γιατί τότε..........
mimisno1
Aπωλεια ακοης στο δεξι 45% αριστερο 30%(δικη μου εκτιμηση) βουιτο συνεχομενα ποτε ερχετε (στα καλα καθουμενα, και εντονο ετσι) ποτε φευγει. Την πρωτη φορα που ειχα παει στον γιατρο για μια ωτιτιδα μου ειχε πει κατι για εξοστωσεις στο αυτι μου και οτι ισως μετα απο χρονια χρειαστει εγχιρηση. εχουν περασεισιγουρα πανω απο 10 χρονια. εγχιρηση δεν εκανα ουτε σε γιατρο ξαναπηγα.
george-diver
Το Σαββατο το επαθα για πρωτη φορα.Βουιζε το δεξι μου αυτι για κανενα 15 λεπτο(μεσα στο νερο).
Να σημειωσω οτι πολλες φορες σταματαω την βουτια γιατι δεν εξισωνει το δεξι αυτι.
Ξερεις κανεις γιατι μπορει να μην εξισωνει ενα απο τα δυο αυτια?
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
Μονιμο βουητο εδω και 4-5 χρονια, πηγα στο γιατρο, εκανα ακοογραμμα και διαπιστωσαμε οτι εχω 100% απωλεια ακοης καποιων πολυ υψηλων συχνοτητων, ενω δεν εχω καμια απωλεια ακοης σε συχνοτητες "χρησιμες". Φαρμακα για κανα διμηνο και επρεπε να παω για επανεξεταση, δεν πηγα ποτε, το βουητο παραμενει....
Πολυ γελιο θα εχουμε στα γεραματα.... cry.gif
GIANNKATS
edo kai mia bdomada file mou
sotdan
QUOTE(ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ @ Jun 27 2007, 11:27 AM) *
Μονιμο βουητο εδω και 4-5 χρονια, πηγα στο γιατρο, εκανα ακοογραμμα και διαπιστωσαμε οτι εχω 100% απωλεια ακοης καποιων πολυ υψηλων συχνοτητωνcry.gif

Κυριάκο σε 8 μήνες θα τις ακούς ρε φίλε να 'σαι σίγουρος. wink1.gif
Αλλά είναι πολύ γλυκές!!!

Σωτήρης.
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
QUOTE(sotdan @ Jun 27 2007, 11:36 AM) *
Κυριάκο σε 8 μήνες θα τις ακούς ρε φίλε να 'σαι σίγουρος. wink1.gif
Αλλά είναι πολύ γλυκές!!!

wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
T-Factor
Με λένε Γιώργο και το αριστερό βουίζει μόνιμα!
theo-attack
Μου φαίνεται ότι έχουμε κάνει χρυσούς του Ωριλάδες...

Εδώ και καμία 10ετία μόνιμη εμβοή εξ' αριστερών.

Θεόφιλος
k.andre
Γιώργο Ταγαρά & Θεόφιλε, τι σας έχουν πει οι ΩΡΛ για τις εμβοές; Πρόκειται για μόνιμη βλάβη; Υπάρχει αντιμετώπιση έστω και χειρουργική;

Πάντως πρέπει να είναι κάτι πολύ ενοχλητικό.
theo-attack
Κώστα εγώ τελικά την έχω περίπου 14 χρόνια (πάει μεγάλωσα!) και συνοδεύεται και από μειωμένη (κατά 30%) ακοή.

Πρόκειται για βλάβη του ακουστικού νεύρου που δεν αποκαθίσταται. Προσωπικά δεν με ενοχλεί και την έχω συνηθίσει. Σε αυτό συμβάλει και το γεγονός ότι έχει αυξηθεί το επίπεδο του περιβαλλοντικού θορύβου. Ορισμένες φορές μου είναι και ιδιαίτερα χρήσιμη όταν πχ. κλαίει το βράδυ η μικρή. laugh.gif

Όμως αν τύχει και βρεθώ πολύ κοντά σε πηγή θορύβου (πχ. κροτίδες) τότε αυξάνεται για 1-2 μέρες αλλά και πάλι αντέχεται.

Θ.
T-Factor
QUOTE(k.andre @ Jun 27 2007, 02:25 PM) *
Γιώργο Ταγαρά & Θεόφιλε, τι σας έχουν πει οι ΩΡΛ για τις εμβοές; Πρόκειται για μόνιμη βλάβη; Υπάρχει αντιμετώπιση έστω και χειρουργική;

Πάντως πρέπει να είναι κάτι πολύ ενοχλητικό.

Κώστα δεν φτιάχνει. Πλήρη απώλεια κάποιων συχνοτήτων και μείωση της ακοής γύρω στο 25%.(Το αριστερό)
Το συνηθίζεις, απλά συνήθως μετά από ψάρεμα ή έντονη άσκηση γίνεται πιό δυνατό, αλλά επανέρχεται στο συνιθισμένο ανεκτό επίπεδο.
SUBMARINE
Μαλλον εχει σουξε το βουισμα.
Εγω την επαθα πριν 1 μηνα σε ρηχα νερα 3-4 μετρα.Δεν καταλαβα πως εγινε απλα οταν βγηκα απο το νερο ειχε βουλωσει και στην συνεχεια αρχισε το βουισμα....
Στην αρχη υψηλη συχνοτητα-κατι απο Υενεδ παλια οταν τελειωνε το προγραμμα κατα τις 12 (οι ποιο μεγαλοι το θυμουνται) laugh.gif , στην συνεχεια και μετα απο αγωγη σαν φυσημα και ποιο χαμενος ηχος.
οταν βουταω η οταν ασκουμαι φουντωνει.
Το περιεργο που το μοιραζομαι μαζι σας ειναι οτι πηγα μετα απο μια εβδομαδα σε ΩΡΛ (ο ιδιος που με εγχειρησε-Βλεπε τοπικ προηγουμενο με τυμπανοπλαστικη) και με εξετασε με ακουογραμμα και τα σχετικα.
Σε ερωτηση μου αν μπορω να παω για ψαροντουφεκο το Σαββατο,στον γιατρο πηγα Τριτη,Δεν μου το απαγορευσε.Απλα οχι πολυ βαθια μου ειπε και αν ζαλιστεις καλυτερα να βγεις εξω.Αυτο για το παλλικαρι που ειπε για 2-3 μηνες αποχη απο το νερο.
Το θεμα ειναι οτι οταν εξισωνω νιωθω λιγο σαν ζαλαδα η χασιμο ισορροπιας ας πουμε.
Γιατι αραγε? Επισης οταν εξισωνω το ενα αυτι ανοιγει ποιο γρηγορα απο το αλλο το οποιο κανει και ηχους στην εξισωση mad.gif mad.gif mad.gif
Μαλλον κουφαλογο θα ειμαι οταν γερασω αλλα δεν πειραζει.

Εχει και τα θετικα του. tounge1.gif
jimapos
Mono otan exo pano apo mia bdomada na butikso buizoun ola mou......
Stefanos
QUOTE(SUBMARINE @ Jun 27 2007, 04:33 PM) *
Μαλλον εχει σουξε το βουισμα.
Εγω την επαθα πριν 1 μηνα σε ρηχα νερα 3-4 μετρα.Δεν καταλαβα πως εγινε απλα οταν βγηκα απο το νερο ειχε βουλωσει και στην συνεχεια αρχισε το βουισμα....
Στην αρχη υψηλη συχνοτητα-κατι απο Υενεδ παλια οταν τελειωνε το προγραμμα κατα τις 12 (οι ποιο μεγαλοι το θυμουνται) laugh.gif , στην συνεχεια και μετα απο αγωγη σαν φυσημα και ποιο χαμενος ηχος.
οταν βουταω η οταν ασκουμαι φουντωνει.
Το περιεργο που το μοιραζομαι μαζι σας ειναι οτι πηγα μετα απο μια εβδομαδα σε ΩΡΛ (ο ιδιος που με εγχειρησε-Βλεπε τοπικ προηγουμενο με τυμπανοπλαστικη) και με εξετασε με ακουογραμμα και τα σχετικα.
Σε ερωτηση μου αν μπορω να παω για ψαροντουφεκο το Σαββατο,στον γιατρο πηγα Τριτη,Δεν μου το απαγορευσε.Απλα οχι πολυ βαθια μου ειπε και αν ζαλιστεις καλυτερα να βγεις εξω.Αυτο για το παλλικαρι που ειπε για 2-3 μηνες αποχη απο το νερο.
Το θεμα ειναι οτι οταν εξισωνω νιωθω λιγο σαν ζαλαδα η χασιμο ισορροπιας ας πουμε.
Γιατι αραγε? Επισης οταν εξισωνω το ενα αυτι ανοιγει ποιο γρηγορα απο το αλλο το οποιο κανει και ηχους στην εξισωση mad.gif mad.gif mad.gif
Μαλλον κουφαλογο θα ειμαι οταν γερασω αλλα δεν πειραζει.

Εχει και τα θετικα του. tounge1.gif

Epeidi to ena auti exiswnei pio grigora apo to allo uparxei diafora piesis kai gi auto zalizesai. Prosexe giati i zalada einai poli epikundini kai borei na sou prokalesei apwleia prosanatolismou mesa sto nero.
Sti thesi sou tha pigaina kai se deutero ORL gia mia deuteri gnwmi.
grila
QUOTE(SUBMARINE @ Jun 27 2007, 06:33 PM) *

εγω ειμαι το παλικαρι που ειπε για τους 2-3 μηνες.καλα θα κανεις να συμβουλευτεις γιατρο που γνωριζει απο καταδυσεις γιατι μαλλον επεσες σε πολυασχολο χειρουργειακια.
SUBMARINE
Καλε μου φιλε ο γιατρος μου ειναι απο τους καλυτερους στην Θεσσαλονικη.
Η δουλεια που εκανε με το αυτι που μου εγχειρησε ηταν τρομερη.
Ωστοσο δεν μπορω να πω οτι ειναι ειδικος στις καταδυσεις.
Παρακαλω οποιος γνωριζει καποιον εξειδικευμενο ΩΡΛ σε καταδυσεις στην Θεσσαλονικη να μου πει για να παω.
Ευχαριστω.
ktmbyc
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ
sotdan
Θόδωρε έχεις pm.

Σωτήρης.
SUBMARINE
τι ειναι αυτο?
k.andre
QUOTE(SUBMARINE @ Jul 6 2007, 12:19 PM) *
τι ειναι αυτο?

Δεν είναι ασθένεια βρε! Μη φοβάσαι! Προσωπικό μήνυμα εννοεί!
marinos.a
Ναι εδώ και καιρώ.
christodoulatos
Έχω και γώ εμβοή στο αριστερό αυτί από μαλ@#$ μου. ενώ ήμουνα λίγο μπουκωμένος έκανα μία βουτιά στα 3 με 4 μέτρα, ενώ κατέβαινα εξίσωνε μόνο το δεξί αυτί αλλά δεν ένιωθα πόνο οπότε συνέχισα. όταν μπήκα στο αμάξι το κατάλαβα. πήγα σε διάφορους γιατρούς όπου ο καθένας έλεγε το δικό του όσπου τελικά κατέληξα ότι είναι πρόβλημα στον κοχλία. έχω χάσει κάποιες υψηλές συχνότητες και το βουητό έχει μειωθεί αρκετά αλλά παρέμεινε και το συνήθισα.

