Greekdivers.com: The Greek Underwater Community: ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ - Greekdivers.com: The Greek Underwater Community

Jump to content

Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:
  • Ευγένεια. Αποφύγετε τις παρεξηγήσεις!
  • Hθος. Μην λειτουργείτε με τρόπο που δεν θα επιθυμούσατε να λειτουργούν οι άλλοι απέναντί σας.
  • Εμφάνιση. Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται με Ελληνικούς χαρακτήρες και όχι greeκlish.
  • Σεβασμός. Δημοσιεύοντας κάτι στο φόρουμ, ζητάτε απο τους άλλους (όσο παράδοξο και αν ακούγεται) λίγο χρόνο απο την ζωή τους!

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette
  • (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΙΜΑΤΟΣ Rate Topic: -----

#1 User is offline   panagiotis tsiris 

• Μέλος
  • Group: Νέο Μέλος
  • Περιοχή:Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
  • Ονοματεπώνυμο:panagiotis tsiris

Posted 29 September 2006 - 07:58 PM

Επαναφερω ενα θεμα που μας αφορα ολους και αυτη τη φορα μπορω να πω οτι εχω βρει λυση στο για το λογο (δημιουργια συλλογου,εδρα συλλογου κλπ) που την προηγουμενη φορα ειχε κολησει.
Ρωτησα τι χρειαζεται για να φτιαξουμε μια τραπεζα αιματος στο νοσοκομειο Παιδων "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ" και μου απαντησαν πολυ απλα οτι χρειαζονται μονο αιμοδοτες ενα ονομα της επιλογης μας και σε πρωτη φαση 3 συντονιστες με τους οποιους εκεινοι θα μιλανε για οτι χρειαζεται.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ.
0

#2 User is offline   panagiotis tsiris 

• Μέλος

Posted 29 September 2006 - 08:03 PM

View Postpanagiotis tsiris, on Sep 29 2006, 09:06 PM, said:

Επαναφερω ενα θεμα που μας αφορα ολους και αυτη τη φορα μπορω να πω οτι εχω βρει λυση στο για το λογο (δημιουργια συλλογου,εδρα συλλογου κλπ) που την προηγουμενη φορα ειχε κολησει.
Ρωτησα τι χρειαζεται για να φτιαξουμε μια τραπεζα αιματος στο νοσοκομειο Παιδων "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ" και μου απαντησαν πολυ απλα οτι χρειαζονται μονο αιμοδοτες ενα ονομα της επιλογης μας και σε πρωτη φαση 3 συντονιστες με τους οποιους εκεινοι θα μιλανε για οτι χρειαζεται.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΙΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ.

Ξεχασα να προσθεσω οτι για τους υπολοιπους φιλους εκτος αττικης τα πραγματα ειναι απλα, δινουν αιμα σε οποιο νοσοκομειο μπορουν εντος Ελλαδος και ζητανε να καταχωρηθει στην τραπεζα αιματος (...)
0

#3 User is offline   panagiotis tsiris 

• Μέλος

Posted 29 September 2006 - 08:10 PM

αντε λοιπον τι προτεινετε ακουω ιδεες?
Προτεινω για 1ο συντονιστη το ν πενηνταρη που πρωτος ειχε κανει καθε προσπαθεια
0

#4 User is offline   spot 

• Διαχειριστής
  • Περιοχή:Νομός Θεσσαλονίκης
  • Ονοματεπώνυμο:Δημήτρης Σημάδης

Posted 29 September 2006 - 08:33 PM

Πολύ ωραία και ενθαρρυντικά νέα μας έφερες Παναγιώτη.
Νομίζω πως ο Σταύρος θα είναι μέσα. Θα μιλήσω πάλι με τα παιδιά που είχα πλησιάσει από διάφορα μέρη της Ελλάδας για να αναλάβουν τοπικοί συντονιστές, και θα επανέλθω.

Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον και την ευαισθησία σου.
0

#5 User is offline   George Gikas 

• Μέλος
  • Group: Banned
  • Interests:http://my-foto-galery.blogspot.com/
  • Περιοχή:Νομός Θεσσαλονίκης
  • Ονοματεπώνυμο:George Gikas

Posted 29 September 2006 - 08:39 PM

Ειναι μια πολυ καλη κινηση :pleasantry: :gun2: :y :y

Πρεπει ολοι να κανουμε οτι μπορουμε, οτι περναει απο το χερι του καθενος. :winner_first_h4h:
0

#6 User is offline   john2 

• Μέλος
  • Group: Member
  • Interests:ψαροντουφεκο,σερφαρισμα στο internet,μουσικη ,γυμναστηριο , υπνος......
  • Περιοχή:Νομός Αχαϊας
  • Ονοματεπώνυμο: Ιωαννης Tσοπανογλου

Posted 29 September 2006 - 08:48 PM

Να μας πείτε τι πρέπει να κάνουμε κι εμείς που δεν μένουμε στην Αθήνα …..εάν δεν κάνω λάθος από την στιγμή που συμπληρώνεις τα 17 μπορείς να δώσεις αίμα ,,εγώ είμαι 17 και 5 μηνών άρα είμαι οκ..
0

#7 User is offline   tikasindianos 

• Μέλος
  • Περιοχή:Νομός Αττικής (δυτική)
  • Ονοματεπώνυμο:Τίκας Παναγιώτης

Posted 30 September 2006 - 12:13 AM

πολυ καληπρωτοβουλια.
Εγω συντομα θα παω να δωσω αιμα.
Πειτε καμια πληροφορια...
0

#8 User is offline   panagiotis tsiris 

• Μέλος

Posted 30 September 2006 - 06:34 AM

αιμα κανεις μπορει να δωσει το maximum καθε τρεις μηνες ενω αιμοπεταλια καθε 15 μερες απλα στα αιμοπεταλια η διαδικασια κραταει 1 ωρα ενω στο αιμα 5 λεπτα και το αιμα μπορει να μεταφερθει εντος ελλαδος οπου θελουμε ενω τα αιμοπεταλια οχι
μπορουμε να δωσουμε αιμα απο 18 ετων εως 65 ενω αιμοπεταλια απο18 εως 50
θα ηθελα μετα απο σκεψη και συνενοηση να προτεινουμε τουλαχιστον 3 ατομα για συντονιστες και οσοι προταθουν παραπανω θα ειναι εκεινοι που θα μποθν συντονιστες σε διαφορα μερη της ελλαδας στη δευτερη φαση για την καλυτερη λειτουργια και την καλυτερη εξυπηρετηση των αναγκων μας αλλα και της καλης λειτουργειας των αιμοληψιων
σε καποια μερη της χωρας μας που ειναι δυσκολο να γινονται αιμοληψιες απο τα κατα τοπους νοσοκομεια τοτε και μετα απο συνενοηση θα πηγαινει η κινητη μοναδα του "Αγια Σοφια"
0

#9 User is offline   ΡΗΧΟΠΑΤΙΑΣ 

• Μέλος
  • Group: Member
  • Περιοχή:Νομός Αττικής (δυτική)
  • Ονοματεπώνυμο:ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΣΙΧΛΑΣ

Posted 01 October 2006 - 03:14 PM

Εγω που ειμαι ετσι κι αλλιως αιμοδοτης και εχω "αποθεμα", μπορω να το μεταφερω στην "δικη μας" τραπεζα;
0

#10 User is offline   panagiotis tsiris 

• Μέλος

Posted 01 October 2006 - 04:51 PM

απ οσο ξερω οχι δε μεταφερετε αλλα μπορεις να δινεις μια φορα το χρονο εκει οποτε να εχεις προσβαση και σε εκεινη την τραπεζα(αχριαστο να ναι)
0

Share this topic:

• (3 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users