Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

10 Σελίδες V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bleutec Bastard, Lycan
Venom
δημοσίευση Mar 7 2010, 10:35 PM
Post #1

Μέλος

Group: Νέο Μέλος
Αριθμός Μέλους: 12.643
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
Ονοματεπώνυμο:Panayotis A

Είδε κανείς τα νέα ψαροντούφεκα της Βleu στην έκθεση Bastard και Lycan; Πώς σας φάνηκαν; Θέλω εντυπώσεις!
Go to the top of the page

+Quote Post
georges
δημοσίευση Mar 7 2010, 10:51 PM
Post #2

Μέλος

Group: Member
Αριθμός Μέλους: 9.776
Περιοχή: Νομός Ιωαννίνων
Ονοματεπώνυμο:ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Tίμια δουλειά ελαφρύ μονομπλόκ όπλο ελαφρώς πιο μεγάλο απο τους σωλήνες που ξέρουμε ,και όχι τελείος στρογγυλοί, και από τιμές νομίζω πως ξεκινούν απο 295 euro.
Βέβαια ξέχασα να πώ ότι έχουν και τον ανάποδο μηχανισμό της εταιρίας που σηκώνει βαριά set up .
Αν σκεφτείς ότι μέχρι τώρα εάν δεν πήγαινες για acid έπερνες ένα σωλήνα carbon πχ 100 ευρώ ή και παραπάνω μια λαβή demka ή pathos 50 εώς 70 ,κεφαλή 35 περίπου

βέργα κανα 40άρι λαστιχα σχοινιά κτλ 30, σύνολο ένα καινούργιο όπλο και μονομπλόκ.

+Quote Post
Γιώργος Δεμέτης
δημοσίευση Mar 7 2010, 11:00 PM
Post #3

Μέλος

Απο: ΑΡΤΕΜΙΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αριθμός Μέλους: 4.062
Περιοχή: Νομός Αττικής (ανατολική)
Ονοματεπώνυμο:ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΜΕΤΗΣ

QUOTE(georges @ Mar 7 2010, 10:51 PM) *
Tίμια δουλειά ελαφρύ μονομπλόκ όπλο ελαφρώς πιο μεγάλο απο τους σωλήνες που ξέρουμε ,και όχι τελείος στρογγυλοί, και από τιμές νομίζω πως ξεκινούν απο 295 euro.
Βέβαια ξέχασα να πώ ότι έχουν και τον ανάποδο μηχανισμό της εταιρίας που σηκώνει βαριά set up .
Αν σκεφτείς ότι μέχρι τώρα εάν δεν πήγαινες για acid έπερνες ένα σωλήνα carbon πχ 100 ευρώ ή και παραπάνω μια λαβή demka ή pathos 50 εώς 70 ,κεφαλή 35 περίπου

βέργα κανα 40άρι λαστιχα σχοινιά κτλ 30, σύνολο ένα καινούργιο όπλο και μονομπλόκ.

Αν υπολογίσεις και την τιμή των νέων μουλινέ της εταιρείας (θα βγαίνουν κοντά στα 40 ευρώ) ή κανένα νέο μουλινέ από αυτά της Ντέμκα, τότε μάλλον το όλο πακέτο είναι πλέον ασυναγώνιστο με τις υπάρχουσες τιμές των συμβατικών καρμπονοόπλων, και κρατάς στα χέρια σου ένα <<ε ρ γ α λ ε ί ο>>.

+Quote Post
petros78
δημοσίευση Mar 8 2010, 12:17 AM
Post #4

Μέλος

Απο: Κερατέα - Μεσολόγγι
Αριθμός Μέλους: 8.019
Περιοχή: Νομός Αττικής (ανατολική)
Ονοματεπώνυμο:Πέτρος Π.

Ειδα και εγω την νεα σειρα και πραγματικα μου αρεσαν πολυ...
Αν ολα πανε καλα το καλοκαιρακι παω για το 105 της σειρας...
Μου εκατσε πολυ αυτο με την ασπρη λαβη το 95αρακι, απο τι ειναι αυτο το υλικο ρε παιδια? γνωριζει κανεις?
Επισης μηπως ξερει κανεις απο που βγηκε η ονομασια της σειρας?

+Quote Post
grila
δημοσίευση Mar 8 2010, 01:24 AM
Post #5

Μέλος

Απο: ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ
Αριθμός Μέλους: 4.344
Ονοματεπώνυμο:Ντίνος

με μια ματια

+
αναποδος μηχανισμος
μονοκομματη κατασκευη(εχει και οδηγακι)
φινιρισμα
εταιρια
βγαινει και σε ροζ (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/tounge1.gif)

-
δεν ειναι καλη σχεση τιμης αποδοσης αφου με καπια λεφτα παραπανω παιρνεις οπλο που πιθανοτατα δεν θα αλλαξεις ποτε.βλεπε πεπλατυσμενα(της ιδιας ή αλλης εταιριας)καρμπονικα και ξυλινα

μου θυμησε φλογέρα.ευχομαι να ριχνει φλογερά και να ανοιγει τρυπες σαν της φλογέρας

+Quote Post
Alkiviadi
δημοσίευση Mar 8 2010, 01:38 AM
Post #6

Συντονιστής

Group: Συντονιστες
Απο: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αριθμός Μέλους: 8
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης
Ονοματεπώνυμο:ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ

εμένα φίλε με ενθουσίασαν!!! μινιμαλ σχεδιασμός, στιβαρή κατασκευή, δοκιμασμένη συνταγη λαβη-μηχανισμός και κυρίως μονομπλοκ!!!

