Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

Reply to this topicStart new topic
> ΑΕΡΟΒΟΛΟ 75άρι, ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ?
foutsoglou
δημοσίευση Jun 8 2004, 03:02 PM
Post #1

Μέλος

Group: Member
Απο: Νίκη Θρησκεια Νεα Ιωνια
Αριθμός Μέλους: 262
Περιοχή: Νομός Μαγνησίας
Ονοματεπώνυμο:Ανδρεας Φούτσογλου

Αγαπητοι μου φιλοι,εδω και καιρο μου εχει γινει εμμονη ιδεα να αγορασω ενα αεροβολο οπλο 75cm αλλα εχω πραγματικα μπερδευτει.
Μου εχει κατσει στο ματι το αεροβολο της MARES to CYRANO αλλα δεν ξερω αν ειναι τελικα τοσο καλο οσο το διαφημιζουν τα διαφορα σχετικα με το χωρο περιοδικα,καποιοι μαγαζατορες μου λενε οτι ειναι ζημιαρικο οπλο και δεν το προτηνουν σε πελατες πασαροντας τους κατι αλλο.
Τι να κανω τελικα?
Να το παρω? Αξιζει τα λεφτα του?
Ειναι ζημιαρικο οπως το παρουσιαζουν μερικοι καταστηματαρχες?
Παρακαλω θελω την αποψη σας.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΦΙΛΙΚΑ
Ανδρεας Φουτσογλου
Βολος
Go to the top of the page

+Quote Post
Angelos
δημοσίευση Jun 8 2004, 03:11 PM
Post #2

Μέλος

Απο: Miami, Florida
Αριθμός Μέλους: 19
Περιοχή: Αμερική-America
Ονοματεπώνυμο:Άγγελος Μαγκανιώτης

Ta Mares einai poly kala aerobola. Exo ena 70ari Medisten sthn Ellada poy htan skyli pragmatiko kai xalase mono otan apofasisa...na to pao service meta apo 5 xronia. Apo tote xanei aera/ladia, klp. To Cyrano pairnei 7ara berga anti gia 8ara poy isos na se peirazei. Exo dokimasei kai Cressi kai Seac alla nomizo ta Mares yperexoyn...

+Quote Post
Greekgod
δημοσίευση Jun 8 2004, 04:04 PM
Post #3

Μέλος

Group: Νέο Μέλος
Αριθμός Μέλους: 318
Περιοχή: Νομός Θεσσαλονίκης
Ονοματεπώνυμο:Tazzzzzos

Enas filos moy exi to cyrano to 75ari k ine para poly eyxaristimenos,to oplo to dokimasa k ego, ine panalafro mesa sto nero,tromera manitzebelo k apisteyta omorfo,to mono meion toy kata eme panda ine oti to oplo ine poly dynato k i berga toy straboni tromera eykola. bebea ayto ine kati to opoio dior8onetai,kata ta alla pisteyo oti apokleietai na minis disarestimenos me to cyrano. ade kaloriziko

+Quote Post
cressi
δημοσίευση Jun 8 2004, 08:27 PM
Post #4

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 257
Ονοματεπώνυμο:Ηλίας Λιόντος

δεν ξέρω φίλε μου τι σου λένε εσένα οι μαγαζάτορες αλλά εμένα μου έχουνε πει τα καλύτερα λόγια για το συγκεκριμένο οπλο.
Βέβαια νομίζω οτι το εχει και ο Αλκις και αυτός θα μας πει τι παίζει για το συγκεκριμένο οπλο μιας και το πήρα κι εγώ σήμερα και είμαι πολύ περίεργος να ακούσω τα κατά και τα υπέρ.

+Quote Post
Επισκέπτης_nikkon0_*
δημοσίευση Jun 8 2004, 09:15 PM
Post #5

Guests

Φιλε Ανδρε το Cyrano ειναι το καλυτερο αεροβολο(κατα την γνωμη μου) σαν δευτερη επιλογη ομως κοιταξε και το sten..(πολυ μικρες διαφορες..)

+Quote Post
geogiann
δημοσίευση Jun 8 2004, 09:36 PM
Post #6

Μέλος

Απο: Χανιά-Αθήνα
Αριθμός Μέλους: 209
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Αθηνών
Ονοματεπώνυμο:Γιαννάτος Γεώργιος

QUOTE(foutsoglou @ Jun 8 2004, 03:22 PM)
Αγαπητοι μου φιλοι,εδω και καιρο μου εχει γινει εμμονη ιδεα να αγορασω ενα αεροβολο οπλο 75cm αλλα εχω πραγματικα μπερδευτει.
Μου εχει κατσει στο ματι το αεροβολο της MARES to CYRANO αλλα δεν ξερω αν ειναι τελικα τοσο καλο οσο το διαφημιζουν τα διαφορα σχετικα με το χωρο περιοδικα,καποιοι μαγαζατορες μου λενε οτι ειναι ζημιαρικο οπλο και δεν το προτηνουν σε πελατες πασαροντας τους κατι αλλο.
Τι να κανω τελικα?
Να το παρω? Αξιζει τα λεφτα του?
Ειναι ζημιαρικο οπως το παρουσιαζουν μερικοι καταστηματαρχες?
Παρακαλω θελω την αποψη σας.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΦΙΛΙΚΑ
Ανδρεας Φουτσογλου
        Βολος

Βρε γείτονα αεριτζής είσαι? γίαντα αεροβόλο? Προσωπικά είμαι της γνώμης ότι ένα αέριο αξίζει μόνο αν μπορείς να το πουσάρεις, αν το πουσάρεις τίθεται θέμα ασφάλειας οπότε παίρνεις ένα λάστιχο και το κολοφτιάχνεις. Αν από την άλλη το θές για να έχεις ένα δεύτερο όπλο που δεν χρειάζεται συντήρηση ιδιαίτερη πάω πάσο γιαυτό ένα αερικό είναι ένα κι ένα.

Όσο αφορά το θέμα cyrano ή κάτι άλλο... μετά μόνο cressi sl ή μετατροπή σε mambo ενός στεν.http://www.maorisub.com/sito.htm

Αυτή η δημοσίευση επεξεργάστηκε απο τον/την geogiann: Jun 8 2004, 09:42 PM
Συνημμένο(α) Αρχείο(α)
Συνημμένο Αρχείο  mamba110.jpg ( 12.71k ) Αριθμός Μεταφορτώσεων: 28

+Quote Post
Simos
δημοσίευση Jun 9 2004, 05:48 AM
Post #7

Μέλος

Απο: Αλεξανδρουπολη
Αριθμός Μέλους: 30
Ονοματεπώνυμο:Βαλσαμιδης Σιμος

Το ιδιο εχει ο αδερφος μου.Πολυ καλο οπλο.
Φιλε μου το δοκιμασα και εγω και μου αρεσε πολυ..
Να προσεξεις λιγο την δυναμη της βολης.
Δεν ξερω τι ψαρεμα κανεις,αλλα εγω που το ειχα μαζι μου για κολυμπητο και βαραγα κεφαλοπουλα,(με πενταενα)τα μισα τα εκοβε στα δυο. (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/dontknow.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/dontknow.gif)
Ειναι δυνατο και καλο οπλο. (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/wink1.gif) (IMG:http://www.greekdivers.com/forum/style_emoticons/default/wink1.gif)

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 16th April 2014 - 06:19 PM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -