Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

> Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette

4 Σελίδες V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ
Trelos
δημοσίευση May 5 2010, 08:50 PM
Post #11

Μέλος

Group: Member
Αριθμός Μέλους: 1.652
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
Ονοματεπώνυμο:Γιάννης

(IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/yes.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
sotirislaw
δημοσίευση May 5 2010, 08:58 PM
Post #12

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 5.565
Περιοχή: Νομός Σερρών
Ονοματεπώνυμο:Μανώλης Πανούδης

QUOTE(zogler66 @ May 5 2010, 11:09 AM) *
στηριξτε τα ελληνικα προιοντα και υπηρεσιες,γιατι ετσι θα στηριξετε τις θεσεις εργασιας σας και θα δημιουργησετε θεσεις για συμπατριωτες σας!
Σκεφτειτε μερικα απλα παραδειγματα αλλαγων και τις επιπτωσεις τους:
1. Αντι για τυρι gouda παρτε λογαδι ηπειρου η μακεδονικο τυρι. λυωνουν το ιδιο καλα στην πιτσα και στο τοστ.
2.Αντι για κοκα κολα πεπσι κολα παρτε λουξ η εψα.
3.Αντι χαινεκεν και αμστελ βεργινα διαφορα ελληνικα κρασια.
4.Αντι μακαρονια barilla misco που παραγονται απο πολυεθνικη παρτε μελισσα.
5.Αντι για προσουτο παρτε ελληνικα αλλαντικα.
6.αντι για σκληρο τυρι Δανιας , αγοραστε ελληνικα κεφαλοτυρια (παραδειγμα Γκλιτσα, Ολυμπος ).
7.Αντι για γαλα εισαγωγης παρτε γαλα Αγνο η Μεβγαλ.
8.Αντι για ουισκυ παρτε τσιπουρο ουζο η τσικουδια)
9.Αντι για σοκολατες nestle παρτε ΙΟΝ
10. Αντι για ταξιδια εκτος ελλαδος προτιμηστε φετος ΕΛΛΑΔΑ και μονο.!!!!!
11.Αντι για malboro και camel των αγαπημενων αμερικανων , παρτε καρελια σεκαπ.

δειτε τις επιπτωσεις τους
1.Οταν αγοραζετε προιοντα πολυεθνικων ,αποδυναμωνεται τις ελληνικες παραγωγες .
Αποδυναμωνοντας Ελληνικες παραγωγες βοηθατε στην επιδεινωση τις ανεργιας.Αντιθετα ενισχυοντας ελληνικες παραγωγες σε τοσο δυσκολους καιρους , βοηθατε τη διατηρηση και αυξηση θεσεων εργασιας;
2.Οταν αγοραζετε εισαγωμενα προιοντα , ουσιαστικα δινετε ενα 50% το χρηματων σας σε εργοστασια αλλων χωρων που αποσχολουν αποκλειστικα αλλοδαπους.
Σκεφτειτε επισης, οτι αν η καθε ελληνικη οικογενεια στρεψει 500 ευρω ετησιως σε ελληνικα προιοντα, τοτε για καθε 1000 οικογενειες θα αυξηθει αμεσα η ζητηση ελληνικων προιοντων κατα 500.000 ευρω και θα δημιουργηθει μια τελικη κυκλοφορια χρηματος ισοδυναμη με περιπου 4.500.000 ευρω στην αγορα.!
Η πιο απλα , 1000 οικογενειες μπορουν να δημιουρησουν 100 - 150 θεσεις εργασιες τουλαχιστον.
Αλλαζοντας απλα την καταναλωση απο προιοντα πολυεθνικων και απο εισαγωμενα προιοντα .
Τελικα σκεφτειτε οτι αν ολοι μας υιοθετησουμε μια τετεια συνηθεια ,τοτε 1.000.000οικογενειες θα μπορουσαμε να βοηθησουμε στην προσληψη 100.000-150.000 συμπατριωτων μας!!!!
Επομενως οταν κανετε την επομενη αγορα σας ,σκεφτειτε οτι ισως να βοηθατε μεσοπροθεσμα την εππαγελματικη σας εξελιξη .....
(τα παραπανω δεν αφορουν καμια πολιτικη η ρατσιστικη ιδιοτητα παρακαλω)

Αγαπητοι συμπατριωτες ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!!!!!!

+1000

+Quote Post
JIANNIS21P
δημοσίευση May 5 2010, 09:01 PM
Post #13

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 3.371
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Πειραιώς
Ονοματεπώνυμο:petrpoulos ioannis

ναι σε όλα .
και πρόταση να μπει πρωτοσέλιδο στο site

+Quote Post
christodoulakis
δημοσίευση May 5 2010, 09:12 PM
Post #14

Μέλος

Group: Banned
Απο: Ανω Γλυφαδα
Αριθμός Μέλους: 9.954
Ονοματεπώνυμο:Χριστοδουλάκης Γιώργος

στα πιο πολλα προιοντα που αναφερεις συμφωνω....ΑΛΛΑ...... ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΗΣΙ!!
φιλε μου ειναι ξεδιαντροποι κλεφτες.... με τα ιδια λεφτα που 8α χαλασω 20 μερες σαντορινη πχ με τα ιδια λεφτα παω και ειμαι χλιδατος στο εξωτερικο!!!
προτιμω ακομα κ να παω να τα φαω στις [email="που@@@@ες"]που@@@@ες[/email] στην βουλγαρια και την σερβια παρα να τα δωσω στους κλεφτες που σου νοικιαζουν 100 ευρω το α8λιο δωματιο, 50 ευρω το αμαξι, 30 ευρω το ατομο για να φας κτλ κλπ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ 8Α ΠΑΡΩ!!!!

+Quote Post
Stefanos
δημοσίευση May 5 2010, 09:19 PM
Post #15

Μέλος

Απο: Luxembourg
Αριθμός Μέλους: 3.143
Περιοχή: Ευρώπη-Europe
Ονοματεπώνυμο:Stefanos Marinos

QUOTE(panevan @ May 5 2010, 10:19 AM) *
Οπως εγραψα και σ' ενα αλλο θεμα: http://www.greekdivers.com/forum/index.php...mp;#entry337266
"παρε Pathos οχι καποιο εισαγωμενο οπλο" και γενικα προτιμησε τα Ελληνικα προϊοντα.

Επαθα πλακα οταν προσφτα ημουν στη Γαλλια και ειδα οτι τα 2 στα 3 αυτοκινητα ηταν Γαλλικα!

Επομ. δεν ανηκει σε καμια σφαιρα του ρομαντικου. Αν θες το κανεις. Τοσο απλα. Οσο για το αν βοηθα το κρατος ή οχι ειναι η ευκολη δικαιολογια για ολα.

1. Στη θεση των AUDI, BMW, LEXUS τι να παρει ο Ελληνας? (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/laugh.gif) Ισως ενα Evripus!

2. Ολοι οι Γαλλοι πολιτικοι εχουν γαλλικα diesel αυτοκινητα . . . οι δικοι μας θελουν υβριδικα (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/mad.gif)

+Quote Post
zogler66
δημοσίευση May 5 2010, 11:15 PM
Post #16

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 7.084
Περιοχή: Νομός Μεσσηνίας
Ονοματεπώνυμο:θοδωρης καισαρης

QUOTE(christodoulakis @ May 5 2010, 09:12 PM) *
στα πιο πολλα προιοντα που αναφερεις συμφωνω....ΑΛΛΑ...... ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΗΣΙ!!
φιλε μου ειναι ξεδιαντροποι κλεφτες.... με τα ιδια λεφτα που 8α χαλασω 20 μερες σαντορινη πχ με τα ιδια λεφτα παω και ειμαι χλιδατος στο εξωτερικο!!!
προτιμω ακομα κ να παω να τα φαω στις [email="που@@@@ες"]που@@@@ες[/email] στην βουλγαρια και την σερβια παρα να τα δωσω στους κλεφτες που σου νοικιαζουν 100 ευρω το α8λιο δωματιο, 50 ευρω το αμαξι, 30 ευρω το ατομο για να φας κτλ κλπ...

Γιωργο,δεν διαφωνω,υπαρχουν πολλα στη χωρα μας που μας προσβαλουν σαν πολιτες εναντι αλλων χωρων εξαλλου εχω μεγαλωσει στη γερμανια φαντασου πως μου φανηκε οταν ηρθα μονιμα στην πατριδα,αλλα πρεπει να αρχισουμε και να φωναζουμε οταν εχουμε τετεια φαινομενα,οταν εχουμε δικιο,να μη καταπινουμε!!!!!!!οτι μας σερβιρουν!!!!! εχω καταπιει και εγω πολλα!!Πρεπει η υποτελεια να φυγει απο το DNA του ελληνα που εχει ριζωσει τα τελευταια 200 χρονια!!!!!!.Πρεπει να προσπαθησουμε να αλαξουμε..