και απο τιμη.........dynamite!!!!!!!!!

+Quote Post
thanos5180
δημοσίευση Mar 8 2010, 01:52 AM
Post #7

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 8.233
Ονοματεπώνυμο:Θάνος Κ.

QUOTE(grila @ Mar 8 2010, 01:24 AM) *
-
δεν ειναι καλη σχεση τιμης αποδοσης αφου με καπια λεφτα παραπανω παιρνεις οπλο που πιθανοτατα δεν θα αλλαξεις ποτε.βλεπε πεπλατυσμενα(της ιδιας ή αλλης εταιριας)καρμπονικα και ξυλινα

μου θυμησε φλογέρα.ευχομαι να ριχνει φλογερά και να ανοιγει τρυπες σαν της φλογέρας

Γιατί το λες αυτό? Μπορεί να σηκώσει 7αρα βέργα με 16αρια ή 17 αρια. Κάπως έτσι δεν έχουν πολλοί τους raptores ? Για πιο βαριά setup πας αλλού, αλλά για το παρόμοιο σεταπ με γιατί να μην πάρεις το Lycan αντί του ΄ραπτορα? Αυτό αναρωτιέμαι μόλις είδα το lycan... To bastard είναι όντως για πολύ Light kai νομίζω βγαίνει μέχρι 100 ή 105.

Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την thanos5180: Mar 8 2010, 01:53 AM

+Quote Post
Del Mare
δημοσίευση Mar 8 2010, 09:26 AM
Post #8

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 2.052
Περιοχή: Νομός Αιτωλοακαρνανίας
Ονοματεπώνυμο:Tsibidis Michael

QUOTE(grila @ Mar 8 2010, 01:24 AM) *
με μια ματια

+
αναποδος μηχανισμος
μονοκομματη κατασκευη(εχει και οδηγακι)
φινιρισμα
εταιρια
βγαινει και σε ροζ (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/tounge1.gif)

-

Εσυ ροζ οπλα λες....... (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/whistling2.gif) φλογερες λες..... (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/whistling2.gif) τρυπες λες...... (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/whistling2.gif) δεν μας τα λες καλα.

Τα συγκεκριμενα οπλα μου αρεσαν πολυ,παρε σωληνα λαβη κεφαλη μουλινε βεργες κλπ και βγαλε κοστος οκ και παλι δεν θα ειναι μονομπλοκ.Με 290 ευρο μονομπλοκ οπλο κομπλε με αναποδο κλπ πιστευω ειναι παααααρα πολυ καλα.
θα παρω ενα 90αρι σιγουρα!

+Quote Post
kounavi
δημοσίευση Mar 8 2010, 09:51 AM
Post #9

Μέλος

Απο: Newcastle-UK
Αριθμός Μέλους: 1.269
Περιοχή: Ευρώπη-Europe
Ονοματεπώνυμο:Βασιλης Γέρμανος

Tι το ιδιαιτερο προσφερει ενα μονομπλοκ οπλο??

+Quote Post
stergios
δημοσίευση Mar 8 2010, 10:25 AM
Post #10

Μέλος

Απο: Βόλος
Αριθμός Μέλους: 9.788
Περιοχή: Νομός Μαγνησίας
Ονοματεπώνυμο:Στέργιος Ζαχαριάδης

QUOTE(kounavi @ Mar 8 2010, 09:51 AM) *
Tι το ιδιαιτερο προσφερει ενα μονομπλοκ οπλο??

Στο συμβατικό ψάρεμα που κάνουμε όλοι δεν πιστεύω κάτι. Όταν όμως τα θηράματα βρίσκονται στο μπλε και τα κιλά είναι των 30++++ κιλών τότε ένα απότομα τράβηγμα μπορεί είναι μοιραίο για τη συμβατική λαβή. Γι' αυτό το μόνομπλοκ εξασφαλίζει την αποφυγή σπασίματος καθώς δεν υπάρχουν τρωτά σημεία και ενώσεις και όλη η δύναμη κατανέμεται ομοιόμορφα. Συνεπώς μιλάμε και για μεγτάλα μήκη όπλων. Κάποιος όμως ειδικός θα μπορούσε να μας διαφωτίσει περισσότερο.

+Quote Post

10 Σελίδες V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 2nd August 2014 - 04:47 AM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -