Greekdivers.com: The Greek Underwater Community: Αγγειοκινητική Ρινίτιδα - Greekdivers.com: The Greek Underwater Community

Jump to content

Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:
  • Ευγένεια. Αποφύγετε τις παρεξηγήσεις!
  • Hθος. Μην λειτουργείτε με τρόπο που δεν θα επιθυμούσατε να λειτουργούν οι άλλοι απέναντί σας.
  • Εμφάνιση. Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται με Ελληνικούς χαρακτήρες και όχι greeκlish.
  • Σεβασμός. Δημοσιεύοντας κάτι στο φόρουμ, ζητάτε απο τους άλλους (όσο παράδοξο και αν ακούγεται) λίγο χρόνο απο την ζωή τους!

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette
Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Αγγειοκινητική Ρινίτιδα

#1 User is offline   Antonakis 

• Μέλος
  • Group: Member
  • Περιοχή:Νομός Χανίων
  • Ονοματεπώνυμο:Σειραγάκης Αντώνης

Posted 04 September 2009 - 03:13 PM

Τον τελευταίο χρόνο με ταλαιπωρεί ένα χρόνιο μπούκωμα στην μύτη και έπειτα από πάρα πολλές επισκέψεις σε διάφορους γιατρούς ένας γιατρός κατέληξε στο συμπέρασμα ότι πάσχω από αγγειοκινητική ρινίτιδα.Μου έγραψε μια θεραπεία 2 εβδομάδων και σε περίπτωση που δεν παρουσιάσω βελτίωση μου πρότεινε να κάνω μία επέμβαση στις κόγχες(από ότι κατάλαβα καυτηρίαση).
Μέχρι πέρυσι ήμουν μια χαρά και ξαφνικά απέκτησα ένα μπούκωμα που όπως μου είπε ο γιατρός θα το έχω για την υπόλοιπη ζωή μου.Είναι δυνατόν??Και να ήταν το πρόβλημα το ότι πλέον μιλάω σαν να μου έχουν πιάσει με μανταλάκι στην μύτη??Το έχω πάρει απόφαση.Αυτό που δεν μπορώ να πάρω απόφαση είναι το θέμα με την εξίσωση.Την πρώτη εξίσωση την κάνω στα 2-3 μέτρα με την μέθοδο της κατάποσης.Από κει και κάτω δεν υπάρχει περίπτωση να βγει εξίσωση όσο και να προσπαθήσω.
Γνωρίζει κανένας για την συγκεκριμένη πάθηση???
0

#2 User is offline   rookie_ 

• Μέλος
  • Group: Νέο Μέλος
  • Περιοχή:Νομ/κό Διαμ. Καβάλας
  • Ονοματεπώνυμο:Hρακλης Δαφνοτιδης

Posted 04 September 2009 - 03:36 PM

εχω κανει εγχειριση αμυγδαλες,αφαιρεση κρεατακια στην μυτη (δεν ξερω την επιστημονικη ονομασια) επειδη ειχα μπουκωμα και μιλουσα σαν με μανταλακι οπως λες, και σωληνακια στα αυτια (και παλι δεν ξερω την επιστημονικη ονομασια) επειδη ειχα ευαισθησια στα αυτια και παθαινα οτιτιδα 5 φορες το χρονο! ολα αυτα 10-12 χρονο, και τοτε μου εμαθε ο γιατρος μου την εξισωση γιατι επρεπε να την κανω για καποια χρονια μετα την εγχειρηση.
πριν απο ολα αυτα πηγαινα σε απλο ωριλα της ασφαλειας μου και με ειχε πεθανει στις αντιβιωσης για χρονια ουτε σχολειο πηγαινα.
οποτε αν εχεις προβλημα μπουκωματος η γνωμη μου ειναι να πας σε εναν χειρουργο ωρλ για δευτερη και καλυτερη γνωμη.
0

#3 User is offline   Stelios_Rjk 

• Μέλος
  • Περιοχή:Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
  • Ονοματεπώνυμο:Εντεταλμενος πρακτορ Θου Βου

Posted 04 September 2009 - 03:36 PM

Οταν λες γιατροι? Εξειδικευμενοι στο χωρο ή οχι? Απο τον κ. Λουλουδη πηγες?
0

#4 User is offline   rookie_ 

• Μέλος
  • Group: Νέο Μέλος
  • Περιοχή:Νομ/κό Διαμ. Καβάλας
  • Ονοματεπώνυμο:Hρακλης Δαφνοτιδης

Posted 04 September 2009 - 03:38 PM

οπα ακυρω το διαβασα γρηγορα και δεν ειδα οτι εχεις παει και σε αλλους γιατρους.
0

#5 User is offline   Antonakis 

• Μέλος
  • Περιοχή:Νομός Χανίων
  • Ονοματεπώνυμο:Σειραγάκης Αντώνης

Posted 04 September 2009 - 06:16 PM

View PostStelios_Rjk, on Sep 4 2009, 04:36 PM, said:

Οταν λες γιατροι? Εξειδικευμενοι στο χωρο ή οχι? Απο τον κ. Λουλουδη πηγες?

Πήγα σε 2 εξειδικευμένους στον χώρο ΩΡΛαδες στην Θεσσαλονίκη που έμενα τον τελευταίο χρόνο, σε έναν εξειδικευμένο στο Ρέθυμνο και σε έναν κανονικό ΩΡΛ.Επίσης εννοείται ότι πήγα και σε αλλεργιολόγο.
Στον κ. Λουλούδη δεν πήγα.Επίσης οι ευσταχιανές μου είναι μια χαρά ανατομικά οπότε δεν πιστύω ότι τίθεται θέμα στο να βάλω σωληνάκια στα αυτιά.
Τι να πώ ρε παλικάρια μήπως είναι κάποιο σημάδι έτσι ώστε να βουτάω μόνο για λαβράκια μπας και πάρω και εγώ κανένα? :clapping: :clapping:
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users