Συμπέρασμα: καλύτερα να βγείς έξω και να χάσεις ένα ψάρεμα αν δεν εξισώνεις καλά και να πάς την επόμενη εβδομάδα παρά να αποκτήσεις πρόβλημα , να ταλαιπωρηθείς με τους γιατρούς, να κάνεις να ξαναβουτήξεις κάποιους μήνες και να σου μείνει και κουσούρι.
SUBMARINE
ΠΑΙΔΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΟΥΗΤΟ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ.ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΡΑΓΕ?
ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΗΓΑ ΣΥΡΟ ΚΑΙ ΒΟΥΤΗΞΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ.
2 ΜΟΥΡΜΟΥΡΟΜΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΤΑΠΟΔΑΚΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΡΗΧΑ ΒΕΒΑΙΑ (5-6 ΜΕΤΡΑ).
ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΑ 12 ΜΕΤΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ.
Chocorello
Μόνιμο σφύριγμα και στα δύο αυτιά εδώ και δύο μήνες.
Η αιτία μάλλον όχι βουτιά, αλλά κρίση άγχους. (πανικού)
Ολα καλά στις εξετάσεις, ακούω τα πάντα μια χαρά, οι μαγνητικές δείχνουν υγειή λιθοδειδή, ιγμόρια οκ με ελάχιστη βλένα κατάλοιπα ιγμορίτιδας, αυτιά καθαρά και ωραία, αλλα οι ελαφρές ζαλάδες με το σφύριγμα δείχνουν μάλλον σε ύδρωπα.

Μου είπαν χρειάζεται χρόνος και παρατήρηση για εντοπισμό των συμπτωμάτων και πιθανώς θεραπεία με ενέσεις μέσα στο αυτί.

Προς το παρόν, είμαι συνέχεια τσίτα, δεν βουτάω, με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά, δεν αντέχω την ησυχία γιατί ακούω το σφύριγμα, το οποίο είναι τόσο δυνατό που το ακούω ακόμα και οδηγώντας μοτοσυκλέτα με 160+...

Θα το συνηθίσουμε κι αυτό, μάλλον....

huh.gif
z360
Λοιπον φιλοι μου αυτο που παθατε - επαθα ονομαζεται "οξεια νευρικη βαρυκοια¨" εχει σχεση σαφως με τον κοχλια ο οποιος γεμιζει αιμα (αιματωμα κοινως) χωρις να εχει προηγηθει εντονη προσπαθεια εξισωσης η να εχουμε πιεσει-ζορισει πολυ τα αυτια μας για να εξισωσουν....
το απο τι εγινε αυτο δεν το μαθαινουμε ποτε και δεν εχει να κανει αποκλειστηκα με την καταδυση μας μπορει να το παθει οποιοσδηποτε χωρις καμια προειδοποιηση(αυτα μου τα ειπε ο γιατρος που μου το εφτιαξε απο 100% απωλεια ακοης στο δεξι αυτι)πραγμα που εχει γινει οπως ανακαλυψα σε καποιους γνωστους μου που δεν εχουν σχεση με θαλασσα γενικως πλην καλοκαιρινου μπανιου
Αγωγη με ισχυρα αιμοδιαλυτικα και αγγειοσταλτικα φαρμακα συν κορτιζωνη και βιταμινες συν αξονικη για σιγουρια με εκαναν περδικι σε ενα μηνα περιπου
με επαναφορα 100% πλην καποιων υποηχων ακουστικων συχνοτητων οι οποιες μαλλον θα επανελθουν αργα αργα και δεν προβληματιζουν γιατι δεν εχουν σχεση με συχνοτητες ομιλιας
καμια φορα εχω καποιο ενα ελαφρυ βουητο και καποιες αλλες αντιλαμβανομαι περιεργους ηχους
στο νερο ειχα το οκ να μπω σε 15 με 20 μερες αλλα το τρεναρισα στον 1,5 μηνα
στην επαναφορα μου εφτασα να ψαρευω αρκετα βαθεια χωρις καμια ενοχληση ολα ηταν σαν παλια
το μονο αρνητικο οταν κοιταω τα ποσα φαρμακα επαιρνα και ποσα αλλα παιρνω τωρα γιατι ξανακοιλησα με πυρετο και πονολαιμο συν μπουκωμα καταλοιπα του αποδυναμομενου ανοσοποιητικου μου συστηματος που εδω και κοντα 2 μηνες το φορτωνω φαρμακα και αντιβοιωση.......(ρε λες να φταιει που σε λιγο παταω τα 40????? και οχι τα φαρμακα????λες???)
mbthemis
Παιδια το έχει πάθει ο πατέρας μου και τον έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά....

αν κανείς σας ξέρει τρόπο και γιατρούς please pm...
Εσύ ειδικά βασίλη που σε κάνανε καλά....

αλλάζει η ποιοτητα ζωής από αυτό....
pda
Ρε παιδιά πολλοί έχετε πρόβλημα με τα αυτιά σας και πολλοί δεν κανετε τίποτα!!!! Απλά παραδώσατε τα όπλα scare.gif

Εγώ είχα ένα περιστατικό "αιφνίδιας βαρηκοίας" και μου έχει μείνει το κουσούρι να μην ακούω την απόλυτη ησυχία απο
το δεξί μου αυτί + απώλεια κάποιων συχνοτήτων.

Κάποιος μέσα στο site είχε πει για θεραπεία σε υπερβαρικό θάλαμο...

Το δοκίμασε κανείς?
z360
Nα τονισω οτι για πληρη θεραπεια πρεπει να παμε στο γιατρο εντος 48 ωρων απο τη στιγμη που θα το παθουμε περαν αυτου του οριου παιζεται και η πληρης η οχι επαναφορα της ακοης μας
εγω το επαθα Σαββατο και πηγα στ γιατρο Πεμπτη...!!!! και αφου με εκραξε μου εδωσε σχετικη ποιο δυνατη αγωγη και μαζι με μπολικη τυχη ειμαι καλα(μου ειπε οτι υπηρχε πιθανοτητα λογο καθηστερησης να μην μπορουσα να ακουσω ουτα 30-40% σε σχεση με οσο ακουγα πριν)
γι αυτο προσοχη οποιος το παθει γρηγορα στο γιατρο για να προλαβει τα χειροτερα
Γιώργος Δεμέτης
QUOTE(ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ @ Jun 27 2007, 01:01 PM) *
Μονιμο βουητο εδω και 4-5 χρονια, πηγα στο γιατρο, εκανα ακοογραμμα και διαπιστωσαμε οτι εχω 100% απωλεια ακοης καποιων πολυ υψηλων συχνοτητων, ενω δεν εχω καμια απωλεια ακοης σε συχνοτητες "χρησιμες". Φαρμακα για κανα διμηνο και επρεπε να παω για επανεξεταση, δεν πηγα ποτε, το βουητο παραμενει....
Πολυ γελιο θα εχουμε στα γεραματα.... cry.gif

Κυριάκο ου γαρ έρχεται μόνο. Πάντως όταν πηγαίνω στον ΩΡΛ αμέσως μου κάνει την εξής ερώτηση.
Στα πόσα μέτρα είπαμε κατεβαίνεις? Αυτό σημαίνει ότι η οικογένεια μας (των ψαροτουφεκάδων) είναι κουφούλα.
oceanic
Ακομα ένας στο club. Βουητο για ενα περιπου μηνα το οποιο θα μεινει μονιμα. απώλεια ακοής στις ψηλες συχνοτητες (6000 ΚΑΙ 8000 HZ).
To λαθος που εκανα ειναι οτι συνεχισα να εξισώνω και μετα την ζημια γιατι ο γιατρος στον οποίο πηγα ειναι ηλιθιος.
Τωρα σινεχιζω να παιρνω κατι αγειοδιασταλτικά μπας και βελτιωθει η κατασταση.
z360
Tο λαθος σου βασικα ειναι που δεν πηγες αμεσως στο γιατρο (ετσι καταλαβα τουλαχιστον)
οσον αφορα τα φαρμακα θελει πολυ ισχυρα αγγειοδιασταλτικά (εγω επαιρνα 5000mg ημερησιως...!!!) συν κορτιζωνη και βιταμινες για 1 μηνα....
να πας και σε αλλο γιατρο μην παιζεις με την ακοη σου...
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.