Βοήθεια - Αναζήτηση - Μέλη - Ημερολόγιο
Πλήρης Εκδοση:τεντα πλεύσης
Greekdivers.com: The Greek Underwater Community > Σκάφος και πλεύση > Πολυεστερικά σκάφη
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Καλησπερα σας....
με ενδιαφερει να βαλω στο σκαφακι μου μια τεντα πλευσης εκτος απο την αγκυροβολίας.
συνιθηζεται στα φουσκωτα,αλλα εχω δει και σε αρκετα πολυεστερικα κλασσικου μηκους σκαφακια.
Ποις εχει βαλει?απο που την πήρε?βασικα θελω ''μοδιστρά'' να το φτιαξει στα μετρα της πλωρης.
κατι τετοιο για να αντιληφθητε περι τι προκειτε.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
kati tetoio
meliti
αφοι Τιλιγάδα.

www.viotap.gr

ειναι οτι καλύτερο υπάρχει ,αρκετα ακριβοί αλλά κάνουν την καλύτερη δουλεια .
αν δεν πας πολυ συντομα δεν βλέπω να την έχεις το καλοκαίρι ,εχουν απίστευτα πολύ δουλειά .
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
file μου εχουν ενα στανταρ στην εργατοωρα τους και απο 'κει και περα επιλεγεις υλικο,
μου ζητησε 750ε !!!
παω να ρτησω και τον παυλατο.
meliti
πολυ καλα θα κάνεις ..δεν κανει ασχημη δουλεια ο παυλάτος ,,,πρόσφατα ειδα δουλειά του σε μια πολυ μεγάλη βάρκα με ειδικές κατασκευές και ήταν και σε χρήματα σωστός
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
απο δευτερα θα δουμε ποσο σωστος ειναι σε χρηματα.
κανεναν αλλον ξερεισ???
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Εκτος απο τον Τιλιγαδα και τον Παυλατο ποιος αλλο ειναι??????
akatanomastos
αν ειναι και μπορεις ρωτησε τον τι τιμη θα κανει αν του παμε 2 βαρκες για τεντα πλευσης επειδη θελω να βαλω και στο δικο μου και τα 700 που μου ζητητσε ειναι καπως αρκετα . μετα απο εκει και περα αν βρεις κατι που νομιζεις οτι μπορει να μας κανει στειλε ενα πμ να κανονισουμε να παμε μαζι και να βαλουμε τεντα .
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
750e moy ειπε!!!οχι 700 γιωργο

ενασ φιλοσ απο το spearfishingforum ο Παυλατοσ του ειπε μιση τιμη!!!!!!!!!1
γιωργο ποσα ευρω λεσ οτι ειναι μια καλη τιμη ??
Γιώργος Δεμέτης
Παιδιά ο homodelphinous ή Ιωάννης Ψωματάκης του GD είναι τεντάς για ρωτήστε τον!!!!!! sad.gif
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
akatanomaste anelave
akatanomastos
εμενα η βιοταπ μου ειπε 700 για αυτο σου ειπα 700 , τωρα αν ειναι ψαχνουμε και αλλου ,
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
τον Παυλατο τον ρωτησες?ποσο σου ειπε?εμενα ειναι πολυ μπροστα η τιμονιερα και θελω αλλο σκελετο με λιγοτερα Π και πανι!!!μου ζητησε και 50ε δλδ 750!!απο σενα.....τι να πει κανεισ.
αν θυμαμαι καλα το σκαφακι εεε γιατι μπορει να ειναι και εενα πολυ μπροστα η τιμ και να εινα ιδια μετρα...
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
emena einai toso mprosta!
akatanomastos
δεν ρωτησα παυλατο γιατι δεν ξερω καν τα στοιχεια του αν μπορεις στειλε με πμ ενα τηλεφωνο ,
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
γιργο εχεισ πμ
Del Mare
Παιδες ψαχνω και εγω για το φουσκωτο τεντα κονσολας η μεχρι πισω στο roll bar
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
tenta pleysis ennoeis?

αυτό δλδ!!!

Del Mare
Οχι εχω τεντα πλευσεις,ειναι κατι τεντες πουειναι συνηθως σταθερες με χοντρους σωληνε inox πανω απο την κονσολα . Η μια τεντα απο το roll bar εως την κονσολα αλλα δεν θελω να εχω υμαντες δεξια αριστερα
akatanomastos
ελα να μαζευτουμε μπολικοι να κανουμε κανα group buy για τεντα .....
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
QUOTE(Del Mare @ Mar 25 2007, 09:50 PM) *
Οχι εχω τεντα πλευσεις,ειναι κατι τεντες πουειναι συνηθως σταθερες με χοντρους σωληνε inox πανω απο την κονσολα . Η μια τεντα απο το roll bar εως την κονσολα αλλα δεν θελω να εχω υμαντες δεξια αριστερα

εσύ λες το στιλ περίπτερο????????????????????
τετοιο δλδ???
Del Mare
ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το θελω το θελω το θελωωωωωωωω
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ayto einai eukolo kai mono sou to kaneis!!!
eno i tenta pleysis einai asta na pane...
vale kamia foto apo tin tenta playsis na do ton skeleto!!
Del Mare
Δεν την εχω βαλει ποτε ειναι δερματινη αλλα δεν μου αρεσει και την εχω στην ακρη. θελω περπτεροοοοοοοοο ετσι κατι μικρο για μενα και γα το ζευγαρι να μην λιω στον ηλιο.καλες και οι τεντες πουδιπλονουν αλλα οι ιμαντες μου θυμιζουν προχειροτειτες.Αν υπαρχει κατι να σταθει χωρις υμαντες μεσα ειμαι
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
QUOTE(Del Mare @ Mar 25 2007, 10:14 PM) *
Δεν την εχω βαλει ποτε ειναι δερματινη αλλα δεν μου αρεσει και την εχω στην ακρη. θελω περπτεροοοοοοοοο ετσι κατι μικρο για μενα και γα το ζευγαρι να μην λιω στον ηλιο.καλες και οι τεντες πουδιπλονουν αλλα οι ιμαντες μου θυμιζουν προχειροτειτες.Αν υπαρχει κατι να σταθει χωρις υμαντες μεσα ειμαι

δεν καταλαβα!
η τεντα πλευσης σου εχει ιμαντεσ?δεν εχει ινοξ σκελετο σταθερο?για εξηγησε λιγακι......
Del Mare
Εχει σκελετο αλουμινιο,δεν θελω να εχω τεντα πλευσης ξεχνα την,λεω για τις τεντες που ειναι πισω απο την κονσολα και εχουν ιμαντες θα ηθελα τετοια χωρις ιμαντες γιααυτο παω στην λυση του περιπτερου
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
εν τελει βγαλατε ακρη με τπτ???
ο Παυλατοσ δεν το σηκωνει .....το ριμαδι για τηλεφωνο!!!
Del Mare
Δεν εκανα κανα τηλ ετσικαι αλλιως θα μου ζητησουν να παω το σκαφος Αθηνα και μου παεφτει λιγο μακρυα.Θα ψαξω πουθενα εδω κοντα και βλεπουμε.
gliout
Εγω έψαχνα τέντα πλεύσης-σκηνή και έπρεπε να πάω Αθήνα. Τελικά αποφάσισα και έφτιαξα μία μόνος μου...Μόνο για ύπνο βέβαια
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
για να δουμε!!!βαλε φωτο!
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
del mare παραθετω φωτο για αυτο που θεσ.
ειναι δυο διαφορετικα μοντελα.

ο σκελετοσ της...
Del Mare
Αλεξανδρε κατι τετοιο ψαχνω,βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεασει την πλευση του σκαφους(βαρος,αεροδυναμικη).με 40 μιλια με βλεπω νααπογειωνομαι,ξερεις κλεινει αυτο η ειναι οπως φαινεται σταθερο?

Σε ευχαριστω
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
QUOTE(Del Mare @ Apr 5 2007, 01:12 AM) *
Αλεξανδρε κατι τετοιο ψαχνω,βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεασει την πλευση του σκαφους(βαρος,αεροδυναμικη).με 40 μιλια με βλεπω νααπογειωνομαι,ξερεις κλεινει αυτο η ειναι οπως φαινεται σταθερο?

Σε ευχαριστω

αυτα που σου εω εγω δεν ειναι πτυσσομενα.
δεν ξερω του φιλου μηπως με την αντισταση κλεινουν απο μονα τους,,,
Del Mare
cotros για βαλε λογια φιλε για φτιαξε μας,Ελλαδα παιζουν?
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΜΗΧΑΛΗ ΔΕΝ νομιζω να υπαρχει αυτη η πατεντα ετοιμη και να τεργιαζει κκιολασ στην κονσολα σου.οοτε την στρατζα δεν την γλιτωνεισ.
Αυτή είναι μια "lo-fi" έκδοση του κύριου περιεχομένου μας. Για εμφάνιση της πλήρους έκδοσης με περισσότερες πληροφορίες, μορφοποίηση και εικόνες, παρακαλώ κάντε κλίκ εδώ.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.