Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

> Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette

3 Σελίδες V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Κολλημενη βιδα - Πως βγαινει?
Stelios_Rjk
δημοσίευση Jun 21 2012, 12:58 PM
Post #1

Μέλος

Group: Member
Απο: Αθηνα
Αριθμός Μέλους: 681
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
Ονοματεπώνυμο:Εντεταλμενος πρακτορ Θου Βου

Ρε παιδια εχω κολλησει σε κατι που επισκευαζω με μια @#$@#$βιδα. Ειναι απλη οχι σταυρος. Απο χθες το σημειο το εχω κανει μπανιο στο WD40 και δοκιμαζω με μεγαλο κατσαβιδι αλλα ματαια. Εχω μια μαχαιρωτη λιμα που χωραει να μπει στην εγκοπη της βιδας αλλα μιλαμε την ξεφτιλησε. Ειπα να εκμεταλευτω την κεντρομολο αλλα μολις βαζω δυναμη η λιμα γινεται κομματακια και η βιδα εκει. Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα?
Go to the top of the page

+Quote Post
warl0ck
δημοσίευση Jun 21 2012, 01:15 PM
Post #2

Μέλος

Απο: athens
Αριθμός Μέλους: 2.344
Ονοματεπώνυμο:Γιώργος

QUOTE(Stelios_Rjk @ Jun 21 2012, 01:58 PM) *
Ρε παιδια εχω κολλησει σε κατι που επισκευαζω με μια @#$@#$βιδα. Ειναι απλη οχι σταυρος. Απο χθες το σημειο το εχω κανει μπανιο στο WD40 και δοκιμαζω με μεγαλο κατσαβιδι αλλα ματαια. Εχω μια μαχαιρωτη λιμα που χωραει να μπει στην εγκοπη της βιδας αλλα μιλαμε την ξεφτιλησε. Ειπα να εκμεταλευτω την κεντρομολο αλλα μολις βαζω δυναμη η λιμα γινεται κομματακια και η βιδα εκει. Εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα?

δοκίμασε να την ποτήσεις με πετρέλαιο και να την αφήσεις και μια ημέρα να ποτίσει

+Quote Post
panosb
δημοσίευση Jun 21 2012, 03:23 PM
Post #3

Μέλος

Απο: Κορωπί- Πάρος
Αριθμός Μέλους: 2.276
Περιοχή: Νομός Αττικής (ανατολική)
Ονοματεπώνυμο: Πανos

Υπαρχουν κατι κρουστικά κατσαβιδια. Το βαζεις πανω και βαρας με το σφυρι και αυτο γυριζει.

Μπορεις εναλλακτικά αν σε παιρνει να την τρυπησεις απο πάνω τη βιδα.

+Quote Post
Stelios_Rjk
δημοσίευση Jun 21 2012, 03:34 PM
Post #4

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 681
Ονοματεπώνυμο:Εντεταλμενος πρακτορ Θου Βου

Πανο υπαρχει κανενα λινκ για το κρουστικο που λες? Βρισκω μονο κατι ηλεκτρικα.

Για κατσε κατι βρηκα. Αυτα ειναι? http://www.toolnet.gr/pegasus/products01/l...pcode=i29_CD856

Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την Stelios_Rjk: Jun 21 2012, 03:45 PM

+Quote Post
s2k
δημοσίευση Jun 21 2012, 03:42 PM
Post #5

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 6.599
Ονοματεπώνυμο:Γιωργος Μ.

ζεστανε το σημειο με μαπ γκαζ

+Quote Post
panosb
δημοσίευση Jun 21 2012, 03:43 PM
Post #6

Μέλος

Απο: Κορωπί- Πάρος
Αριθμός Μέλους: 2.276
Ονοματεπώνυμο: Πανos

http://www.toolsales.gr/shop?page=shop.pro...category_id=271

Εγω το πηρα απο lidl κανα 15αρι. Αυτό ειναι ακριβο.

Αν εχεις ορεξη ελά απο δω να το προσπαθησουμε.

+Quote Post
manosROFOS
δημοσίευση Jun 21 2012, 03:47 PM
Post #7

Μέλος

Απο: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Αριθμός Μέλους: 10.695
Περιοχή: Νομός Ηρακλείου

s2k εχεις την σωστη λυση.!!! (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif)

+Quote Post
homodelphinus
δημοσίευση Jun 21 2012, 05:42 PM
Post #8

Μέλος

Απο: Πειραιας
Αριθμός Μέλους: 3.323
Ονοματεπώνυμο:Ψωματακης Γιαννης

QUOTE(s2k @ Jun 21 2012, 03:42 PM) *
ζεστανε το σημειο με μαπ γκαζ
(IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif)

+Quote Post
Γιώργος Δεμέτης
δημοσίευση Jun 21 2012, 06:18 PM
Post #9

Μέλος

Απο: ΑΡΤΕΜΙΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αριθμός Μέλους: 4.062
Ονοματεπώνυμο:ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΜΕΤΗΣ

Παιδιά υπάρχουν εξειδικευμένα εργαλεία για να βγούν κατεστραμένες βίδες. Είναι οι λεγόμενοι εξολκείς βιδών.
Δείτε πιο κάτω σχετικό βίντεο που δείχνει τον τρόπο να βγάλουμε διαφορετικά καταστραμένα μπουζόνια και βίδες γενικά. Έτσι όπως το περιγράφεις εγώ θα χρησιμοποιούσα τον εξωλκέα που δείχνει στο τέλος. Δηλαδή κάνουμε τρύπα στο κεφάλι της βίδας και βάζουμε αυτόν τον εξωλκέα είτε με την καστάνια είτε με το Τ που είναι σαν ανάποδη βίδα.

Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την Γιώργος Δεμέτης: Jun 21 2012, 06:22 PM

+Quote Post
J.D.P
δημοσίευση Jun 21 2012, 09:14 PM
Post #10

Μέλος

Απο: Αθηνα Λευκαδα
Αριθμός Μέλους: 12.769
Περιοχή: Νομός Αττικής (δυτική)
Ονοματεπώνυμο:PROKOPIS-D IOANNIS

για μια βιδα όλο αυτό που είναι η βιδα τι βιδώνει κτλ εχει σκουρια ?

υσ ρε παιδια ιμαρτον δηλαδη αμα δεν εχω ιντερνετ δεν θα μπορεσω να βγαλω μια βιδα? και μην την ζεστανεις αν εχεις κατι παγωσε την αν ζεσταθει θα μαλακωσει θα διασταλη

+Quote Post

3 Σελίδες V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 25th July 2014 - 10:01 PM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -