Greekdivers Magazino Ποτέ χωρίς ζευγάρι Ψ/Τ εμπειρίες Hall of fame Όλες οι Ενότητες Το greekdivers.com είναι η ελληνική πύλη (portal) με θεματολογία επικεντρωμένη στα θέματα θάλασσας, με μια ιδιαίτερη έμφαση στην υποβρύχια δρστηριότητα. Είναι η Πύλη για τον Υποβρύχιο Κόσμο. Είναι η Πύλη της Ελληνικής Υποβρύχιας Κοινότητας (Greek Underwater Community). Τι άλλο είναι το greekdivers.com ? Ελάτε να το ανακαλύψετε μόνοι σας ! Greekdivers.com is the greek portal focused on sea activities with special emphasis to the underwater ones. The Portal to Underwater World. Join us and discover what else greekdivers.com is! Everything about freediving, spearfishing, apnea diving and underwater sports. Τα πάντα για την ελέυθερη κατάδυση, την άπνοια και το υποβρύχιο κυνηγι και σπορ. spearfishing, diving, apnea, greece, dive news, scuba, underwater, skin diving, snorkeling, dive, rebreather, watersports, dive travel, underwater cameras, drysuit, fins, deep diving, wreck diving, freedive, sea, fish, katadisi, katadysi, ypovrixio psarema, υποβρυχιο ψαρεμα,ψαρεμα, psarema, καταδυση, θάλασσα, ψαροτούφεκο, ψαροντούφεκο, sfykth, sfikth, σφυκθ, snorkelling, breath-hold, diving equipment, spearfishing, diving gear, weightbelt, masks, scuba, spearguns, constant weight, first aid, mares, pipin, nolimit, no limit, no-limit, static apnea, dynamic apnea, video, apnea, blue, water, hunting, fin swimming, snorkeling, speargun, blue, fin, tuna, shark, yellow, spearfish, monofin blue water hunting, skin diving, underwater photography, shallow water blackout, nude, skin, divers, deep, dolphin, extreme, samba, υποξια, hypoxia, υπερκαπνια, υποκαπνια, υπεραερισμος
www.greekdivers.com

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Log In | Εγγραφή )

> Δεοντολογία χρήσης

Οταν επικοινωνούμε μέσω του φόρουμ συνήθως απευθυνόμαστε σε άτομα που δεν γνωρίζουμε αλλά και δεν βλέπουμε! Παράλληλα χρησιμοποιούμε τον γραπτό λόγο, ο οποίος δεν έχει την αμεσότητα, τη χροιά της φωνής, αλλά και την έκφραση του προσώπου που διαθέτει ο προφορικός! Κάποιες φορές αυτό ίσως έχει ως αποτέλεσμα τις μεταξύ μας παρεξηγήσεις! Ετσι για την επικοινωνία μέσω Internet έχουν οριστεί μερικοί κανόνες που αποτελούν το Netiquette. Για να διασφαλιστεί η καλή λειτουργία του φόρουμ παραθέτουμε συνοπτικά μερικούς απο αυτούς.

Πρίν αποστείλετε ένα μήνυμα προσέξτε τα εξής:

Παρακαλούμε διαβάστε το πλήρες Netiquette

5 Σελίδες V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Εγχειρηση στις Κονχες, Εχει κανει κανεις????/
sapios
δημοσίευση Oct 1 2008, 08:24 AM
Post #1

Μέλος

Group: Member
Απο: Kavala+Aigio+Athina
Αριθμός Μέλους: 5.819
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Καβάλας
Ονοματεπώνυμο:Loukopoulos Andreas

λοιπον την προηγουμενη εβδομαδα ειμουν αιγιο κ πηγα στην πατρα στο πανεπιστημιακο σε
γιατρο κ μου ειπε οτι οι κονχες στη μυτη ειναι υπερτροφικες κ θελουν λειζερ...ειναι ανενεργες ειπε...
βασικα νιωθω οτι δεν μπορω να ρουφηξω αρκετο αερα απο την μυτη....

Ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει κανενας????να μου πει καμμια λεπτομερεια????
Go to the top of the page

+Quote Post
panosb
δημοσίευση Oct 1 2008, 09:11 AM
Post #2

Μέλος

Απο: Κορωπί- Πάρος
Αριθμός Μέλους: 2.276
Περιοχή: Νομός Αττικής (ανατολική)
Ονοματεπώνυμο: Πανos

Δεν ειναι τίποτα το ιδιαίτερο η επέμβαση απο θεμα πόνου ή ενοχλησεων. Απλα υπάρχει η πιθανότητα μετα απο κάνα χρόνο να ξαναγίνουν. Δεν εχει παντα επιτυχία 100%. Εγω έκανα την επέμβσαη με Selum.

+Quote Post
sapios
δημοσίευση Oct 1 2008, 09:25 AM
Post #3

Μέλος

πανο σευχαριστω για την γρηγορη απαντηση...
το Selum δεν καταλαβα τι ακριβως ειναι...θεμα πονου κ ενοχλησεων δεν υπαρχει μου το ειπε κ ο γιατρος...
βασικα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να εξισωσω τα αυτια μου η δυσκολευομαι πολυ μετα τα 5 μετρα...
τα αυτια κ το διαφραγμα ειναι οκ,εκανα διαφραγμα το 2000...κ τα αυτια ειναι οκ μου ειπε αυτος...
Ειδες διαφορα εσυ???

+Quote Post
panosb
δημοσίευση Oct 1 2008, 09:31 AM
Post #4

Μέλος

Ουτε και εγω ξερω τι είναι ακριβως το σελουμ.

Ειδα μεγάλη διαφορά στις μυρωδιές και τις γεύσεις καθώς και στο μονιμο μπούκωμα των ρουθουνιών και βεβαια στον ύπνο. Πάντως επειδή οι κόγχες επιρρεάζονται απο αλλεργιογόνους παράγοντες και γίνονται υπερτροφικές, δεν ειναι τόσο απλό το θέμα. Εμενα παρότι μου έλυσε πάρα πολλά προβλήματα και πλεον βου΄ταω και εξισώνω καλύτερα απο ποτέ, εχω καθ΄ υπόδειξη του γιατρού, τα κορτιζονούχα στο συρτάρι μου έτοιμα για χρηση. Οι γιατροι λενε οτι θα εισαι οκ 100%, αλλα μονο ενας γιατρός που ασχολείται με τον χωρο μας μπορεί να σου πει καποια πράγματα παραπάνω για την πραγματικότητα.

+Quote Post
sapios
δημοσίευση Oct 1 2008, 09:43 AM
Post #5

Μέλος

ωραια πανο...αυτο ηταν που με ενδιαφερει...να δω βελτιωση στις εξισωσεις κ φυσικα κ στα μπουκωματα...
απλα ο γιατρος εκει ηθελε να με βαλει την μεθεπομενη να κανουμε την εγχειριση (καλα,δεν ειναι να πας σε γιατρο..κατευθειαν εγχειριση)
κ μου ειπαν οτι μονο 2 μηχανηματα τετοια υπαρχουν στην ελλαδα κ το ενα ειναι στην πατρα κ δεν ξερω που ειναι το αλλο....

+Quote Post
pavos
δημοσίευση Oct 1 2008, 12:07 PM
Post #6

Μέλος

Αριθμός Μέλους: 2.575
Περιοχή: Νομ/κό Διαμ. Ξάνθης
Ονοματεπώνυμο:Παπαδοπουλος Σταυρος

Φίλε μου εγώ έκανα πριν μερικά χρόνια την ίδια εγχείρηση
Με laser αλλά μετά από κανένα 4μηνο το πρόβλημα
Ξαναδημιουργήθηκε. Με εξίσωση δεν είχα ποτέ πρόβλημα ευτυχώς.
Το πρόβλημα είναι στον ύπνο. Πολύ σπαστική κατάσταση

+Quote Post
sapios
δημοσίευση Oct 1 2008, 12:36 PM
Post #7

Μέλος

ξαναδημιουργηθηκε????ωραιααα....
εγω προβλημα στον υπνο ειχα πριν το διαφραγμα..μετα οκ...αλλα δυσκολευομαι στις εξισωσεις ρε γαμωτο....
το ζευγαρι μου κανενα προβλημα...οποτε παμε εγω ειμαι αυτος που λεει δεν μπορω να κατεβω...δεν εξισωνει το ενα αυτι το αλλο...
κ πολλες φορες πρεπει να μεινω σε ενα συγκεκριμενο βαθος μερικα δευτερολεπτα κ μετα οκ....

+Quote Post
panosb
δημοσίευση Oct 1 2008, 12:41 PM
Post #8

Μέλος

Ο γιατρός τί λέει για την δυσκολία στις εξισωσεις?

Εμένα μου διέγνωσε παχυβλεννηγονίτιδα και πολύποδες αλλά δεν με ενοχλεί τόσο πολύ. Την παλέυω με 2-3 μηνες αγωγη απο Απρίλη εως και Ιούλιο. Δεν μου συνέστησε επέμβαση.

+Quote Post
sapios
δημοσίευση Oct 1 2008, 12:53 PM
Post #9

Μέλος

ο γιατρος με ειδε μυτη κ αυτια...αυτια λεει οκ κ μυτη μου ειπε οτι οι κονχες ειναι υπετροφικες κ
γιαυτο κ ειναι ανενεργες...δεν με βοηθανε...γιοκ...καπουτ..να κανουμε λεει λειζερ τισ κονχες κ
θα κανω λεει κ το διαφραγμα σου λιγο γιατι δεν ειμαι κ πολυ ευχαριστημενος μου λεει ετσι οπως ειναι τωρα..
βεβαια χριστουγεννα που 8α κατεβω παλι αθηνα,θα πας κ αλλου να δω τι θα μου πουν...

πω ρε γαμωτο...τις αδειες μου στους γιατρους θα τις περναω...παλι καλα που επεσα στο νερο στο Αιγιο 2 ολοκληρες φορες σε μια εβδομαδα
εεχεχχεχε

+Quote Post
egea
δημοσίευση Oct 1 2008, 02:42 PM
Post #10

Μέλος

Απο: Kavala
Αριθμός Μέλους: 1.971
Ονοματεπώνυμο:Αντώνης Αργυριάδης

Αντρέα, απ' ότι νομίζω δεν βουτούσες συχνά τελευταία. μήπως φταίει αυτό που δεν μπορείς να κατέβεις εύκολα; Αν έχεις κάνει αρκετές βουτιές τελευταία τότε οκ. διαφορετικά κάνε πρώτα 5-6 βουτιές και μετά δες το σαν πρόβλημα.

+Quote Post

5 Σελίδες V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

RSS Εκδοση Lo-Fi

Η Ώρα είναι: 25th November 2014 - 12:41 AM

όροι χρήσης | προσωπικά δεδομένα | βοήθεια | σχετικά με μάς | διαφήμιση | επικοινωνία
- Το greekdivers.com δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο που εμφανίζεται στις σελίδες του και προέρχεται από τα μέλη του ή από εξωτερικές πηγές -