Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΑΛΙΕΙΑΣ
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Διάφορα
gio707
Παιδες ξερετε τι χρειαζεται για την ανανεωση της αδειας αλιειας?ερασιτεχνικης εννοειτε
Yiorgos_M
Δες εδώ : http://www.kep.gov.gr/portal/page/portal/M...=136&lng=EL
panosb
QUOTE(ALGI @ Jun 2 2007, 10:50 AM) *

Μπορει να ανανεωθεί σε οποιοδήποτε λιμεναρχείο και εαν αποφασίσεις να πας σε ΚΕΠ ...περαστικά! Σε 2 δύο Κεπ που ρώτησα, συγχίστηκα όταν ευθαρσώς μου είπανε οι υπεύθυνοι ότι παρόλο που προβλέπεται η ανανέωση αδειών απο τα ΚΕΠ αυτοί απλά δεν το αναλαμβάνουν! Χωρίς περαιτέρω αιτιολόγηση αυτού. Μαλιστα με παρέπεμψαν και στον Αντιδήμαρχο Λαυρίου και Κορωπίου αντίστοιχα εάν ήθελα να διαμαρτυρηθώ!!! Αιώνιο Ελληνικό Κράτος!!!

Πανος
Yiorgos_M
Αν δεις λίγο καλύτερα το link λέει :Σχετικά έγγραφα και μεταξύ άλλων ζητάει
  • Αποδεικτικό είσπραξης Λιμενικής Αρχής € 3 υπέρ Μετοχικού Ταμείου Ναυτικού.
  • € 20 σε περίπτωση που τελειώσουν οι σελίδες του βιβλιαρίου για την αγορά νέου εντύπου της αδείας (διατιμημένο έντυπο Ν.Α.Τ.)
  • Αποδεικτικό είσπραξης Λιμενικής Αρχής € 3 υπέρ ΕΚΟΕΜΝ
δηλαδή πρέπει να έχεις στο χέρι αυτά τα αποδεικτικά. Και εύλογα τίθεται το ερώτημα : αφού θα πάω που θα πάω στο Λιμεναρχείο να πληρώσω ποιός ο λόγος να γυρίσω στο ΚΕΠ για την ανανέωση; οέο; Θα έπρεπε να έχουν προβλέψει η όλη διαδικασία να μπορεί να γίνεται εξ' ολοκλήρου στα ΚΕΠ.
gio707
σας ευχαριστω πολυ ολους για τη γρηγορη αποκριση
giannispl
QUOTE(panosb @ Jun 2 2007, 03:30 PM) *
Μπορει να ανανεωθεί σε οποιοδήποτε λιμεναρχείο και εαν αποφασίσεις να πας σε ΚΕΠ ...περαστικά! Σε 2 δύο Κεπ που ρώτησα, συγχίστηκα όταν ευθαρσώς μου είπανε οι υπεύθυνοι ότι παρόλο που προβλέπεται η ανανέωση αδειών απο τα ΚΕΠ αυτοί απλά δεν το αναλαμβάνουν! Χωρίς περαιτέρω αιτιολόγηση αυτού. Μαλιστα με παρέπεμψαν και στον Αντιδήμαρχο Λαυρίου και Κορωπίου αντίστοιχα εάν ήθελα να διαμαρτυρηθώ!!! Αιώνιο Ελληνικό Κράτος!!!

Πανος

Μια από τα ίδια σε ΚΕΠ του κέντρου... thumbdown.gif thumbdown.gif
Skylovaravas
Εγώ παιδιά πήγα να βγάλω άδεια στα ΚΕΠ Χαλκίδας με εξυπηρέτησαν άμεσα και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η άδεια θα είναι έτοιμη σε 2-3 βδομάδες από ότι μου είπαν στο ΚΕΠ και αυτό λόγο Λιμενικού. Μέχρι τότε μου δώσανε τις αποδείξεις από τα παράβολα που χρειάζονται για την άδεια ως αποδεικτικά ότι έχω άδεια και είμαι νόμιμος.
panosb
QUOTE(ALGI @ Jun 2 2007, 06:26 PM) *
Αν δεις λίγο καλύτερα το link λέει :Σχετικά έγγραφα και μεταξύ άλλων ζητάει
  • Αποδεικτικό είσπραξης Λιμενικής Αρχής € 3 υπέρ Μετοχικού Ταμείου Ναυτικού.
  • € 20 σε περίπτωση που τελειώσουν οι σελίδες του βιβλιαρίου για την αγορά νέου εντύπου της αδείας (διατιμημένο έντυπο Ν.Α.Τ.)
  • Αποδεικτικό είσπραξης Λιμενικής Αρχής € 3 υπέρ ΕΚΟΕΜΝ
δηλαδή πρέπει να έχεις στο χέρι αυτά τα αποδεικτικά. Και εύλογα τίθεται το ερώτημα : αφού θα πάω που θα πάω στο Λιμεναρχείο να πληρώσω ποιός ο λόγος να γυρίσω στο ΚΕΠ για την ανανέωση; οέο; Θα έπρεπε να έχουν προβλέψει η όλη διαδικασία να μπορεί να γίνεται εξ' ολοκλήρου στα ΚΕΠ.

Πληρώνεις στο ΚΕΠ και σου επιστρέφουν τις αποδείξεις ότι πλήρωσαν για τα παράβολα. Και στο Λιμεναρχείο στην Π.Φώκαια έδωσα 6 ευρώ αλλα τα παράβολα που μου επέστρεψαν έλεγαν Λιμεναρχείο Πείραιά ( εκεί είχε αρχικώς εκδοθεί η άδεια μου). Αρα δεν χρειάζεται να πας απαραιτήτως ο ίδιος στο Λιμεναρχείο για τα παράβολα. wink1.gif

Πανος
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.