Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:ψαροτουφεκο απο καγιακ - απαγορευεται???
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Ψαροτούφεκο > Εξοπλισμός > Παρελκόμενα
daiquiri
σε μια αλλη σελιδα ( medfish.com ) ενα παιδι απο Γαλλια λει οτι εστιλε ενα γραμμα στο "Ministry of Mercantile Marine, Port Police Directorate, Fishery Department, HELLAS" (σιγνομι δεν ξερω πως το λενε στα Ελληνικα) αν μπορει να κανει ψαροτοθφεκο απο καγιακ - θελει να ερθει για διακοπες, γι΄αυτο. Και η απανδηση ηταν ΟΧΙ, γιατι το καγιακ ειναι για διασκεδαση μονο, οχι για ψαρεμα..... bangin.gif
παντου στον κοσμο το χρισιμοπιουν για ψαροτουφεκο, υπαρχει περιπτοση οτι αληθεια απαγορευεται στην Ελλαδα???

(σιγνομι για τα σκατα Ελληνικα μου)
sotdan
Χωρίς να είμαι γνώστης του αντικειμένου φίλε Thomas μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο να ισχύει κάτι τέτοιο, απ' την στιγμή μάλιστα που σε καταστήματα με καταδυτικό εξοπλισμό το πουλάνε γι αυτή την χρήση.
Δεν νομίζω να ισχύει.

Σωτήρης.
panagiotis tsiris
νομικα οντως ετσι ειναι δηλαδη απαγορευεταιαλλα στην ελλαδα ειμαστε βρε παιδια....υπαρχει περιπτωση να βγει νομος χωρις παραθυρακι
και στην δικια μας περιπτωση η απαντηση στο λιμενομπατσο ειναι η εξης
τα κανεις μαζι και τα δυο αρκει να μην εχεις τιποτα μα τιποτα σχετικο με το ψατοτουφεκο πανω στο καγιακ
daiquiri
QUOTE(panagiotis tsiris @ Apr 5 2007, 06:34 PM) *
νομικα οντως ετσι ειναι δηλαδη απαγορευεταιαλλα στην ελλαδα ειμαστε βρε παιδια....υπαρχει περιπτωση να βγει νομος χωρις παραθυρακι
και στην δικια μας περιπτωση η απαντηση στο λιμενομπατσο ειναι η εξης
τα κανεις μαζι και τα δυο αρκει να μην εχεις τιποτα μα τιποτα σχετικο με το ψατοτουφεκο πανω στο καγιακ

δηλαδη δεν μπορω να μεταφερω το εξοπλισμο πανω στο καγιακ; confused.gif μα αυτο δεν γινετε, που να το βαλω huh.gif δεν υπαρχει περιπτοση να μην φαινεται οτι παω για ψαρεμα... ιδικα αν μου πιασουνε ψαρευωντας 50 μετρα απο το ανγυροβολημενο καγιακ..
Del Mare
Μαλλον να βγαλετε και αδεια αληειας αμα παρετε καγιακ bangin.gif bangin.gif
speleanthropos
Αναφέρει σε ποιό νόμο, υπουργική απόφαση, φύλλο της κυβέρνησης κλπ στηρίζουν την ηλίθια (άσχετα αν είναι σωστή νομικά ή όχι) απάντησή τους;
islandero
Iσως ειχαν την εντυπωση οτι θα βαραει απο το καγιακ με το ψαροτουφεκο!
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.