+Quote Post
Καρχαριας
δημοσίευση May 5 2010, 11:57 PM
Post #17

Μέλος

Απο: Bandol,France
Αριθμός Μέλους: 7.406
Ονοματεπώνυμο:zack B.

QUOTE(timos @ May 5 2010, 11:50 AM) *
Επειδη δουλευω στην μεταποιηση εχει πολλα χρονια που το λεω....

Καποτε εκανε καμπανια και το κρατος για τα ελληνικα προιοντα τωρα πλεον τιποτα...

Εγω προσπαθω να αγοραζω ελληνικα ... αν τωρα υπολογισουμε αυτα που θα κερδισουμε αγοραζοντας πχ κινεζικα τοτε πολυ γρηγορα δεν θα εχουμε χρηματα σην τσεπη μας ουτε για τα απαραιτητα..

Καποτε την ελλάδα την διοικούσαν έλληνες φίλε μου Timo...

+Quote Post
jkond
δημοσίευση May 6 2010, 12:35 AM
Post #18

Μέλος

Απο: Πειραιάς
Αριθμός Μέλους: 6.100
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Πειραιώς
Ονοματεπώνυμο:Γιάννης Κονδύλης

QUOTE(Καρχαριας @ May 6 2010, 12:57 AM) *
QUOTE(timos @ May 5 2010, 11:50 AM) *
Επειδη δουλευω στην μεταποιηση εχει πολλα χρονια που το λεω....

Καποτε εκανε καμπανια και το κρατος για τα ελληνικα προιοντα τωρα πλεον τιποτα...

Εγω προσπαθω να αγοραζω ελληνικα ... αν τωρα υπολογισουμε αυτα που θα κερδισουμε αγοραζοντας πχ κινεζικα τοτε πολυ γρηγορα δεν θα εχουμε χρηματα σην τσεπη μας ουτε για τα απαραιτητα..

Καποτε την ελλάδα την διοικούσαν έλληνες φίλε μου Timo...

++++++ Τα ειπες ολα με 4 λεξεις!!!!!

+Quote Post
T-Factor
δημοσίευση May 6 2010, 12:08 PM
Post #19

Μέλος

Απο: ilioupolis-athens
Αριθμός Μέλους: 2.587
Ονοματεπώνυμο:Τ-Factor

Στο καλό. Πάντα με...καπελάκι...

+Quote Post
Καρχαριας
δημοσίευση May 6 2010, 01:04 PM
Post #20

Μέλος

Απο: Bandol,France
Αριθμός Μέλους: 7.406
Ονοματεπώνυμο:zack B.

QUOTE(zogler66 @ May 5 2010, 11:15 PM) *

Γιωργο,δεν διαφωνω,υπαρχουν πολλα στη χωρα μας που μας προσβαλουν σαν πολιτες εναντι αλλων χωρων εξαλλου εχω μεγαλωσει στη γερμανια φαντασου πως μου φανηκε οταν ηρθα μονιμα στην πατριδα,αλλα πρεπει να αρχισουμε και να φωναζουμε οταν εχουμε τετεια φαινομενα,οταν εχουμε δικιο,να μη καταπινουμε!!!!!!!οτι μας σερβιρουν!!!!! εχω καταπιει και εγω πολλα!!Πρεπει η υποτελεια να φυγει απο το DNA του ελληνα που εχει ριζωσει τα τελευταια 200 χρονια!!!!!!.Πρεπει να προσπαθησουμε να αλαξουμε..

Μετακομίζω (ξανά) πάνω στη ρότα σου, (Ανάμεσα σε κάννες και νίκαια,άρα σε περιμένω. Τον Αύγουστο το σπίτι είναι άδειο άμα το θέλεις για διακοπές. Εγώ με την οικογένεια και πολλούς φίλους θα πάμε ΕΛΛΑΔΑ!

+Quote Post

4 Σελίδες V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 20th October 2014 - 11:35 PM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -