Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

> Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette

3 Σελίδες V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ
panagiotis tsiri...
δημοσίευση Sep 29 2006, 07:58 PM
Post #1

Μέλος

Group: Νέο Μέλος
Αριθμός Μέλους: 1.073
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
Ονοματεπώνυμο:panagiotis tsiris

Επαναφερω ενα θεμα που μας αφορα ολους και αυτη τη φορα μπορω να πω οτι εχω βρει λυση στο για το λογο (δημιουργια συλλογου,εδρα συλλογου κλπ) που την προηγουμενη φορα ειχε κολησει.
Ρωτησα τι χρειαζεται για να φτιαξουμε μια τραπεζα αιματος στο νοσοκομειο Παιδων "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ" και μου απαντησαν πολυ απλα οτι χρειαζονται μονο αιμοδοτες ενα ονομα της επιλογης μας και σε πρωτη φαση 3 συντονιστες με τους οποιους εκεινοι θα μιλανε για οτι χρειαζεται.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ.
Go to the top of the page

+Quote Post
panagiotis tsiri...
δημοσίευση Sep 29 2006, 08:03 PM
Post #2

Μέλος

QUOTE(panagiotis tsiris @ Sep 29 2006, 09:06 PM) *
Επαναφερω ενα θεμα που μας αφορα ολους και αυτη τη φορα μπορω να πω οτι εχω βρει λυση στο για το λογο (δημιουργια συλλογου,εδρα συλλογου κλπ) που την προηγουμενη φορα ειχε κολησει.
Ρωτησα τι χρειαζεται για να φτιαξουμε μια τραπεζα αιματος στο νοσοκομειο Παιδων "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ" και μου απαντησαν πολυ απλα οτι χρειαζονται μονο αιμοδοτες ενα ονομα της επιλογης μας και σε πρωτη φαση 3 συντονιστες με τους οποιους εκεινοι θα μιλανε για οτι χρειαζεται.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ.

Ξεχασα να προσθεσω οτι για τους υπολοιπους φιλους εκτος αττικης τα πραγματα ειναι απλα, δινουν αιμα σε οποιο νοσοκομειο μπορουν εντος Ελλαδος και ζητανε να καταχωρηθει στην τραπεζα αιματος (...)

+Quote Post
panagiotis tsiri...
δημοσίευση Sep 29 2006, 08:10 PM
Post #3

Μέλος

αντε λοιπον τι προτεινετε ακουω ιδεες?
Προτεινω για 1ο συντονιστη το ν πενηνταρη που πρωτος ειχε κανει καθε προσπαθεια

+Quote Post
spot
δημοσίευση Sep 29 2006, 08:33 PM
Post #4

Διαχειριστής

Απο: Thessaloniki, Greece
Αριθμός Μέλους: 1
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης
Ονοματεπώνυμο:Δημήτρης Σημάδης

Πολύ ωραία και ενθαρρυντικά νέα μας έφερες Παναγιώτη.
Νομίζω πως ο Σταύρος θα είναι μέσα. Θα μιλήσω πάλι με τα παιδιά που είχα πλησιάσει από διάφορα μέρη της Ελλάδας για να αναλάβουν τοπικοί συντονιστές, και θα επανέλθω.

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον και την ευαισθησία σου.

+Quote Post
George Gikas
δημοσίευση Sep 29 2006, 08:39 PM
Post #5

Μέλος

Group: Banned
Απο: Θεσσαλονίκη - Ανω Πολη
Αριθμός Μέλους: 1.078
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης
Ονοματεπώνυμο:George Gikas

Ειναι μια πολυ καλη κινηση (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif)

Πρεπει ολοι να κανουμε οτι μπορουμε, οτι περναει απο το χερι του καθενος. (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/help.gif)

+Quote Post
john2
δημοσίευση Sep 29 2006, 08:48 PM
Post #6

Μέλος

Group: Member
Απο: patras
Αριθμός Μέλους: 1.386
Περιοχή: Νομός Αχαϊας
Ονοματεπώνυμο: Ιωαννης Tσοπανογλου

Να μας πείτε τι πρέπει να κάνουμε κι εμείς που δεν μένουμε στην Αθήνα …..εάν δεν κάνω λάθος από την στιγμή που συμπληρώνεις τα 17 μπορείς να δώσεις αίμα ,,εγώ είμαι 17 και 5 μηνών άρα είμαι οκ..

+Quote Post
tikasindianos
δημοσίευση Sep 30 2006, 12:13 AM
Post #7

Μέλος

Απο: Χαϊδαρι
Αριθμός Μέλους: 2.446
Περιοχή: Νομός Αττικής (δυτική)
Ονοματεπώνυμο:Τίκας Παναγιώτης

πολυ καληπρωτοβουλια.
Εγω συντομα θα παω να δωσω αιμα.
Πειτε καμια πληροφορια...

+Quote Post
panagiotis tsiri...
δημοσίευση Sep 30 2006, 06:34 AM
Post #8

Μέλος

αιμα κανεις μπορει να δωσει το maximum καθε τρεις μηνες ενω αιμοπεταλια καθε 15 μερες απλα στα αιμοπεταλια η διαδικασια κραταει 1 ωρα ενω στο αιμα 5 λεπτα και το αιμα μπορει να μεταφερθει εντος ελλαδος οπου θελουμε ενω τα αιμοπεταλια οχι
μπορουμε να δωσουμε αιμα απο 18 ετων εως 65 ενω αιμοπεταλια απο18 εως 50
θα ηθελα μετα απο σκεψη και συνενοηση να προτεινουμε τουλαχιστον 3 ατομα για συντονιστες και οσοι προταθουν παραπανω θα ειναι εκεινοι που θα μποθν συντονιστες σε διαφορα μερη της ελλαδας στη δευτερη φαση για την καλυτερη λειτουργια και την καλυτερη εξυπηρετηση των αναγκων μας αλλα και της καλης λειτουργειας των αιμοληψιων
σε καποια μερη της χωρας μας που ειναι δυσκολο να γινονται αιμοληψιες απο τα κατα τοπους νοσοκομεια τοτε και μετα απο συνενοηση θα πηγαινει η κινητη μοναδα του "Αγια Σοφια"

+Quote Post
ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ
δημοσίευση Oct 1 2006, 03:14 PM
Post #9

Μέλος

Group: Member
Απο: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Αριθμός Μέλους: 2.040
Περιοχή: Νομός Αττικής (δυτική)
Ονοματεπώνυμο:ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΣΙΧΛΑΣ

Εγω που ειμαι ετσι κι αλλιως αιμοδοτης και εχω "αποθεμα", μπορω να το μεταφερω στην "δικη μας" τραπεζα;

+Quote Post
panagiotis tsiri...
δημοσίευση Oct 1 2006, 04:51 PM
Post #10

Μέλος

απ οσο ξερω οχι δε μεταφερετε αλλα μπορεις να δινεις μια φορα το χρονο εκει οποτε να εχεις προσβαση και σε εκεινη την τραπεζα(αχριαστο να ναι)

+Quote Post

3 Σελίδες V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 18th December 2014 - 12:52 PM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -