Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

> Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette

2 Σελίδες V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Επιτελους θα πάω για ψαρεμα!!!
sarsenikos
δημοσίευση Jan 19 2013, 08:33 AM
Post #1

Μέλος

Group: Member
Απο: Athens / Moschato
Αριθμός Μέλους: 14.278
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
Ονοματεπώνυμο:Arsenikos Stathis

Καθημερινή με Ρεπο και εγω και το ζευγαρι. Ωραία αυτη η ευκαιρία δεν πρεπει να χαθεί.
"ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ"
Ο καιρός χαλια οποτε κανονιζουμε απο τηλέφωνο για τον τοπο. Μετεο, ιστιοπλοικοι χαρτες ανεμων, που θα κόβει
ο αερας κτλ κτλ
Ο τοπος βρέθηκε. Σειρα εχει τώρα ο εξοπλισμός.
Ελεγχος οπλον, τοποθετηση στην τσαντα και τακτοποιηση ολου το εξοπλισμου για να χωρεσουν μεσα στο σακιδιο.
Κατσε να κολήσω και λίγο το σακακι της στολής γιατι ολο το ξεχναω και θα μου ανοιξει καμια τρυπα στο τελος.
Μυριζει και πολύ αυτή η κόλα κάτσε να την βγαλω στο μπαλκόνι να στεγνώσει.
ΟΚ ολα ωραία. Πάμε για υπνο...
Πρωινό ξυπνημα, καφεδακι και αντε να φορτώσουμε.
Ξεκιναω παω περνω το ζευγαρι και σε 1 ωριτσα και κάτι φτανουμε στον προορισμό μας.
Ριχνουμε το βαρκακι φορτωνουμε τα πραγματα & αντε να ντυθούμε να φευγουμε
και κάπου εκεί σκαέι η σκέψη " ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ?"

@#$#@#%$%$##$@$#@@#!$#@$%$^%#$@#@$#$%
Go to the top of the page

+Quote Post
STRATOS PIRAEUS
δημοσίευση Jan 19 2013, 08:40 AM
Post #2

Μέλος

Απο: Piraeus
Αριθμός Μέλους: 25.262

Ειναι μεγαλη απογοητευση εκεινη την στιγμη αλλα δεν πηραζει συμβενει και στους μεγαλυτερους ψαροντοφεκαδες
Για εμενα το να ετοιμασω τα πραγματα ειναι ιεροτελεστια στα τοσα χρονια που ψαρευω δεν εχω ξεχασει ουτε σακουλα για τα ψαρια

Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την STRATOS PIRAEUS: Jan 19 2013, 08:41 AM

+Quote Post
homodelphinus
δημοσίευση Jan 19 2013, 08:45 AM
Post #3

Μέλος

Απο: Πειραιας
Αριθμός Μέλους: 3.323
Περιοχή: Νομός Αττικής (ανατολική)
Ονοματεπώνυμο:Ψωματακης Γιαννης

δεν θελω ουτε να το σκευτομαι!!! (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/cry.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/ohmy.gif) μια δυο φορες που μου εχει τυχει ευτηχως ειμουν κοντα στο σπιτι.

+Quote Post
drakos13
δημοσίευση Jan 19 2013, 10:23 AM
Post #4

Μέλος

Απο: Ριο Πατρα
Αριθμός Μέλους: 2.879
Περιοχή: Νομός Αχαϊας
Ονοματεπώνυμο:Andreas

Πακετο.
Θυμαμαι σε περιοδο εντατικου διαβασματος για εξετασεις, ξεκλεβω ενα πρωινο για κοντινη βουτια. Φτανω στην παραλια, ντυνομαι, βουταω και εκει γινεται το αμιμητο. Δινω πεδιλια και μενω ακινητος-ειχα ξεχασει τα πεδιλα στο σπιτι. Το κορυφαιο ηταν που το καταλαβα εκεινη τη στιγμη. Απο τοτε, αλλη μια φορα εχω ξεχασει αναπνευστηρα.

+Quote Post
nikmix
δημοσίευση Jan 19 2013, 11:48 AM
Post #5

Μέλος

Απο: Θεσ/νίκη
Αριθμός Μέλους: 1.207
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης
Ονοματεπώνυμο:Νίκος σκέτο

Χωρίς πέδιλα ψαρεύεις.Χωρίς στολή όχι.Μεγάλη ήττα...

+Quote Post
konstantis
δημοσίευση Jan 19 2013, 12:15 PM
Post #6

Μέλος

Απο: Περαμα
Αριθμός Μέλους: 6.739
Περιοχή: Νομός Αττικής (δυτική)
Ονοματεπώνυμο:Φίνος Κωνσταντίνος

εχω ξεχασει τα βαρυδια μια φορα, σκετη αυτοκτονια (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/mad.gif)

+Quote Post
Yannis1980
δημοσίευση Jan 19 2013, 12:52 PM
Post #7

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 33.057

Γενικά, δεν έχω ξεχάσει ποτέ τα απολύτως απαραίτητα (ίσως κανά drybox μια-δυο φορές), αλλά ένας φίλος σε μία κοντινή εξόρμηση, από τον ενθουσιασμό των νεοαποκτηθεισών carbon λεπίδων, είχε έρθει χωρίς το ψαροντούφεκο.

+Quote Post
Thodoras
δημοσίευση Jan 19 2013, 04:36 PM
Post #8

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 39.388

Την εχω παθει κι εγω μια φορα να τα παρω ολα και να ξεχασω την στολη...
Μεγαλη πικρα

Πλεον εχω εκτυπωσει ενα Α4 που γραφω εκει ενα ενα τα κομματια του εξοπλισμου...πριν φυγω τα τσεκαρω ενα ενα.

+Quote Post
glagas
δημοσίευση Jan 19 2013, 09:07 PM
Post #9

Μέλος

Απο: ΠΑΤΡΑ
Αριθμός Μέλους: 13.045
Περιοχή: Νομός Αχαϊας
Ονοματεπώνυμο:GL

Περαασμένη Κυριακή : Φτάνουμε με φίλο στο μέρος, παρκάρουμε , ντυνόμαστε, ετοιμάζουμε πράγματα για τον ποδαρόδρομο μέχρι το σημείο πουθα πέφταμε.
Βάζω την μάσκα στο κεφάλι μου, και τσακ ... σπάει το λουρί της μάσκας... Δεύτερη δεν έπαιζε... Ευτυχώς πήρα το ένα λουράκι της θήκης του μαχαιριού, το έδεσα πρόχειρα και για τα ρηχά ψαρεματάκια της μέρας κάπως την έβγαλα ....

+Quote Post
ελευθερη βουληση
δημοσίευση Jan 20 2013, 12:20 PM
Post #10

Μέλος

Απο: αθηνα
Αριθμός Μέλους: 9.417
Ονοματεπώνυμο:μιχαλης ζαπα

Πλεον εχω εκτυπωσει ενα Α4 που γραφω εκει ενα ενα τα κομματια του εξοπλισμου...πριν φυγω τα τσεκαρω ενα ενα. Σωστό , πλαστικοποιησέ το κιόλας με τον καιρό θα φθαρεί

+Quote Post

2 Σελίδες V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 31st October 2014 - 10:18 PM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -